Øst-ungdom ude 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
8-9 jun., 2024
Arrangør: Ballerup AK •
Info side
Holte Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 161 | 11.84 | 2 | Lea Stetkær Bohr -12 | 11.86 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 |
2 | 161 | 11.90 | 2 | Lea Stetkær Bohr -12 | 11.84 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:40 |
3 | 396 | 13.89 | 3 | Ronja Mondrup Koefoed -10 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
4 | 171 | 14.00 | 4 | Stella Elisabeth Hansen -10 | 14.51 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 |
5 | 162 | DNS | Lisa Sofie Christensen -09 | 12.75 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
6 | 396 | 14.90 | 8 | Ronja Mondrup Koefoed -10 | 13.89 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:35 |
7 | 171 | 14.29 | 8 | Stella Elisabeth Hansen -10 | 14.00 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:35 |
8 | 155 | 11.59 | 1 | Anton Hartmann Gersbøll -07 | 11.35 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:20 |
9 | 155 | 11.64 | 3 | Anton Hartmann Gersbøll -07 | 11.59 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 |
10 | 167 | 11.04 | 1 | Sebastian Glyb -05 | 10.70 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 |
11 | 167 | 11.08 | 1 | Sebastian Glyb -05 | 11.04 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:10 |
12 | 153 | 30.88 | 1 | Alzbeta Cermakova -12 (CZE) | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:25 | |
13 | 162 | 27.50 | 4 | Lisa Sofie Christensen -09 | 27.43 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:40 |
14 | 157 | 23.14 | 3 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 22.97 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:25 |
15 | 165 | 57.90 | 1 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | 56.82 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:15 |
16 | 159 | 54.06 | 2 | Jeppe Stetkær Bohr -07 | 52.70 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
17 | 157 | 51.01 | 3 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 50.80 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |
18 | 153 | 1.58.04 | 1 | Alzbeta Cermakova -12 (CZE) | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:50 | |
19 | 172 | DNS | Valdemar Petersen -12 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:15 | ||
20 | 164 | DNS | Maya Elise Poulsen -10 | 2.33.38 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
21 | 153 | DNS | Alzbeta Cermakova -12 (CZE) | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:20 | ||
22 | 164 | DNS | Maya Elise Poulsen -10 | 5.20.44 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
23 | 153 | 12.04 | 2 | Alzbeta Cermakova -12 (CZE) | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
24 | 156 | DNS | Aviaja Falhof -10 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
25 | 172 | DNS | Valdemar Petersen -12 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
26 | 167 | 15.01 | 1 | Sebastian Glyb -05 | 14.73 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:15 |
27 | 153 | 1.25 | 1 | Alzbeta Cermakova -12 (CZE) | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:30 | |
28 | 156 | DNS | Aviaja Falhof -10 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
29 | 168 | 1.44 | 4 | Silla Peick -10 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
30 | 166 | 1.58 | 2 | Rosa Min Poulsen -06 | 1.57 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:15 |
31 | 158 | 1.61 | 1 | Isabel Farup -05 | 1.65 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:15 |
32 | 169 | 1.50 | 1 | Smilla Hytholm Alex Petersen -04 | Højdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:15 | |
33 | 153 | 3.89 (w:-2.1) | 3 | Alzbeta Cermakova -12 (CZE) | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
34 | 156 | DNS | Aviaja Falhof -10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
35 | 168 | DNS | Silla Peick -10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
36 | 172 | DNS | Valdemar Petersen -12 | 4.37 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:30 | |
37 | 163 | 11.45 (w:-2.1) | 1 | Maja Tange Nordlien -06 | 11.62 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 |
38 | 169 | 10.74 (w:-2.3) | 1 | Smilla Hytholm Alex Petersen -04 | Trespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | |
39 | 153 | 8.11 | 1 | Alzbeta Cermakova -12 (CZE) | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:25 | |
40 | 168 | DNS | Silla Peick -10 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:10 | ||
41 | 166 | 9.18 | 1 | Rosa Min Poulsen -06 | 9.40 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:00 |
42 | 153 | 18.99 | 1 | Alzbeta Cermakova -12 (CZE) | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 | |
43 | 160 | 34.92 | 1 | Julie Rasmussen -06 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
44 | 154 | 55.66 | 1 | Andreas Fagot Krogh Jensen -05 | 55.15 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:10 |
45 | 173 | 57.62 | 5 | Holte | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:35 |