ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
17-18 jan., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 75 | 10.18 | 5 | Fillippa Roug -05 | 10.36 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
2 | 65 | 10.89 | 6 | Annika Holther Olesen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
3 | 74 | 11.18 | 8 | Emma Harlev -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
4 | 92 | 11.16 | 7 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
5 | 102 | 9.79 | 3 | Nanna Grubert -04 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 | |
6 | 67 | 9.38 | 1 | Caroline Vammen -04 | 9.16 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 |
7 | 102 | 9.69 | 6 | Nanna Grubert -04 | 9.79 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:30 |
8 | 67 | 9.33 | 1 | Caroline Vammen -04 | 9.38 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:30 |
9 | 68 | 8.79 | 1 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 8.91 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
10 | 95 | 9.07 | 2 | Majken Lützen -03 | 9.12 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
11 | 63 | 10.07 | 6 | Alma Søttrup -03 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 | |
12 | 68 | 8.80 | 1 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 8.79 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
13 | 95 | 9.16 | 5 | Majken Lützen -03 | 9.07 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
14 | 68 | 8.81 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 8.80 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:35 |
15 | 109 | 9.26 | 4 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 10.01 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
16 | 62 | 9.23 | 3 | Aiona Laursen -02 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 | |
17 | 86 | 8.76 | 1 | Klara Loessl -02 | 8.96 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
18 | 83 | 9.45 | 5 | Josephine Geisshirt-Rasmu -02 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 | |
19 | 109 | DNS | Rebecca Spiegelhauer -02 | 9.26 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
20 | 62 | 9.30 | 6 | Aiona Laursen -02 | 9.23 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
21 | 86 | 8.84 | 2 | Klara Loessl -02 | 8.76 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
22 | 86 | 8.81 | 2 | Klara Loessl -02 | 8.84 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
23 | 80 | 8.49 | 2 | Ida Jespersen -00 | 8.97 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
24 | 84 | 8.97 | 5 | Josephine Rasander -01 | 9.46 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
25 | 101 | DNS | Mille Hesselgren -00 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
26 | 80 | 8.58 | 6 | Ida Jespersen -00 | 8.49 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
27 | 77 | 8.46 | 2 | Frederikke Mortensen -98 | 8.46 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
28 | 79 | 9.39 | 7 | Helena Olesen -99 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 | |
29 | 77 | 8.40 | 7 | Frederikke Mortensen -98 | 8.46 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
30 | 115 | 10.84 | 6 | Tobias Zornig -04 | 10.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
31 | 66 | 9.99 | 3 | Bertram Stampe -04 | 10.27 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
32 | 85 | 9.12 | 1 | Julius Sloth -03 | 9.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
33 | 103 | 9.47 | 5 | Nikolai Steenberg -03 | 9.77 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
34 | 72 | DNS | Emil Boesen -03 | 9.17 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 | |
35 | 85 | 9.01 | 5 | Julius Sloth -03 | 9.12 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:50 |
36 | 116 | 9.02 | 2 | Valdemar Nielsen -02 | 9.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 |
37 | 116 | 8.93 | 5 | Valdemar Nielsen -02 | 9.02 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
38 | 105 | DNS | Oliver Lumholt -01 | 9.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
39 | 94 | 8.53 | 5 | Magnus Elsted -01 | 11.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
40 | 94 | 8.55 | 7 | Magnus Elsted -01 | 8.53 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
41 | 73 | DNS | Emil Ipsen -99 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
42 | 82 | 7.50 | 2 | Johan K. Thomsen -97 | 7.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
43 | 91 | 7.29 | 1 | Lukas Bredo -97 | 7.39 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
44 | 82 | 7.55 | 6 | Johan K. Thomsen -97 | 7.50 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |
45 | 91 | 7.28 | 1 | Lukas Bredo -97 | 7.29 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |