Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
24-25 aug., 2013
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9 | 10.30 | 6 | Anton Backman Christianse -04 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 | |
2 | 28 | 7.82 | 4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 7.53 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 9:30 |
3 | 28 | 7.66 | 8 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 7.82 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:25 |
4 | 27 | 7.20 | 2 | Betty Marie R. Jensen -04 | 7.80 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 9:30 |
5 | 27 | 7.30 | 3 | Betty Marie R. Jensen -04 | 7.20 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:25 |
6 | 8 | 6.96 | 1 | Carl Johan Zachariae -04 | 6.71 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 |
7 | 8 | 6.91 | 1 | Carl Johan Zachariae -04 | 6.96 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:20 |
8 | 638 | DNS | Elias Blom -05 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
9 | 69 | 8.96 | 3 | Elias Emborg -06 | 8.59 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |
10 | 61 | 7.88 | 2 | Ella Julie Fischer -07 | 7.69 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
11 | 61 | 7.87 | 2 | Ella Julie Fischer -07 | 7.88 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:30 |
12 | 25 | 7.22 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 7.10 | 40 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 9:20 |
13 | 25 | 7.30 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 7.22 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:05 |
14 | 68 | 8.67 | 2 | Emma-Elise Cordt -06 | 8.13 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
15 | 68 | 8.57 | 4 | Emma-Elise Cordt -06 | 8.67 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:30 |
16 | 75 | 8.74 | 2 | Frederik Schaldemose -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
17 | 23 | 7.30 | 1 | Hakeem Ali -05 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:15 | |
18 | 23 | 7.30 | 3 | Hakeem Ali -05 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 | |
19 | 66 | 9.03 | 5 | Helene Salomonsen -07 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
20 | 36 | 7.02 | 1 | Ingrid Gram Jensen -05 | 6.94 | 40 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 9:20 |
21 | 36 | 7.22 | 1 | Ingrid Gram Jensen -05 | 7.02 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:05 |
22 | 70 | 7.72 | 1 | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 7.86 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |
23 | 70 | 7.75 | 2 | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 7.72 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:35 |
24 | 31 | 7.56 | 3 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 7.72 | 40 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 9:20 |
25 | 31 | 7.93 | 6 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 7.56 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:05 |
26 | 63 | 8.77 | 4 | Laura Diaz Friis -06 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
27 | 63 | 8.75 | 6 | Laura Diaz Friis -06 | 8.77 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:30 |
28 | 14 | DNS | Laurits Rune -05 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
29 | 65 | 9.13 | 5 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 8.55 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
30 | 72 | 9.07 | 4 | Louis Svanborg -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
31 | 74 | 8.67 | 4 | Mads Vincentsen -07 | 8.71 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |
32 | 74 | 8.85 | 8 | Mads Vincentsen -07 | 8.67 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:35 |
33 | 62 | 7.85 | 1 | Maja B. Voigt -07 | 8.15 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
34 | 62 | 7.66 | 1 | Maja B. Voigt -07 | 7.85 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:30 |
35 | 67 | 8.16 | 1 | Marie Meyland Andersen -06 | 7.97 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
36 | 67 | 7.99 | 3 | Marie Meyland Andersen -06 | 8.16 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:30 |
37 | 64 | 10.24 | 6 | Merle Normann Risum -06 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
38 | 32 | 7.05 | 1 | Nanna Schaldemose -04 | 6.88 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 9:30 |
39 | 32 | 7.00 | 1 | Nanna Schaldemose -04 | 7.05 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:25 |
40 | 33 | 7.78 | 3 | Naomi Illima Jensen -04 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 9:30 | |
41 | 33 | 7.46 | 5 | Naomi Illima Jensen -04 | 7.78 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:25 |
42 | 77 | 8.22 | 2 | Oswald Linquist -06 | 7.85 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |
43 | 77 | 8.19 | 4 | Oswald Linquist -06 | 8.22 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:35 |
44 | 16 | 7.87 | 4 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 7.88 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 |
45 | 60 | 8.72 | 3 | Pil Nedergaard -06 | 8.66 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
46 | 60 | 8.85 | 8 | Pil Nedergaard -06 | 8.72 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:30 |
47 | 22 | 6.95 | 1 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 7.15 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 |
48 | 22 | 7.03 | 3 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 6.95 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:20 |
49 | 71 | 8.30 | 3 | Samuel Skov Bailey -06 | 8.42 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |
50 | 71 | 8.43 | 7 | Samuel Skov Bailey -06 | 8.30 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:35 |
51 | 19 | 8.35 | 6 | Sebastian Thulstrup -04 | 7.88 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:50 |
52 | 24 | 7.80 | 3 | Signe Juhl Laursen -05 | 40 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 9:20 | |
53 | 24 | DNS | Signe Juhl Laursen -05 | 7.80 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:05 | |
54 | 34 | DNS | Solvej Schwarzer -04 | 7.70 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 9:30 | |
55 | 11 | 8.03 | 1 | Sophus Emil R. Jensen -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
56 | 11 | 8.16 | 3 | Sophus Emil R. Jensen -06 | 8.03 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:35 |
57 | 43 | 7.40 | 3 | Vigga Fich -04 | 7.39 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 9:30 |
58 | 43 | 7.38 | 4 | Vigga Fich -04 | 7.40 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:25 |
59 | 73 | DNS | Viggo Hammer -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
60 | 38 | 9.21 | 5 | Virginia N. B. Overgaard -05 | 40 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 9:20 | |
61 | 76 | 9.13 | 4 | William Bynck -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |