Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug., 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Bagsværd AC
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.25 | 6 | Aksel Kragh Winther -09✗ | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 | |
2 | 10.75 | 2 | Aksel Kragh Winther -09✗ | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
3 | 10.06 | 2 | Albert Sidenius -11✗ | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |
4 | 3.50 | 12 | Albert Sidenius -11✗ | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
5 | 33.30 | 12 | Albert Sidenius -11 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | Albert Sidenius -11 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
7 | 10.10 | 3 | Alexander Kleine Sonne -12✗ | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |
8 | 3.65 (w:-1.1) | 8 | Alexander Kleine Sonne -12✗ | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
9 | 27.78 | 22 | Alexander Kleine Sonne -12 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
10 | Alexander Kleine Sonne -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
11 | 25.55 | 2 | Anders Rosenberg Jessen -06✗ | 26.49 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 10:20 |
12 | 1.68 | 2 | Anders Rosenberg Jessen -06 | 1.62 | Højdespring • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 15:10 |
13 | 9.81 | 3 | Bjarke Johan Christensen -11✗ | 9.78 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 |
14 | 3.60 | 9 | Bjarke Johan Christensen -11✗ | 3.88 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 |
15 | 43.62 | 1 | Bjarke Johan Christensen -11 | 42.40 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
16 | Bjarke Johan Christensen -11 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
17 | 9.90 | 5 | Frej Ensig-Krarup -12✗ | 9.76 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 |
18 | 3.48 (w:-0.1) | 13 | Frej Ensig-Krarup -12✗ | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
19 | 22.53 | 24 | Frej Ensig-Krarup -12 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
20 | Frej Ensig-Krarup -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
21 | 3.84 (w:+0.3) | 7 | Hannah Damborg -09✗ | 3.98 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:30 |
22 | 8.68 | 3 | Hannah Damborg -09✗ | 8.80 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:25 |
23 | 1.59.75 | 3 | Hjalte Dalskov -05✗ | 2.02.51 | 800 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 12:10 |
24 | 52.96 | 1 | Ida Caroline Mørck -06✗ | 54.48 | Hammerkast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 10:45 |
25 | 14.92 | 1 | Ida Caroline Mørck -06✗ | Vægtkast • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 15:25 | |
26 | 43.13 | 2 | Ida Hother le Fevre -04✗ | 45.00 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:45 |
27 | DNS | Ida Hother le Fevre -04 | 15.00 | Vægtkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | |
28 | 11.81 | 5 | Rumle Flindt-Egebak -06✗ | 11.92 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 12:40 |
29 | 11.91 | 7 | Rumle Flindt-Egebak -06✗ | 11.81 | 100 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:20 |
30 | 13.22 | 5 | Simon Zaveri Poulsen -07✗ | 14.35 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:00 |
31 | 4.23.59 | 4 | Troels Jøhnk -06✗ | 4.40.73 | 1500 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:55 |
32 | 17.00.50 | 1 | Troels Jøhnk -06✗ | 16.51.71 | 5000 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:40 |