ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
23-24 jan., 2016
Arrangør: Ballerup AK
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 292 | 10.32 | 3 | Elisabeth R. Elsner -06 | 10.10 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
2 | 290 | 9.58 | 1 | Celina Hagihara -06 | 9.47 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
3 | 292 | 10.27 | 4 | Elisabeth R. Elsner -06 | 10.32 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 |
4 | 290 | 9.46 | 1 | Celina Hagihara -06 | 9.58 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 |
5 | 320 | 9.71 | 4 | Vera K. Dalsgaard -04 | 9.52 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 316 | 10.82 | 6 | Silje V. Kanneworff -04 | 10.30 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
7 | 288 | DNS | Barbara Z. Neergaard -04 | 9.84 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
8 | 296 | 9.57 | 4 | Karoline M. Bygwraa -03 | 9.47 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
9 | 306 | 9.40 | 4 | Maja F. Jensen -03 | 9.78 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
10 | 286 | 9.81 | 5 | Alberte Ulrik -03 | 9.86 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
11 | 313 | 10.05 | 8 | Rebekka Holsting -03 | 10.45 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
12 | 289 | 10.75 | 7 | Bianca Gad -03 | 10.69 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
13 | 306 | 9.44 | 8 | Maja F. Jensen -03 | 9.40 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 |
14 | 302 | 8.51 | 3 | Louise B. Moore -01 | 8.43 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 |
15 | 302 | 8.46 | 4 | Louise B. Moore -01 | 8.51 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
16 | 302 | DNS | Louise B. Moore -01 | 8.46 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | |
17 | 323 | 8.84 | 5 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 8.84 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:50 |
18 | 324 | 9.83 | 7 | Ya-Kaday Kamara -00 | 9.45 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:50 |
19 | 300 | 8.28 | 3 | Liv D. Pedersen -97 | 8.09 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 |
20 | 300 | 8.33 | 5 | Liv D. Pedersen -97 | 8.28 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:40 |
21 | 318 | DNS | Thomas Oldenburg -06 | 9.97 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 9:20 | |
22 | 315 | 10.01 | 4 | Shady Mohamed -06 | 10.01 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 9:20 |
23 | 315 | 10.06 | 7 | Shady Mohamed -06 | 10.01 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:55 |
24 | 299 | 9.86 | 4 | Leon Hamann -05 | 9.64 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 9:30 |
25 | 319 | 9.24 | 2 | Tobias Bjerre -04 | 9.20 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:40 |
26 | 319 | 9.31 | 6 | Tobias Bjerre -04 | 9.24 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:25 |
27 | 294 | 9.55 | 6 | Gustav Bøttger-Roth -03 | 9.47 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
28 | 308 | 9.46 | 6 | Mik R. Lønborg -03 | 9.74 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
29 | 304 | 8.36 | 1 | Lukas M. Sørensen -03 | 8.39 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
30 | 322 | 9.53 | 5 | William R. Elsner -03 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
31 | 310 | 8.57 | 1 | Neloo Falck -03 | 8.62 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
32 | 304 | 8.40 | 2 | Lukas M. Sørensen -03 | 8.36 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:30 |
33 | 310 | 8.63 | 4 | Neloo Falck -03 | 8.57 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:30 |
34 | 303 | 9.22 | 6 | Lucas N. Kolvig -02 | 9.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 |
35 | 297 | 8.67 | 5 | Ketil V. Kanneworff -02 | 8.56 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 |
36 | 311 | 8.29 | 2 | Niels Emil S. Boor -02 | 8.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 |
37 | 285 | 7.12 | 1 | Albert Ranning -98 | 7.61 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 |
38 | 285 | 7.15 | 1 | Albert Ranning -98 | 7.12 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 |