DM Ungdom 2022 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 sep., 2022
Arrangør: Hvidovre AM
•
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 145 | PB | 13.54 | 4 | Sofie Skovgaard Olesen -08✗ | 13.57 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 |
2 | 145 | PB | 13.41 | 4 | Sofie Skovgaard Olesen -08✗ | 13.54 | 100 meter • Semi | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:30 |
3 | 145 | PB | 13.51 | 8 | Sofie Skovgaard Olesen -08✗ | 13.41 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 16:00 |
4 | 141 | SB | 14.21 | 5 | Manja Lund Jørgenen -05✗ | 14.25 | 100 meter • Indl. | Piger 17 år | Lørdag kl. 13:40 |
5 | 146 | 13.63 | 5 | Solvej Møller -05✗ | 100 meter • Indl. | Piger 17 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
6 | 133 | 11.80 | 1 | Christian Andersson -06✗ | 11.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
7 | 133 | 11.85 | 7 | Christian Andersson -06✗ | 11.80 | 100 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
8 | 136 | 11.36 | 2 | Frederik Andersson -01✗ | 10.95 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:05 | |
9 | 147 | 10.95 | 2 | Tobias Andersson -02✗ | 10.84 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:05 | |
10 | 136 | 11.12 | 4 | Frederik Andersson -01✗ | 11.36 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:15 | |
11 | 147 | 10.92 | 3 | Tobias Andersson -02✗ | 10.95 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:15 | |
12 | 138 | 29.73 | 16 | Frida Revall -06✗ | 28.71 | 200 meter • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 14:15 | |
13 | 141 | SB | 29.27 | 14 | Manja Lund Jørgenen -05✗ | 30.16 | 200 meter • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 14:15 |
14 | 146 | SB | 28.26 | 8 | Solvej Møller -05✗ | 28.78 | 200 meter • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 14:15 |
15 | 133 | DNS | Christian Andersson -06✗ | 22.53 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:55 | ||
16 | 136 | 22.09 | 2 | Frederik Andersson -01✗ | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | ||
17 | 147 | PB | 22.22 | 3 | Tobias Andersson -02✗ | 22.58 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 |
18 | 135 | PB | 2.20.57 | 2 | Filippa Tvistholm Jørgensen -08✗ | 2.22.73 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:10 |
19 | 135 | PB | 4.49.85 | 1 | Filippa Tvistholm Jørgensen -08✗ | 5.05.96 | 1500 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:25 |
20 | 135 | PB | 11.26.13 | 1 | Filippa Tvistholm Jørgensen -08✗ | 11.42.62 | 3000 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 15:10 |
21 | 146 | 15.97 | 2 | Solvej Møller -05✗ | 100 meter hæk • Indl. | Piger 17 år | Søndag kl. 10:25 | ||
22 | 142 | 16.78 | 3 | Mathilde Steenberg -06✗ | 15.64 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 17 år | Søndag kl. 10:25 | |
23 | 146 | 15.71 | 4 | Solvej Møller -05✗ | 15.97 | 100 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 11:35 | |
24 | 142 | 16.56 | 6 | Mathilde Steenberg -06✗ | 16.78 | 100 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 11:35 | |
25 | 144 | PB | 20.27 | 2 | Oliver Neergaard -06✗ | 21.69 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 11:10 |
26 | 143 | PB | 4.34 (w:+0.0) | 15 | Mikkel Drage -08✗ | 4.11 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 16:00 |
27 | 136 | DNS | Frederik Andersson -01 | 6.91 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | ||
28 | 147 | 6.61 (w:-0.9) | 2 | Tobias Andersson -02✗ | 6.70 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | |
29 | 134 | PB | 15.88 | 1 | Emil Degn Pedersen -05✗ | 15.23 | Kuglestød • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:55 |
30 | 137 | 15.00 | 2 | Frederik Degn Pedersen -05✗ | 16.01 | Kuglestød • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:55 | |
31 | 133 | PB | 12.03 | 4 | Christian Andersson -06✗ | 11.98 | Kuglestød • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:55 |
32 | 139 | PB | 19.05 | 13 | Helene Andersen -08✗ | 16.29 | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:00 |
33 | 134 | 48.62 | 1 | Emil Degn Pedersen -05✗ | 49.65 | Diskoskast • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 15:20 | |
34 | 137 | 37.38 | 4 | Frederik Degn Pedersen -05✗ | 45.96 | Diskoskast • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 15:20 | |
35 | 147 | SB | 37.77 | 1 | Tobias Andersson -02✗ | 35.39 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 |
36 | 139 | PB | 24.29 | 10 | Helene Andersen -08✗ | 20.39 | Hammerkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:15 |
37 | 145 | PB | 25.43 | 9 | Sofie Skovgaard Olesen -08✗ | 23.69 | Hammerkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:15 |
38 | 134 | 50.26 | 2 | Emil Degn Pedersen -05✗ | 52.38 | Hammerkast • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:50 | |
39 | 137 | 61.30 | 1 | Frederik Degn Pedersen -05✗ | 61.87 | Hammerkast • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:50 | |
40 | 140 | 31.31 | 3 | Jasmin Boe Rasmussen -00✗ | Spydkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
41 | 134 | NM | Emil Degn Pedersen -05✗ | 42.26 | Spydkast • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
42 | 137 | 39.66 | 8 | Frederik Degn Pedersen -05✗ | 41.78 | Spydkast • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 11:20 | |
43 | 133 | 45.03 | 4 | Christian Andersson -06✗ | 45.93 | Spydkast • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 11:20 | |
44 | 53.43 | 2 | Greve Atletik P17✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 19:00 | |||
45 | 2.31.60 | 3 | Greve Atletik P17✗ | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 17:20 |