Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
30 sep. - 1 okt., 2017
Arrangør: Greve Atletik
Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 32.23 | 1 | Alma Ravn -09 | 33.77 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 |
2 | 32.91 | 6 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 36.28 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 |
3 | 31.40 | 10 | Amélie Vejlgaard -05 | 31.54 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 |
4 | 31.67 | 11 | Anna E. Pedersen -05 | 31.18 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 |
5 | DNS | Anna Pape Liboriussen -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
6 | DNS | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 29.45 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
7 | 28.90 | 7 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 29.09 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 |
8 | 33.07 | 7 | Christine Emilie Næsby -07 | 36.97 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 |
9 | 36.20 | 18 | Dua Atif Ilyas -05 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 | |
10 | 29.54 | 10 | Elvira Helleskov Batko -04 | 30.27 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 |
11 | DNS | Emilie Børregaard Voigt -05 | 27.73 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 | |
12 | 43.67 | 20 | Erika Livia Wischmann -09 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
13 | 26.29 | 3 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 26.20 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 |
14 | DNS | Frej Frederiksen -09 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
15 | 34.65 | 8 | Helene Salomonsen -07 | 34.68 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 |
16 | DNS | Ida Lyngby -02 | 27.35 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
17 | 28.54 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
18 | 32.77 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:35 | |
19 | 38.11 | 10 | Johannes Helweg-Ovesen -08 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:35 | |
20 | 26.34 | 1 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 26.08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
21 | 29.70 | 7 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 31.11 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 |
22 | 34.98 | 12 | Karla Olivia Haynes -07 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 | |
23 | 28.20 | 7 | Liv Nedergaard -02 | 28.05 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
24 | 25.31 | 1 | Luis Maillet -04 | 25.60 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 |
25 | DNS | Lukas Mikkelsen -08 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
26 | 36.24 | 19 | Madeleine A. Rasmussen -05 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 | |
27 | 30.87 | 2 | Maja Børregaard Voigt -07 | 32.39 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 |
28 | 28.84 | 15 | Malte Bank -03 | 28.78 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
29 | 37.26 | 6 | Martha Demidoff Nielsen -08 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
30 | 37.44 | 8 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
31 | 32.69 | 14 | Signe Juhl Laursen -05 | 32.73 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 |
32 | 29.38 | 6 | Sofia Thøgersen -05 | 30.45 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 |
33 | 24.09 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 24.34 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
34 | 30.82 | 5 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 30.35 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:20 |
35 | 36.11 | 4 | Theresa Dommer -09 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
36 | 29.67 | 11 | Tsinat Krause -04 | 30.56 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 |
37 | 25.86 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 25.82 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 |
38 | 27.12 | 4 | Vitus Rosenkrands -05 | 26.98 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 |
39 | 33.06 | 8 | William Hwass -06 | 35.36 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:20 |
40 | 35.28 | 7 | William Matthew Buck -08 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:35 | |
41 | 35.25 | 6 | William Thøgersen -08 | 37.10 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:35 |