DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
9-10 mar., 2013
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 338 | 24.16 | 7 | Albert Kuhlmann -97 | 24.09 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
2 | 338 | PB | 52.61 | 3 | Albert Kuhlmann -97 | 53.41 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
3 | 338 | 9.31 | 2 | Albert Kuhlmann -97 | 9.16 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
4 | 338 | 9.21 | 3 | Albert Kuhlmann -97 | 9.31 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
5 | 338 | 1.77 | 4 | Albert Kuhlmann -97 | 1.77 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
6 | 338 | PB | 11.86 | 9 | Albert Kuhlmann -97 | 11.84 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
7 | 339 | PB | 10.81 | 5 | Amanda L. Rasmussen -97 | 10.51 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
8 | 340 | 2.33.57 | 9 | Andrea Steen Sørensen -99 | 2.32.26 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
9 | 340 | 10.54 | 6 | Andrea Steen Sørensen -99 | 10.80 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
10 | 341 | 14.54 | 3 | Andreas Ellegaard -93 | 14.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | |
11 | 342 | 8.16 | 4 | Andreas Gorm Hansen -99 | 7.96 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
12 | 342 | 25.88 | 6 | Andreas Gorm Hansen -99 | 25.92 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
13 | 342 | 9.42 | 3 | Andreas Gorm Hansen -99 | 9.40 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
14 | 342 | 9.31 | 4 | Andreas Gorm Hansen -99 | 9.42 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
15 | 342 | PB | 11.74 | 5 | Andreas Gorm Hansen -99 | 10.42 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 |
16 | 557 | DNF | Andreas Kofoed -93 | 52.30 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:10 | ||
17 | 557 | 2.01.70 | 3 | Andreas Kofoed -93 | 2.01.00 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:30 | |
18 | 343 | 7.27 | 2 | Andreas Madsen -93 | 7.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | |
19 | 343 | 7.18 | 3 | Andreas Madsen -93 | 7.27 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | |
20 | 343 | 23.12 | 4 | Andreas Madsen -93 | 23.31 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | |
21 | 344 | 8.24 | 2 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 8.19 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
22 | 344 | 8.23 | 5 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 8.24 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
23 | 344 | DUR | 25.72 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 26.15 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
24 | 344 | 10.00 | 3 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 9.59 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
25 | 344 | 9.76 | 7 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 10.00 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
26 | 344 | 5.13 | 5 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
27 | 345 | DNS | Anne Sofie Vermund -93 | 8.19 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | ||
28 | 345 | DNS | Anne Sofie Vermund -93 | 9.07 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
29 | 345 | DNS | Anne Sofie Vermund -93 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | |||
30 | 346 | 2.31.92 | 8 | Asta Kielgast -99 | 2.28.92 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
31 | 346 | PB | 4.52.19 | 2 | Asta Kielgast -99 | 4.54.59 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
32 | 347 | DNS | Astrid Bager -99 | 5.37.10 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | ||
33 | 347 | DNS | Astrid Bager -99 | 12.33.75 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
34 | 348 | 10.75 | 9 | August Hallberg -98 | 11.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
35 | 349 | PB | 2.27.27 | 4 | Augusta Korsgaard -97 | 2.30.34 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 |
36 | 349 | PB | 5.08.13 | 6 | Augusta Korsgaard -97 | 5.11.91 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:05 |
37 | 350 | 9.31 | 3 | Benedicte Heegaard -97 | 9.32 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
38 | 350 | 9.20 | 3 | Benedicte Heegaard -97 | 9.31 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
39 | 350 | 1.54 | 4 | Benedicte Heegaard -97 | 1.57 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
40 | 350 | 5.18 | 5 | Benedicte Heegaard -97 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 | |
41 | 350 | DUR | 13.26 | 2 | Benedicte Heegaard -97 | 12.06 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
42 | 351 | 7.29 | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:55 | |
43 | 351 | 7.24 | 5 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.29 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:30 | |
44 | 351 | 23.83 | 7 | Benjamin Gabrielsen -95 | 23.28 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:10 | |
45 | 351 | 6.70 | 3 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.11 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | |
46 | 352 | PB | 4.57.11 | 3 | Caroline Tauson -94 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | |
47 | 352 | 10.41.12 | 1 | Caroline Tauson -94 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
48 | 353 | 5.00 | 8 | Cathrine Ott -96 | 5.21 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 | |
49 | 354 | 8.44 | 3 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 8.31 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
50 | 355 | 8.30 | 3 | Christine Lund Jensen -91 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | ||
51 | 355 | 9.73 | 5 | Christine Lund Jensen -91 | 9.88 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:55 | |
52 | 355 | 4.86 | 2 | Christine Lund Jensen -91 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | ||
53 | 356 | PB | 4.52.30 | 4 | Clara Kall -99 | 4.54.04 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
54 | 356 | DUR | 10.16.85 | 2 | Clara Kall -99 | 10.31.46 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
55 | 357 | 8.68 | 5 | Ditte Schmidt -97 | 8.58 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
56 | 357 | 10.37 | 4 | Ditte Schmidt -97 | 10.15 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
57 | 357 | 10.25 | 8 | Ditte Schmidt -97 | 10.37 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
58 | 357 | 4.83 | 10 | Ditte Schmidt -97 | 4.87 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 | |
59 | 358 | 22.65 | 2 | Emil K Strøm -93 | 22.28 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | |
60 | 358 | 50.95 | 1 | Emil K Strøm -93 | 50.41 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:10 | |
61 | 358 | DNS | Emil K Strøm -93 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:30 | |||
62 | 359 | 9.66 | 1 | Emilie Hansen -99 | 9.61 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
63 | 359 | 9.62 | 5 | Emilie Hansen -99 | 9.66 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
64 | 359 | 1.47 | 12 | Emilie Hansen -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
65 | 359 | 4.62 | 12 | Emilie Hansen -99 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
66 | 359 | PB | 11.57 | 3 | Emilie Hansen -99 | 11.02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
67 | 360 | 1.47 | 9 | Emilie Persson -99 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
68 | 361 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 8.22 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
69 | 361 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 26.78 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
70 | 361 | 5.48 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.24 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
71 | 362 | 1.57.37 | 1 | Frederik Furstenberg -93 | 1.55.71 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:30 | |
72 | 362 | 4.09.60 | 1 | Frederik Furstenberg -93 | 4.05.21 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 | |
73 | 363 | DNS | Frederik Loft -93 | 24.34 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
74 | 363 | DNS | Frederik Loft -93 | 9.65 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:25 | ||
75 | 364 | 7.19 | 1 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 7.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
76 | 364 | 7.12 | 1 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 7.19 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | |
77 | 365 | PB | 10.59 | 6 | Freja Lomholt -99 | 10.36 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
78 | 366 | PB | 4.17.76 | 4 | Gustav Krøll -96 | 4.18.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 |
79 | 366 | 10.01.24 | 9 | Gustav Krøll -96 | 9.33.37 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
80 | 367 | 10.97 | 8 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 10.23 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
81 | 367 | 1.50 | 10 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 1.52 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
82 | 367 | 5.07 | 8 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 5.18 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
83 | 367 | PB | 11.64 | 3 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 10.92 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 |
84 | 368 | PB | 11.88 | 7 | Jakob Slipsager -93 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | |
85 | 369 | 7.18 | 1 | Jannick Hansen -92 | 7.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | |
86 | 369 | 7.09 | 1 | Jannick Hansen -92 | 7.18 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | |
87 | 369 | PB | 6.87 | 1 | Jannick Hansen -92 | 6.78 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:25 |
88 | 370 | 4.15.60 | 3 | Joakim Engelbrecht -96 | 4.13.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
89 | 370 | DNS | Joakim Engelbrecht -96 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |||
90 | 371 | PB | 10.71 | 9 | Jonathan Sand Groves -93 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | |
91 | 372 | PB | 5.07 | 6 | Josefine Müntzberg -96 | 5.01 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 |
92 | 373 | 4.50.15 | 3 | Josephine Thestrup -96 | 4.48.92 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:05 | |
93 | 373 | PB | 10.07.54 | 1 | Josephine Thestrup -96 | 10.21.62 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
94 | 374 | NQ | Karla Sonne Søndergaard -99 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
95 | 374 | 4.22 | 17 | Karla Sonne Søndergaard -99 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
96 | 374 | PB | 9.71 | 12 | Karla Sonne Søndergaard -99 | 9.67 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
97 | 375 | 10.28 | 4 | Karoline Mangor -98 | 9.62 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
98 | 375 | 12.45 | 2 | Karoline Mangor -98 | 13.04 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
99 | 376 | 13.02 | 2 | Kathrine Bebe -91 | 13.50 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
100 | 377 | 8.26 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.25 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
101 | 377 | 8.33 | 7 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.26 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
102 | 377 | 27.93 | 8 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 27.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
103 | 377 | 10.06 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 10.03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
104 | 377 | PB | 5.25 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 5.00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 |
105 | 377 | 9.63 | 13 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 9.98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
106 | 378 | 5.37 | 3 | Laetitia Kim Bruun -94 | 5.45 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
107 | 378 | DUR | 12.33 | 1 | Laetitia Kim Bruun -94 | 12.12 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 |
108 | 379 | 8.22 | 2 | Laura Tølløse -97 | 8.02 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
109 | 379 | 8.06 | 5 | Laura Tølløse -97 | 8.22 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
110 | 379 | 26.83 | 7 | Laura Tølløse -97 | 26.56 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
111 | 379 | PB | 5.74 | 1 | Laura Tølløse -97 | 5.68 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 |
112 | 380 | 8.77 | 7 | Leonora Hede -98 | 8.64 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
113 | 380 | 28.51 | 12 | Leonora Hede -98 | 2.76 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
114 | 380 | 9.94 | 2 | Leonora Hede -98 | 10.28 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
115 | 380 | 10.19 | 8 | Leonora Hede -98 | 9.94 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
116 | 381 | NT | Lisa Lertoft -96 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:10 | |||
117 | 382 | PB | 2.24.30 | 5 | Louis Henriksen -99 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:50 | |
118 | 382 | PB | 4.51.14 | 9 | Louis Henriksen -99 | 5.02.48 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
119 | 383 | PB | 5.02.81 | 17 | Louis Hermann -99 | 5.03.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
120 | 383 | PB | 10.47.80 | 11 | Louis Hermann -99 | 10.48.94 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
121 | 384 | 29.72 | 4 | Louise Tietze -93 | 29.40 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
122 | 384 | NT | Louise Tietze -93 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:40 | |||
123 | 385 | PB | 13.44 | 5 | Mads Bæk-Larsen -96 | 12.42 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
124 | 386 | DNS | Mads Christiansen -97 | 13.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | ||
125 | 387 | 4.17.49 | 6 | Mads Skaaning -95 | 4.16.68 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:55 | |
126 | 387 | PB | 9.22.91 | 5 | Mads Skaaning -95 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 | |
127 | 388 | PB | 5.01.33 | 14 | Malthe Nielsen -99 | 5.02.83 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
128 | 388 | 10.51.72 | 13 | Malthe Nielsen -99 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
129 | 389 | 2.16.74 | 1 | Maria Andersen -98 | 2.13.64 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
130 | 389 | 4.50.67 | 1 | Maria Andersen -98 | 4.45.02 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
131 | 390 | 8.17 | 1 | Maria Selck -99 | 8.12 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
132 | 390 | 8.17 | 4 | Maria Selck -99 | 8.17 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
133 | 390 | 9.64 | 1 | Maria Selck -99 | 9.50 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
134 | 390 | 9.42 | 2 | Maria Selck -99 | 9.64 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
135 | 390 | =PB | 2.80 | 4 | Maria Selck -99 | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 |
136 | 391 | 7.91 | 1 | Martha Traoré -95 | 7.82 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:40 | |
137 | 391 | 7.83 | 1 | Martha Traoré -95 | 7.91 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
138 | 391 | 25.55 | 1 | Martha Traoré -95 | 25.24 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | |
139 | 391 | 5.87 | 1 | Martha Traoré -95 | 5.94 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
140 | 392 | PB | 6.44 | 3 | Martin Heegaard -93 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:25 | |
141 | 392 | 12.58 | 4 | Martin Heegaard -93 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | ||
142 | 393 | PB | 51.40 | 3 | Mihn Kyun Cho -94 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:50 | |
143 | 393 | 1.55.82 | 1 | Mihn Kyun Cho -94 | 1.54.95 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:15 | |
144 | 394 | PB | 6.25 | 2 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 5.87 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
145 | 394 | PB | 12.13 | 7 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 11.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
146 | 395 | 8.11 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 8.07 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
147 | 395 | 8.05 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 8.11 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
148 | 395 | 9.20 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 9.35 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
149 | 395 | 9.26 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 9.20 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
150 | 395 | 3.30 | 3 | Mira Guldbrandsen -98 | 3.45 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | |
151 | 396 | 29.93 | 16 | Nana Mägi -97 | 29.92 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
152 | 396 | 4.39 | 15 | Nana Mägi -97 | 4.61 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 | |
153 | 397 | PB | 2.17.76 | 3 | Natalja Norius-Petersen -98 | 2.18.48 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 |
154 | 398 | 50.27 | 1 | Nicolai Hartling -94 | 50.04 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:50 | |
155 | 398 | 8.37 | 1 | Nicolai Hartling -94 | 8.55 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:15 | |
156 | 399 | 22.46 | 1 | Niklas B Müller -92 | 21.77 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | |
157 | 400 | DNS | Nikolai L. Andersen -98 | 7.55 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | ||
158 | 400 | 25.40 | 4 | Nikolai L. Andersen -98 | 25.69 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
159 | 400 | 12.81 | 3 | Nikolai L. Andersen -98 | 13.34 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
160 | 401 | 13.56 | 1 | Nina Otto -91 | 13.43 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
161 | 402 | 7.69 | 4 | Philip Reynolds -96 | 7.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
162 | 402 | 23.96 | 4 | Philip Reynolds -96 | 24.02 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
163 | 403 | PB | 1.58.43 | 4 | Rasmus Hjorth Christensen -95 | 2.00.18 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:15 |
164 | 403 | 4.14.26 | 5 | Rasmus Hjorth Christensen -95 | 4.09.40 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:55 | |
165 | 404 | 4.33.03 | 7 | Remi Rosseau -97 | 4.26.43 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
166 | 404 | PB | 10.00.60 | 7 | Remi Rosseau -97 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
167 | 405 | 1.64 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.63 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
168 | 405 | 4.86 | 8 | Rikke Andersen -98 | 5.04 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
169 | 406 | 7.34 | 1 | Roi Holgarsson -92 | 7.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | |
170 | 406 | 7.28 | 4 | Roi Holgarsson -92 | 7.34 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | |
171 | 407 | DNS | Sandra Böll -94 | 26.60 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
172 | 407 | =PB | 1.67 | 3 | Sandra Böll -94 | 1.67 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 |
173 | 407 | 10.75 | 3 | Sandra Böll -94 | 11.03 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:25 | |
174 | 408 | 7.92 | 5 | Sebastian Pedersen -97 | 7.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
175 | 408 | 25.26 | 15 | Sebastian Pedersen -97 | 25.09 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
176 | 408 | 9.34 | 3 | Sebastian Pedersen -97 | 9.23 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
177 | 408 | 9.56 | 8 | Sebastian Pedersen -97 | 9.34 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
178 | 408 | 1.60 | 5 | Sebastian Pedersen -97 | 1.72 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
179 | 408 | 5.51 | 9 | Sebastian Pedersen -97 | 5.89 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
180 | 409 | 7.61 | 1 | Simon Traoré -98 | 7.55 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
181 | 409 | 7.54 | 2 | Simon Traoré -98 | 7.61 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
182 | 409 | 24.45 | 2 | Simon Traoré -98 | 24.75 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
183 | 409 | 8.75 | 1 | Simon Traoré -98 | 8.61 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
184 | 409 | 8.57 | 1 | Simon Traoré -98 | 8.75 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
185 | 409 | PB | 6.41 | 1 | Simon Traoré -98 | 6.37 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 |
186 | 410 | 7.79 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 7.90 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
187 | 410 | 7.66 | 5 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 7.79 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
188 | 410 | DNS | Sofus Rasmus Clausen -98 | 25.68 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
189 | 410 | 8.77 | 1 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 9.02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
190 | 410 | 8.60 | 2 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 8.77 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
191 | 417 | DQ | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 | |||
192 | 411 | DNS | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:10 | |||
193 | 418 | 1.48.05 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:10 | ||
194 | 413 | DUR | 1.40.17 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:25 | |
195 | 412 | 1.35.78 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:40 | ||
196 | 414 | 1.30.29 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 18:05 | ||
197 | 415 | DUR | 1.45.68 | 1 | Sparta hold I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:35 | |
198 | 416 | 1.50.78 | 2 | Sparta hold II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:35 | ||
199 | 419 | 14.89 | 1 | Søren Børsting -93 | 16.11 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | |
200 | 420 | 9.19 | 2 | Thea Haahr -91 | 9.41 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:55 | |
201 | 421 | 9.80 | 4 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 9.61 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
202 | 421 | 9.47 | 7 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 9.80 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
203 | 421 | PB | 1.73 | 2 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 1.60 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
204 | 421 | =PB | 3.50 | 1 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 3.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |