DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
9-10 mar., 2013
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 511 | 9.02 | 7 | Cecilie Konrad -98 | 8.65 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 531 | DNS | Julie Meyer -98 | 8.20 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
3 | 501 | DNS | Alma Steenberg -99 | 8.73 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
4 | 523 | 8.48 | 4 | Helena Sarita Lang -98 | 8.37 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
5 | 531 | DNS | Julie Meyer -98 | 27.13 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
6 | 501 | DNS | Alma Steenberg -99 | 29.54 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
7 | 532 | 2.34.50 | 10 | Kamilla Gulbæk Nielsen -98 | 2.25.44 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
8 | 546 | 9.92 | 3 | Rosa Preuss Illionga -98 | 9.72 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
9 | 507 | 10.24 | 4 | Caroline Graversgaard Joh -98 | 10.23 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
10 | 546 | 9.50 | 3 | Rosa Preuss Illionga -98 | 9.92 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
11 | 546 | =PB | 1.53 | 6 | Rosa Preuss Illionga -98 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
12 | 532 | PB | 1.50 | 8 | Kamilla Gulbæk Nielsen -98 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
13 | 511 | NQ | Cecilie Konrad -98 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
14 | 546 | PB | 5.15 | 4 | Rosa Preuss Illionga -98 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 |
15 | 531 | 4.97 | 7 | Julie Meyer -98 | 5.24 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
16 | 501 | DNS | Alma Steenberg -99 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
17 | 523 | 4.33 | 15 | Helena Sarita Lang -98 | 4.50 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
18 | 528 | 8.71 | 16 | Jasmin Klausen -98 | 9.11 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
19 | 540 | 10.13 | 7 | Nana Akrofi -99 | 10.19 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
20 | 551 | 1.51.88 | 4 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:35 | ||
21 | 508 | 8.40 | 3 | Caroline Hartmann Carlsen -97 | 8.24 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
22 | 503 | 7.92 | 1 | Annelouise Villum Jensen -96 | 7.65 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
23 | 521 | 8.04 | 2 | Frida Sångren -97 | 7.98 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
24 | 508 | 8.29 | 7 | Caroline Hartmann Carlsen -97 | 8.40 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
25 | 503 | 7.75 | 1 | Annelouise Villum Jensen -96 | 7.92 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
26 | 521 | 8.01 | 4 | Frida Sångren -97 | 8.04 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
27 | 519 | 28.80 | 13 | Emma Luu Højlund -97 | 28.52 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
28 | 503 | 25.44 | 1 | Annelouise Villum Jensen -96 | 25.53 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
29 | 521 | 26.15 | 2 | Frida Sångren -97 | 26.26 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
30 | 503 | DNS | Annelouise Villum Jensen -96 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:10 | |||
31 | 535 | NT | Marie Duesund -96 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:10 | |||
32 | 521 | DNS | Frida Sångren -97 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:10 | |||
33 | 530 | DNF | Josefine Artmann Kristens -97 | 2.33.70 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 | ||
34 | 530 | 5.42.07 | 13 | Josefine Artmann Kristens -97 | 5.33.53 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:05 | |
35 | 508 | 9.28 | 1 | Caroline Hartmann Carlsen -97 | 9.28 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
36 | 508 | 9.47 | 5 | Caroline Hartmann Carlsen -97 | 9.28 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
37 | 547 | PB | 8.69 | 8 | Sara Hadenfeldt -96 | 7.50 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
38 | 551 | DQ | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 | |||
39 | 542 | 7.98 | 1 | Nikoline Daugaard -95 | 7.85 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:40 | |
40 | 502 | 8.02 | 2 | Anna Thestrup Andersen -95 | 7.96 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:40 | |
41 | 542 | 7.86 | 2 | Nikoline Daugaard -95 | 7.98 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
42 | 502 | 8.08 | 4 | Anna Thestrup Andersen -95 | 8.02 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
43 | 542 | 26.75 | 3 | Nikoline Daugaard -95 | 26.66 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | |
44 | 502 | 26.06 | 2 | Anna Thestrup Andersen -95 | 26.08 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | |
45 | 502 | NT | Anna Thestrup Andersen -95 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:40 | |||
46 | 536 | 11.81 | 2 | Mathilde Diekema -94 | 12.03 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 | |
47 | 527 | 1.64 | 1 | Janne Nielsen -93 | Højdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
48 | 527 | 5.37 | 1 | Janne Nielsen -93 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | ||
49 | 527 | 12.35 | 1 | Janne Nielsen -93 | 12.50 | Trespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | |
50 | 529 | 7.80 | 2 | Jens Simonsen -98 | 7.64 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
51 | 518 | 7.99 | 3 | Elias Melinik -98 | 7.67 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
52 | 524 | 8.19 | 4 | Jacob Møberg Klysner -98 | 8.00 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
53 | 529 | 7.79 | 7 | Jens Simonsen -98 | 7.80 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
54 | 524 | 26.51 | 12 | Jacob Møberg Klysner -98 | 27.31 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
55 | 548 | PB | 4.25.32 | 3 | Sebastian Ifversen -98 | 4.30.54 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
56 | 545 | 5.01.82 | 15 | Rasmus Lorenzen -98 | 4.47.46 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
57 | 548 | 9.41.32 | 2 | Sebastian Ifversen -98 | 9.38.44 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
58 | 545 | 11.00.53 | 15 | Rasmus Lorenzen -98 | 10.33.26 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
59 | 518 | 8.97 | 2 | Elias Melinik -98 | 8.92 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
60 | 518 | 8.68 | 3 | Elias Melinik -98 | 8.97 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
61 | 518 | 1.67 | 3 | Elias Melinik -98 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
62 | 518 | 5.65 | 4 | Elias Melinik -98 | 5.82 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
63 | 524 | 4.99 | 10 | Jacob Møberg Klysner -98 | 5.13 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
64 | 534 | PB | 13.38 | 1 | Marcus Thomsen -98 | 12.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 |
65 | 551 | 1.45.16 | 2 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:25 | ||
66 | 550 | DQ | Thomas Elling Christensen -97 | 7.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | ||
67 | 510 | 7.40 | 2 | Casper Henningsen -96 | 7.28 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
68 | 506 | 7.62 | 3 | Azim Ndiaye -97 | 7.46 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
69 | 510 | 7.35 | 3 | Casper Henningsen -96 | 7.40 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | |
70 | 510 | 23.86 | 3 | Casper Henningsen -96 | 23.75 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
71 | 506 | 25.68 | 18 | Azim Ndiaye -97 | 25.51 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
72 | 526 | PB | 54.43 | 4 | Jakob Saugbjerg -96 | 56.08 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
73 | 509 | 2.18.39 | 10 | Casper Giversen -97 | 2.15.31 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | |
74 | 541 | 2.12.42 | 8 | Nicholas Nyengaard -97 | 2.11.24 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | |
75 | 526 | 2.09.62 | 5 | Jakob Saugbjerg -96 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | ||
76 | 509 | PB | 4.44.28 | 13 | Casper Giversen -97 | 4.45.62 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 |
77 | 541 | 4.39.38 | 9 | Nicholas Nyengaard -97 | 4.37.44 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
78 | 533 | 4.43.55 | 12 | Kasper Korsgaard Nielsen -97 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | ||
79 | 537 | DNS | Mikkel Bello Andreasen -96 | 4.25.60 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | ||
80 | 505 | DNS | August Broz -96 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |||
81 | 533 | 10.24.53 | 12 | Kasper Korsgaard Nielsen -97 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
82 | 550 | 9.35 | 4 | Thomas Elling Christensen -97 | 9.35 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
83 | 504 | DNF | Aske Bille -97 | 9.77 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
84 | 550 | 9.30 | 7 | Thomas Elling Christensen -97 | 9.35 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
85 | 514 | PB | 1.55 | 8 | Christian William Hansen -97 | 1.50 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 |
86 | 539 | 1.55 | 8 | Mikkel Thorsen -97 | 1.60 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
87 | 550 | 5.24 | 15 | Thomas Elling Christensen -97 | 5.33 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
88 | 544 | PB | 6.64 | 1 | Philip Akrofi -97 | 6.37 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
89 | 506 | 5.83 | 4 | Azim Ndiaye -97 | 5.99 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
90 | 539 | 3.41 | 19 | Mikkel Thorsen -97 | 5.36 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
91 | 514 | 10.25 | 13 | Christian William Hansen -97 | 11.12 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
92 | 544 | DUR | 13.87 | 1 | Philip Akrofi -97 | 13.63 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
93 | 506 | 11.92 | 3 | Azim Ndiaye -97 | 12.30 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
94 | 551 | 1.37.50 | 2 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:40 | ||
95 | 520 | 7.46 | 6 | Frederik Peschhardt -95 | 7.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:55 | |
96 | 520 | 23.81 | 6 | Frederik Peschhardt -95 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:10 | ||
97 | 543 | 23.73 | 5 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:10 | ||
98 | 520 | =PB | 54.38 | 10 | Frederik Peschhardt -95 | 54.38 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:50 |
99 | 525 | PB | 8.37.89 | 1 | Jakob Dybdal -94 | 8.38.59 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 |
100 | 543 | 8.72 | 2 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 8.59 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:15 | |
101 | 543 | 6.31 | 6 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 6.53 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | |
102 | 517 | DNS | Dennis Mägi -95 | 6.55 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | ||
103 | 517 | PB | 14.27 | 3 | Dennis Mägi -95 | 14.23 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 |
104 | 515 | 7.60 | 6 | Christoffer Carstensen -92 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | ||
105 | 516 | 7.39 | 2 | Daniel Kornum -92 | 7.27 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | |
106 | 516 | 7.32 | 6 | Daniel Kornum -92 | 7.39 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | |
107 | 538 | DNS | Mikkel Brich Dam -93 | 22.46 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
108 | 515 | 24.42 | 9 | Christoffer Carstensen -92 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
109 | 516 | 24.34 | 7 | Daniel Kornum -92 | 25.06 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | |
110 | 538 | DNS | Mikkel Brich Dam -93 | 52.62 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:10 | ||
111 | 512 | 52.79 | 5 | Christian Larsen -93 | 5.34 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:10 | |
112 | 512 | 2.00.23 | 2 | Christian Larsen -93 | 1.59.58 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:30 | |
113 | 522 | 4.13.75 | 2 | Halfdan Balslev -91 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 | ||
114 | 522 | 8.59.33 | 1 | Halfdan Balslev -91 | 8.55.72 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:45 | |
115 | 513 | 8.23 | 1 | Christian Lind Nielsen -91 | 8.26 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:25 | |
116 | 549 | 1.81 | 2 | Sebastian Skejø -91 | 1.85 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:30 | |
117 | 551 | DQ | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 18:05 |