Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
29-30 aug., 2015
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 451 | 10.55 | 6 | Anna Elisabeth Buhmann Pe -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:50 | |
2 | 437 | 10.31 | 5 | Signe Juhl Laursen -05 | 9.82 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:50 |
3 | 448 | DNS | Karla B. Langvik -05 | 9.54 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:50 | |
4 | 442 | 9.56 | 4 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:50 |
5 | 439 | 9.63 | 2 | Sofia Thøgersen -05 | 9.44 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:50 |
6 | 450 | 9.19 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.07 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:50 |
7 | 453 | 11.31 | 5 | Ulrikka Juul -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:50 | |
8 | 442 | 9.64 | 5 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.56 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
9 | 439 | 9.74 | 6 | Sofia Thøgersen -05 | 9.63 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
10 | 450 | 9.27 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.19 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
11 | 446 | 9.81 | 6 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
12 | 445 | 9.48 | 5 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 9.27 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
13 | 463 | 9.67 | 5 | Emilie Kirst -04 | 9.46 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
14 | 454 | 10.04 | 8 | Rosa Lohmann Smed -04 | 10.21 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
15 | 452 | 9.26 | 3 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 9.27 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
16 | 457 | 10.17 | 7 | Tsinat Krause -04 | 9.97 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
17 | 445 | DNS | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 9.48 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
18 | 452 | 9.25 | 4 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 9.26 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 |
19 | 441 | 10.83 | 4 | Carl Ranstorp -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:20 | |
20 | 459 | 9.15 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 9.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:20 |
21 | 461 | 10.07 | 6 | Gustav Herold -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:20 | |
22 | 459 | 9.14 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 9.15 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:55 |
23 | 440 | DNS | Vilhelm Krüger -04 | 8.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
24 | 438 | 10.38 | 6 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 10.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 |
25 | 444 | 8.96 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 8.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 |
26 | 460 | 8.97 | 1 | Adrian Ellesø Emborg -04 | 8.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 |
27 | 462 | 11.41 | 6 | Sebastian Thulstrup -04 | 10.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 |
28 | 443 | 9.19 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 9.12 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 |
29 | 444 | 8.91 | 3 | Carl Johan Zachariae -04 | 8.96 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
30 | 460 | 8.87 | 2 | Adrian Ellesø Emborg -04 | 8.97 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
31 | 443 | 9.43 | 6 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 9.19 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 |