ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 495 | 14.99 | 6 | Malou Celia Postvang -99 | 14.76 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
2 | 510 | 14.70 | 7 | Nana Birch Krull -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
3 | 415 | 13.35 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 13.13 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
4 | 464 | 14.33 | 6 | Jasmin Pedersen -99 | 14.41 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
5 | 488 | 14.56 | 7 | Louise Wessel Leroy -99 | 14.57 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
6 | 509 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | 13.40 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
7 | 411 | 14.54 | 4 | Ane Kjærgaard -98 | 14.77 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
8 | 508 | DNS | Mille Lindholm Pedersen -99 | 15.16 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
9 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 14.78 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
10 | 445 | 13.26 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.94 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
11 | 500 | 13.16 | 1 | Maria Selck -99 | 12.89 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
12 | 467 | 14.70 | 5 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 14.69 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
13 | 443 | 15.30 | 6 | Emilie Persson -99 | 14.82 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
14 | 476 | 13.35 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 13.15 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
15 | 438 | 14.80 | 6 | Egil Tøgern Aasen -99 | 14.63 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
16 | 462 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 13.70 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
17 | 410 | 12.80 | 1 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
18 | 536 | 12.58 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 12.41 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
19 | 545 | 13.08 | 6 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 13.04 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
20 | 478 | 16.39 | 6 | Kristoffer Lemming -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
21 | 533 | DNS | Simon Traore -98 | 11.96 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
22 | 516 | 12.22 | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 12.22 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
23 | 529 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | 12.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
24 | 452 | 13.28 | 3 | Fuad Ahmed Raga -96 | 12.69 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
25 | 436 | 12.69 | 5 | Daniel Koreng -96 | 12.44 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
26 | 424 | 13.46 | 5 | Bulut Bursali -97 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
27 | 450 | DNS | Frederik Schou-Nielsen -96 | 10.97 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
28 | 524 | 12.36 | 2 | Philip Reynolds -96 | 11.83 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
29 | 415 | 13.48 | 3 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 13.35 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
30 | 445 | 13.09 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 13.26 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
31 | 500 | 13.11 | 2 | Maria Selck -99 | 13.16 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
32 | 476 | 13.35 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 13.35 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
33 | 410 | 12.73 | 5 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 12.80 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 |
34 | 536 | 12.48 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 12.58 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 |
35 | 545 | 13.30 | 7 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 13.08 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 |
36 | 516 | 12.19 | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 12.22 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 |
37 | 511 | 14.49 | 5 | Nana Mägi -97 | 14.27 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:43 |
38 | 469 | DNS | Josefine Müntzberg -96 | 13.87 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:43 | |
39 | 477 | 13.54 | 2 | Kristina Sieland -96 | 13.09 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:43 |
40 | 481 | 13.07 | 1 | Laura Tølløse -97 | 12.62 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:43 |
41 | 458 | 13.92 | 3 | Helena Nicolaisen -95 | 14.22 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:50 |
42 | 423 | DNS | Benjamin Gabrielsen -95 | 11.44 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:55 | |
43 | 415 | DNS | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 13.48 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
44 | 445 | 13.19 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 13.09 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
45 | 500 | 13.29 | 3 | Maria Selck -99 | 13.11 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
46 | 476 | 13.61 | 5 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 13.35 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |