DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
9-10 mar., 2013
Arrangør: Skive AM
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 115 | 8.62 | 4 | Cecilie Rosenhagen -98 | 8.51 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 125 | 13.17.64 | 6 | Natascha Clausen -99 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
3 | 119 | 10.94 | 5 | Marie-Therese Guidje -98 | 11.29 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
4 | 121 | 7.96 | 3 | Mathilde Heltbech -95 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:40 | ||
5 | 121 | 7.99 | 3 | Mathilde Heltbech -95 | 7.96 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
6 | 121 | 8.78 | 1 | Mathilde Heltbech -95 | 8.73 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:45 | |
7 | 123 | 9.28 | 2 | May Zerzut -94 | 8.82 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:45 | |
8 | 123 | DNS | May Zerzut -94 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |||
9 | 124 | DNS | Mikkel Andersen -99 | 12.51.34 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
10 | 114 | 1.58 | 7 | Aske Valdemar Petersen -98 | 1.61 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
11 | 114 | PB | 3.20 | 2 | Aske Valdemar Petersen -98 | 3.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
12 | 126 | 9.37 | 4 | Oliver Durafour -97 | 9.23 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
13 | 120 | 8.38 | 1 | Mathias Mørk -97 | 8.27 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
14 | 126 | 9.27 | 6 | Oliver Durafour -97 | 9.37 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
15 | 120 | 8.39 | 1 | Mathias Mørk -97 | 8.38 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
16 | 126 | 4.00 | 2 | Oliver Durafour -97 | 4.10 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
17 | 117 | 7.38 | 3 | Gustav Frank -94 | 7.28 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:55 | |
18 | 117 | DNS | Gustav Frank -94 | 7.38 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:30 | ||
19 | 117 | 23.86 | 8 | Gustav Frank -94 | 23.50 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:10 | |
20 | 113 | PB | 50.55 | 2 | Alexandre Guidje -94 | 51.55 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:50 |
21 | 122 | PB | 1.57.17 | 3 | Max Bitsch -94 | 1.57.94 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:15 |
22 | 118 | 1.33.09 | 1 | Helsingør Atletik -95 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:55 | ||
23 | 116 | DNS | Christoffer Durafour -93 | 23.61 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
24 | 116 | 8.93 | 4 | Christoffer Durafour -93 | 8.87 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:25 | |
25 | 116 | 4.20 | 2 | Christoffer Durafour -93 | 4.30 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:00 |