Sparta Junior Indoor • Sparta Hallen • København
19-20 jan., 2013
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 105 | 12.72 | 1 | Emma-Elise Cordt -06 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 101 | 12.30 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 109 | DNS | Marie Amalie M. Andersen -06 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
4 | 106 | 13.04 | 1 | Lotte Grevy-Ejstrup -07 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 108 | 16.54 | 4 | Merle Norman Risum -06 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 110 | 13.91 | 3 | Laura Diaz Friis -06 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
7 | 107 | 12.93 | 3 | Sophie Hengstenberg -06 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
8 | 342 | DNS | Laura Vallebo-Møller -06 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
9 | 104 | DNS | Helene Salomonsen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
10 | 102 | 13.06 | 2 | Silke Lykke Evensen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
11 | 103 | 15.25 | 5 | Sarah Marie Lund Singer -07 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
12 | 111 | 13.41 | 4 | Pil Nedergaard -06 | 60 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
13 | 120 | 12.77 | 4 | Mads Vinzentsen -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
14 | 117 | 10.90 | 1 | Joel Frederik von DÁhe -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
15 | 119 | 13.78 | 4 | William Bynck -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
16 | 118 | 13.41 | 3 | Frederik Schaldemose -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
17 | 114 | 12.11 | 3 | Oswald Lindquist -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
18 | 122 | DNS | Markus Lyhne Haslund -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
19 | 113 | 12.30 | 2 | Tobias Zeberg Jensen -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
20 | 121 | 12.25 | 4 | Samuel Skov Bailey -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
21 | 116 | 12.56 | 3 | Marius Raunkjær-Vadstrup -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
22 | 115 | 11.36 | 2 | Mamadou Wurie Jalloh -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
23 | 112 | 13.46 | 5 | Louis Svanborg -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
24 | 148 | DNS | Olivia Collin Haugeby -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
25 | 145 | 11.86 | 2 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:20 | |
26 | 135 | 10.25 | 1 | Ingrid Gram Jensen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:20 | |
27 | 150 | DNS | Elvira L. Gammelby-Ingvar -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
28 | 146 | 10.71 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 11.28 | 60 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:20 |
29 | 133 | 11.16 | 1 | Kajsa Salomonsen -05 | 12.02 | 60 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:20 |
30 | 132 | 11.88 | 3 | Else K. Haustrup Larsen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:20 | |
31 | 140 | 10.64 | 2 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
32 | 147 | 10.48 | 1 | Josephine Sofie Hansen -04 | 10.90 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 |
33 | 134 | 10.85 | 2 | Nanna Schaldemose -04 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
34 | 143 | 12.50 | 6 | Gry Normann Risum -04 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
35 | 138 | DNS | Naomi Ilima Jensen -04 | 12.12 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
36 | 141 | 10.31 | 1 | Vigga Fich -04 | 11.02 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 |
37 | 142 | 11.66 | 3 | Mina Taj -04 | 11.74 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 |
38 | 149 | 12.29 | 5 | Anna Jensen -04 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
39 | 136 | 11.84 | 6 | Tsinat Krause -04 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
40 | 137 | 11.32 | 5 | Solvej Søborg Schwarzer -04 | 12.14 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 |
41 | 144 | 11.07 | 3 | Emilie Kirst -04 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
42 | 124 | DNS | Laurits Rune -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
43 | 127 | 13.21 | 5 | Kasper Schimel Smith -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:40 | |
44 | 123 | 12.95 | 4 | Oskar Thers-Sonne -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:40 | |
45 | 125 | 10.87 | 3 | Sigurd Sandfeld -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 | |
46 | 126 | 9.67 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 10.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 |
47 | 131 | 11.37 | 3 | Sebastian Thulstrup -04 | 12.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 |
48 | 128 | 11.68 | 3 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 11.75 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 |
49 | 129 | 11.83 | 5 | Elias Dinnetz -04 | 12.82 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 |
50 | 105 | 12.21 | 2 | Emma-Elise Cordt -06 | 12.47 | 60 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:20 |
51 | 101 | 11.98 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 12.05 | 60 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:20 |
52 | 106 | 12.98 | 6 | Lotte Grevy-Ejstrup -07 | 12.79 | 60 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:20 |
53 | 107 | 12.39 | 4 | Sophie Hengstenberg -06 | 12.68 | 60 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:20 |
54 | 117 | 11.00 | 2 | Joel Frederik von DÁhe -06 | 10.65 | 60 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:25 |
55 | 114 | 12.14 | 6 | Oswald Lindquist -06 | 11.86 | 60 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:25 |
56 | 115 | 11.47 | 4 | Mamadou Wurie Jalloh -06 | 11.11 | 60 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:25 |
57 | 145 | 11.71 | 4 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 11.61 | 60 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:30 |
58 | 135 | 10.13 | 1 | Ingrid Gram Jensen -05 | 10.00 | 60 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:30 |
59 | 146 | 10.75 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 10.46 | 60 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:30 |
60 | 133 | 11.13 | 3 | Kajsa Salomonsen -05 | 10.91 | 60 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:30 |
61 | 132 | 11.72 | 5 | Else K. Haustrup Larsen -05 | 11.63 | 60 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:30 |
62 | 140 | 10.75 | 3 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 10.39 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:35 |
63 | 147 | 10.51 | 2 | Josephine Sofie Hansen -04 | 10.23 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:35 |
64 | 134 | 10.80 | 4 | Nanna Schaldemose -04 | 10.60 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:35 |
65 | 141 | 10.38 | 1 | Vigga Fich -04 | 10.06 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:35 |
66 | 144 | 11.27 | 5 | Emilie Kirst -04 | 10.82 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:35 |
67 | 127 | 13.48 | 5 | Kasper Schimel Smith -05 | 12.96 | 60 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:40 |
68 | 123 | 12.71 | 4 | Oskar Thers-Sonne -05 | 12.70 | 60 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:40 |
69 | 125 | 10.60 | 5 | Sigurd Sandfeld -04 | 10.62 | 60 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:45 |
70 | 126 | 9.59 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 9.42 | 60 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:45 |