Landsholdudtagelse • Helsingør atletikstadion • Helsingør
8-9 jun., 2013
Arrangør: Helsingør IF
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 107 | 15.89 | 2 | Anders Møller -77 | 16.15 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 | |
2 | 108 | 15.27 | 5 | Andreas Ellegaard -93 | 14.66 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:45 | |
3 | 108 | 52.31 | 2 | Andreas Ellegaard -93 | 52.53 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:30 | |
4 | 109 | 51.79 | 10 | Andreas Kofoed -93 | 51.65 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 | |
5 | 109 | DNF | Andreas Kofoed -93 | 1.58.80 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 | ||
6 | 110 | 1.56.28 | 7 | Andreas Lindgreen -98 | 1.56.69 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 | |
7 | 110 | DNS | Andreas Lindgreen -98 | 4.12.04 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:30 | ||
8 | 111 | DNS | Andreas Madsen -93 | 11.05 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:20 | ||
9 | 111 | DNS | Andreas Madsen -93 | 22.57 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:25 | ||
10 | 112 | DUR | 55.65 | 2 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 57.11 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:40 |
11 | 113 | 4.52.97 | 5 | Asta Kielgast -99 | 4.52.19 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:20 | |
12 | 114 | 23.18 | 4 | Benjamin Gabrielsen -95 | 23.28 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:25 | |
13 | 114 | 7.14 | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | 6.86 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
14 | 115 | 15.11 | 4 | Caroline Bonde Holm -90 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:45 | ||
15 | 115 | 15.42 | 4 | Caroline Bonde Holm -90 | 15.11 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:50 | |
16 | 115 | EM | 4.10 | 2 | Caroline Bonde Holm -90 | 4.36 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 |
17 | 116 | 11.10.93 | 2 | Caroline Tauson -94 | 11.23.67 | 3000 meter forh. • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 | |
18 | 117 | 4.20 | 1 | Cathrine Larsåsen -86 | 4.23 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |
19 | 118 | 48.16 | 4 | Celina Julin -94 | 52.10 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | |
20 | 119 | 49.08 | 7 | Christian Laugesen -86 | 50.73 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 | |
21 | 119 | DNS | Christian Laugesen -86 | 14.64 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | ||
22 | 119 | EM | 52.06 | 1 | Christian Laugesen -86 | 52.32 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:50 |
23 | 120 | DNS | Christine Lund -91 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:40 | |||
24 | 121 | 16.06 | 6 | Christine Lund -91 | 15.99 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:45 | |
25 | 121 | 16.20 | 6 | Christine Lund -91 | 16.06 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:50 | |
26 | 122 | 10.20.61 | 4 | Clara Kall -99 | 10.11.53 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |
27 | 123 | DNS | Emil Strøm -93 | 22.28 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:25 | ||
28 | 123 | DNS | Emil Strøm -93 | 50.41 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 | ||
29 | 124 | 13.18 | 4 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.94 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
30 | 124 | 5.28 | 4 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.48 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 | |
31 | 125 | DQ | Emma Giovanna Vitale -93 | 14.19 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | ||
32 | 125 | 29.92 | 4 | Emma Giovanna Vitale -93 | 29.92 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 13:10 | |
33 | 126 | 11.89 | 1 | Erica Jarder -86 | 11.89 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
34 | 126 | 11.77 | 1 | Erica Jarder -86 | 11.89 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 | |
35 | 127 | 1.56.05 | 5 | Frederik Fürstenberg -93 | 1.54.39 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 | |
36 | 127 | 4.05.03 | 3 | Frederik Fürstenberg -93 | 3.59.63 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:30 | |
37 | 128 | 11.07 | 2 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 11.09 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:20 | |
38 | 128 | 10.97 | 3 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 11.07 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | |
39 | 129 | 59.39 | 7 | Helene Wellm -95 | 59.34 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:40 | |
40 | 130 | 11.19 | 3 | Jacob Wolfgang -82 | 10.88 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:20 | |
41 | 130 | 11.21 | 6 | Jacob Wolfgang -82 | 11.19 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | |
42 | 130 | 22.55 | 1 | Jacob Wolfgang -82 | 21.76 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:25 | |
43 | 130 | 22.46 | 4 | Jacob Wolfgang -82 | 22.55 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:30 | |
44 | 131 | 55.29 | 3 | Jakob Slipsager -93 | 54.39 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 | |
45 | 132 | 7.03 | 3 | Jannick Hansen -92 | 6.87 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
46 | 133 | 52.30 | 4 | Jonathan Sand Groves -93 | 54.25 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:00 | |
47 | 134 | 4.40.71 | 3 | Josephine Thestrup -96 | 4.47.28 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:20 | |
48 | 134 | 10.03.02 | 3 | Josephine Thestrup -96 | 10.07.54 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |
49 | 135 | EM | 47.27 | 1 | Kathrine Bebe -91 | 49.55 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 |
50 | 136 | 16.69 | 3 | Kenneth Mertz -89 | 17.43 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:45 | |
51 | 137 | 9.31.45 | 2 | Khavaquia Rasmusen -92 | 9.40.37 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
52 | 138 | EM | 18.87 | 1 | Kim Juhl Christensen -84 | 20.06 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:45 |
53 | 139 | DNS | Laetita Kim Bruun -94 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 | |||
54 | 139 | 12.29 | 2 | Laetita Kim Bruun -94 | 12.03 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 | |
55 | 140 | 12.79 | 3 | Laura Tølløse -97 | 12.58 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
56 | 140 | 12.62 | 6 | Laura Tølløse -97 | 12.79 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 | |
57 | 140 | 5.68 | 2 | Laura Tølløse -97 | 5.84 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 | |
58 | 141 | 5.00 | 3 | Luis Carlos Nevares -88 | 5.15 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
59 | 142 | 4.18.80 | 8 | Mads Skaaning -95 | 4.16.68 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:30 | |
60 | 142 | 9.35.13 | 7 | Mads Skaaning -95 | 9.17.89 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:00 | |
61 | 143 | 59.97 | 9 | Maria H.B. Andersen -98 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:40 | ||
62 | 143 | 2.12.68 | 5 | Maria H.B. Andersen -98 | 2.13.64 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | |
63 | 144 | 12.95 | 5 | Maria Selck -99 | 13.12 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
64 | 144 | 12.89 | 7 | Maria Selck -99 | 12.95 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 | |
65 | 145 | 40.76 | 5 | Markus Hansen -88 | 49.88 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:00 | |
66 | 146 | 12.39 | 2 | Martha Traoré -95 | 12.30 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
67 | 146 | 12.22 | 3 | Martha Traoré -95 | 12.39 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 | |
68 | 146 | EM | 5.94 | 1 | Martha Traoré -95 | 5.98 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 |
69 | 147 | DNS | Martin Heegaard -93 | 59.62 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 | ||
70 | 148 | 1.80 | 2 | Massin Ait Bouziad -95 | 1.88 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:45 | |
71 | 148 | 13.48 | 4 | Massin Ait Bouziad -95 | 13.50 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 | |
72 | 149 | EM | 58.44 | 1 | Meiken Greve -80 | 59.34 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 |
73 | 150 | EM | 8.21.00 | 1 | Michael Nielsen -81 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:00 | |
74 | 150 | DNS | Michael Nielsen -81 | 14.03.25 | 5000 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
75 | 151 | 1.56.35 | 8 | Mihn Cho Kyun -94 | 1.52.68 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 | |
76 | 152 | 5.20 | 2 | Mikkel Marek Nielsen -88 | 5.43 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
77 | 153 | 22.09 | 1 | Morten Jensen -82 | 21.77 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:25 | |
78 | 153 | 21.99 | 2 | Morten Jensen -82 | 22.09 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:30 | |
79 | 153 | EM | 7.73 | 1 | Morten Jensen -82 | 7.75 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
80 | 154 | DNS | Natalja Norius-Petersen -98 | 2.17.76 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | ||
81 | 155 | 18.57 | 2 | Nick Petersen -87 | 18.01 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:45 | |
82 | 156 | EM | 1.52.63 | 1 | Nick R Jensen -91 | 1.49.79 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
83 | 156 | 3.55.61 | 2 | Nick R Jensen -91 | 3.51.42 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:30 | |
84 | 157 | DNS | Nicklas Hyde -86 | 21.34 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:25 | ||
85 | 157 | 48.88 | 3 | Nicklas Hyde -86 | 46.88 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 | |
86 | 158 | 50.60 | 4 | Nicolai Hartling -94 | 49.82 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 | |
87 | 158 | 53.22 | 2 | Nicolai Hartling -94 | 53.20 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:50 | |
88 | 160 | EM | 50.47 | 1 | Nina Otto -91 | 51.03 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 |
89 | 161 | 23.39 | 3 | Philip Braun -91 | 23.40 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:25 | |
90 | 161 | 50.69 | 5 | Philip Braun -91 | 50.13 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 | |
91 | 162 | 10.50.05 | 4 | Poul Grenaa -66 | 1.00.99 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
92 | 163 | 1.56.06 | 6 | Rasmus Hjorth Christensen -95 | 1.57.53 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 | |
93 | 163 | 4.08.81 | 5 | Rasmus Hjorth Christensen -95 | 4.09.40 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:30 | |
94 | 164 | EM | 5.30 | 1 | Rasmus Wejnold Jørgensen -89 | 5.63 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 |
95 | 165 | 1.70 | 3 | Rikke Andersen -98 | 1.65 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:20 | |
96 | 166 | 11.56 | 5 | Roi Holgarson -92 | 11.37 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:20 | |
97 | 166 | DNS | Roi Holgarson -92 | 23.33 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:25 | ||
98 | 167 | 1.70 | 2 | Sandra Böll -94 | 1.74 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:20 | |
99 | 168 | DNS | Sara Sig Møller -83 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |||
100 | 168 | DNS | Sara Sig Møller -83 | 5000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:40 | |||
101 | 169 | 51.65 | 9 | Simon Hvelplund -84 | 51.81 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 | |
102 | 170 | 6.39 | 5 | Simon Traore -98 | 6.48 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
103 | 171 | 14.40 | 6 | Søren Børsting -93 | 16.10 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:45 | |
104 | 171 | DNS | Søren Børsting -93 | 51.27 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:30 | ||
105 | 172 | DQ | Thea Haahr -91 | 15.04 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:45 | ||
106 | 172 | 15.04 | 3 | Thea Haahr -91 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:50 |