DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
9-10 mar., 2013
Arrangør: Skive AM
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 91 | PB | 9.97 | 4 | Nina Brinkmann Jønler -97 | 9.71 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 |
2 | 92 | NM | Oscar Schier Abelgren Ken -94 | 4.10 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
3 | 82 | 12.74 | 2 | Asger K. Bartels -97 | 12.65 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
4 | 85 | 29.69 | 18 | Freja Gustafsson -99 | 29.80 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
5 | 94 | 29.55 | 17 | Sophia Mikkelsen -99 | 29.07 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
6 | 87 | 28.04 | 10 | Laura Kjøller Petersen -96 | 28.10 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
7 | 90 | 27.95 | 9 | Marie El-Nasser -97 | 27.74 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
8 | 88 | DNS | Laura Pryter Bloch -96 | 28.80 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
9 | 89 | 2.36.52 | 12 | Lea Othmar Haskiel -99 | 2.33.41 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
10 | 83 | PB | 2.26.33 | 7 | Emil Damgård -99 | 2.27.36 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:50 |
11 | 93 | 2.27.74 | 8 | Silas Veerkoijen -98 | 2.24.67 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:50 | |
12 | 81 | DUR | 2.00.76 | 1 | Andreas Holst Lindgreen -98 | 2.01.63 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:50 |
13 | 86 | 10.04 | 13 | Jacob Chua Ziska -97 | 11.01 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
14 | 87 | 8.65 | 4 | Laura Kjøller Petersen -96 | 8.55 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
15 | 91 | 8.48 | 4 | Nina Brinkmann Jønler -97 | 8.45 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
16 | 88 | DNS | Laura Pryter Bloch -96 | 8.59 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | ||
17 | 86 | 7.79 | 6 | Jacob Chua Ziska -97 | 7.71 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
18 | 86 | 1.80 | 3 | Jacob Chua Ziska -97 | 1.75 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
19 | 91 | 4.51 | 12 | Nina Brinkmann Jønler -97 | 4.84 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 | |
20 | 88 | DNS | Laura Pryter Bloch -96 | 4.75 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 | ||
21 | 85 | NQ | Freja Gustafsson -99 | 4.29 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
22 | 94 | NQ | Sophia Mikkelsen -99 | 4.29 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
23 | 90 | NT | Marie El-Nasser -97 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:10 | |||
24 | 82 | 5.48 | 11 | Asger K. Bartels -97 | 5.81 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
25 | 89 | PB | 5.10.69 | 9 | Lea Othmar Haskiel -99 | 5.22.13 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
26 | 83 | 5.02.44 | 16 | Emil Damgård -99 | 4.55.87 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
27 | 93 | DNS | Silas Veerkoijen -98 | 4.15.23 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | ||
28 | 81 | DUR | 4.12.04 | 1 | Andreas Holst Lindgreen -98 | 4.15.23 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
29 | 84 | DNS | Frederiksberg IF | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 |