Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
6-7 maj, 2017
Arrangør: Amager AC
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 485 | DNS | Adam Skytte -06 | 10.04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
2 | 485 | 1.08.74 | 1 | Adam Skytte -06 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 | |
3 | 485 | 3.87 (w:-1.3) | 7 | Adam Skytte -06 | 3.88 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
4 | 486 | 31.14 | 28 | Alberte Ulrik -03 | 30.99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:50 |
5 | 486 | 3.88 (w:+0.0) | 28 | Alberte Ulrik -03 | 4.01 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 |
6 | 487 | DNS | Alma Juhl Horsgaard -05 | 13.67 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
7 | 487 | DNS | Alma Juhl Horsgaard -05 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
8 | 487 | DNS | Alma Juhl Horsgaard -05 | 3.07 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
9 | 488 | DNS | Ameer Shammout -06 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | ||
10 | 488 | DNS | Ameer Shammout -06 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
11 | 488 | DNS | Ameer Shammout -06 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
12 | 489 | 13.39 | 2 | Anna Krab Scheibelein -98 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:45 | |
13 | 489 | 44.20 | 12 | Anna Krab Scheibelein -98 | 44.00 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
14 | 490 | 41.39 | 6 | Annemarie Nissen -94 | 41.49 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
15 | 490 | 14.72 | 2 | Annemarie Nissen -94 | 14.02 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:40 |
16 | 491 | DNS | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 12.23 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:55 | |
17 | 491 | DNS | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 41.99 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 | |
18 | 492 | 9.46 | 5 | August Juhl Horsgaard -07 | 9.44 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
19 | 492 | 3.66 (w:+0.1) | 13 | August Juhl Horsgaard -07 | 3.71 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
20 | 493 | 9.05.46 | 7 | Bo Abrahamsson -76 | 9.00.00 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:05 |
21 | 494 | 37.51 | 17 | Brian O. Jørgensen -74 | 37.50 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:00 |
22 | 495 | DNS | Brianna Graham -05 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:25 | ||
23 | 496 | 30.89 | 19 | Callum Reynolds -05 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 | |
24 | 496 | 1.53.61 | 12 | Callum Reynolds -05 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 | |
25 | 497 | DNS | Camilla F. R. Nissen -90 | 5.00 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
26 | 498 | 1.15.24 | 14 | Carter Green -06 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 | |
27 | 498 | 2.51.43 | 6 | Carter Green -06 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
28 | 499 | 9.08 | 1 | Celina Hagihara -06 | 8.93 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 |
29 | 499 | 8.91 | 1 | Celina Hagihara -06 | 9.08 | 60 meter • Semi | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:05 |
30 | 499 | 8.86 | 1 | Celina Hagihara -06 | 8.91 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:45 |
31 | 499 | 14.55 | 1 | Celina Hagihara -06 | 15.74 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 |
32 | 499 | 14.63 | 1 | Celina Hagihara -06 | 14.55 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:35 |
33 | 499 | 1.07.86 | 1 | Celina Hagihara -06 | 1.13.48 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 |
34 | 499 | 2.42.58 | 2 | Celina Hagihara -06 | 2.52.78 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:20 |
35 | 499 | 15.32 | 8 | Celina Hagihara -06 | 12.05 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
36 | 499 | 4.18 (w:-1.8) | 2 | Celina Hagihara -06 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
37 | 500 | 14.67 | 6 | Christian Carstensen -05 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:45 | |
38 | 500 | 3.13 (w:+0.9) | 30 | Christian Carstensen -05 | 2.94 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
39 | 501 | DNS | Christoffer Boll -92 | 8.52.35 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:05 | |
40 | 502 | 8.52.12 | 4 | Christoffer Madsen -92 | 8.52.39 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:05 |
41 | 503 | 1.86 | 3 | Christoffer Åndahl -00 | 1.91 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |
42 | 503 | DNS | Christoffer Åndahl -00 | 29.20 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | |
43 | 504 | 33.43 | 27 | Ditte Jensen -05 | 33.00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
44 | 504 | 6.47 | 20 | Ditte Jensen -05 | 6.73 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:25 |
45 | 505 | 10.10 | 3 | Elias Allon -07 | 10.54 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
46 | 505 | 3.32 (w:-1.2) | 23 | Elias Allon -07 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
47 | 505 | 5.34 | 9 | Elias Allon -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 | |
48 | 506 | 13.35 | 4 | Elisabeth Elsner -06 | 12.68 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
49 | 506 | 13.15 | 4 | Elisabeth Elsner -06 | 13.35 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:10 |
50 | 506 | 1.00 | 11 | Elisabeth Elsner -06 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |
51 | 506 | 7.19 | 4 | Elisabeth Elsner -06 | 7.40 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
52 | 506 | 22.79 | 11 | Elisabeth Elsner -06 | 17.43 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
53 | 507 | 17.20 | 2 | Ellen Balslev -01 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
54 | 507 | 17.51 | 6 | Ellen Balslev -01 | 17.20 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:55 |
55 | 508 | 10.58 | 5 | Eloise Shillito -06 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
56 | 508 | 13.94 | 4 | Eloise Shillito -06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
57 | 508 | 3.35 (w:+0.0) | 19 | Eloise Shillito -06 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
58 | 509 | 42.24 | 4 | Emanuel Hammann -99 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | |
59 | 510 | 11.41 | 6 | Esther Hougaard Nielsen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
60 | 510 | 2.52 (w:+0.0) | 39 | Esther Hougaard Nielsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
61 | 510 | 3.65 | 24 | Esther Hougaard Nielsen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
62 | 511 | 9.36.01 | 10 | Frederik Kjeldsen Hertz -97 | 9.13.86 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:05 |
63 | 512 | DNS | Gabriella Graham -04 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
64 | 513 | DNS | Gerda Kazakeviciute -00 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:15 | ||
65 | 514 | 1.19.46 | 16 | Guido van Zanten -06 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 | |
66 | 514 | DNS | Guido van Zanten -06 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | ||
67 | 514 | 3.63 (w:-1.3) | 14 | Guido van Zanten -06 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
68 | 515 | 4.42.53 | 7 | Gustav Bendsen -03 | 4.53.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:20 |
69 | 516 | 12.05 | 6 | Harvey Cowan -05 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:45 | |
70 | 516 | 32.11 | 27 | Harvey Cowan -05 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 | |
71 | 516 | 3.94 (w:+1.0) | 22 | Harvey Cowan -05 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
72 | 517 | 3.13.75 | 13 | Huda Elmhassani -06 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:20 | |
73 | 517 | 21.36 | 15 | Huda Elmhassani -06 | 21.93 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
74 | 518 | DNS | Isabelle Fear -01 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
75 | 518 | DNS | Isabelle Fear -01 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:00 | ||
76 | 519 | DNS | Jannick Bagge -94 | 13.15 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:30 | |
77 | 519 | DNS | Jannick Bagge -94 | 36.88 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
78 | 519 | DNS | Jannick Bagge -94 | 56.12 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:00 | |
79 | 520 | 1.15 | 6 | Javier Araluce -06 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
80 | 520 | 3.33 (w:+0.6) | 22 | Javier Araluce -06 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
81 | 521 | 8.54.58 | 5 | Jesper Pedersen -75 | 8.41.00 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:05 |
82 | 522 | 10.24 | 2 | Jonathan Mansfeldt -07 | 10.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
83 | 522 | DNS | Jonathan Mansfeldt -07 | 1.30.63 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 | |
84 | 522 | 3.44 (w:+0.0) | 19 | Jonathan Mansfeldt -07 | 3.34 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
85 | 523 | 38.17 | 21 | Jonathan Munk Adamsen -95 | 39.59 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:00 |
86 | 523 | 1.57.32 | 3 | Jonathan Munk Adamsen -95 | 1.56.89 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 19:10 |
87 | 524 | 13.07 | 4 | Kaitlyn Cooper -05 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
88 | 524 | 1.05 | 16 | Kaitlyn Cooper -05 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | |
89 | 525 | 9.47 | 6 | Kevin Jensen -07 | 9.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
90 | 525 | 15.10 | 2 | Kevin Jensen -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
91 | 525 | 15.06 | 4 | Kevin Jensen -07 | 15.10 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 |
92 | 525 | 1.13.10 | 6 | Kevin Jensen -07 | 1.13.46 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 |
93 | 525 | 2.47.03 | 3 | Kevin Jensen -07 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
94 | 525 | 7.59 | 4 | Kevin Jensen -07 | 7.89 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 |
95 | 525 | 45.75 | 1 | Kevin Jensen -07 | 41.71 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
96 | 526 | DNS | Kiki Postma -05 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
97 | 526 | DNS | Kiki Postma -05 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 | ||
98 | 527 | 12.08 | 8 | Kristoffer Bonde Pedersen -91 | 11.74 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 |
99 | 528 | 5.21.60 | 8 | Laura Rothschild -02 | 5.11.42 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 18:10 |
100 | 529 | 18.71 | 3 | Laura Volmer -01 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
101 | 529 | 1.40 | 6 | Laura Volmer -01 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
102 | 530 | 31.45 | 22 | Leon Hamann -05 | 31.63 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
103 | 530 | 6.84 | 14 | Leon Hamann -05 | 7.17 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
104 | 530 | 16.55 | 19 | Leon Hamann -05 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:30 | |
105 | 531 | DNS | Lieve Postma -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
106 | 531 | DNS | Lieve Postma -03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:50 | ||
107 | 532 | 10.47 | 4 | Lilli Schou Vejby -07 | 10.72 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 |
108 | 532 | 3.17 (w:-2.2) | 26 | Lilli Schou Vejby -07 | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
109 | 532 | 4.70 | 19 | Lilli Schou Vejby -07 | 4.76 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
110 | 533 | 12.97 | 3 | Liv Didi Pedersen -97 | 12.64 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:55 |
111 | 534 | 29.54 | 15 | Lloyd Kloski -03 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
112 | 534 | 23.34 | 4 | Lloyd Kloski -03 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
113 | 534 | 4.22 (w:+0.6) | 16 | Lloyd Kloski -03 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | |
114 | 535 | 12.47 | 2 | Lukas Medina Sørensen -03 | 12.76 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
115 | 535 | 12.40 | 5 | Lukas Medina Sørensen -03 | 12.47 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 |
116 | 535 | 5.37 (w:+0.0) | 3 | Lukas Medina Sørensen -03 | 5.50 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:20 |
117 | 535 | 10.15 | 6 | Lukas Medina Sørensen -03 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
118 | 536 | 41.54 | 2 | Mads Ringsted -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
119 | 537 | 32.25 | 31 | Maja Fuglsang Jensen -03 | 32.51 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:50 |
120 | 538 | 12.25 | 2 | Martin Panduro -94 | 12.08 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 |
121 | 539 | 10.05 | 5 | Marvin Jensen -07 | 9.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
122 | 539 | 16.54 | 5 | Marvin Jensen -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
123 | 539 | 1.27.71 | 21 | Marvin Jensen -07 | 1.38.88 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 |
124 | 539 | 1.00 | 8 | Marvin Jensen -07 | 1.16 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
125 | 539 | 3.47 (w:+0.0) | 17 | Marvin Jensen -07 | 3.61 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
126 | 539 | 35.69 | 7 | Marvin Jensen -07 | 36.80 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
127 | 540 | 29.05 | 5 | Mathilde Hagehara -04 | 32.00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
128 | 540 | 7.29 | 15 | Mathilde Hagehara -04 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:25 | |
129 | 541 | 17.95 | 4 | Mik Resen Lønborg -03 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
130 | 541 | 18.03 | 5 | Mik Resen Lønborg -03 | 17.95 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
131 | 541 | 2.10 | 8 | Mik Resen Lønborg -03 | 2.02 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
132 | 541 | 25.30 | 5 | Mik Resen Lønborg -03 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
133 | 541 | 21.12 | 5 | Mik Resen Lønborg -03 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
134 | 541 | 31.85 | 7 | Mik Resen Lønborg -03 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
135 | 542 | 9.31 | 4 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 |
136 | 542 | 9.27 | 5 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 9.31 | 60 meter • Semi | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:05 |
137 | 542 | 9.39 | 6 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 9.27 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:45 |
138 | 542 | 15.05 | 1 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
139 | 542 | 15.27 | 4 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 15.05 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:35 |
140 | 542 | 1.19 | 1 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 1.21 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |
141 | 542 | 4.18 (w:-1.1) | 3 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 4.13 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
142 | 543 | 3.12.83 | 12 | Mille Elmer -07 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:20 | |
143 | 543 | 21.58 | 14 | Mille Elmer -07 | 22.50 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
144 | 544 | 43.56 | 4 | Morten Lauge Laugesen -90 | 49.78 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:00 |
145 | 545 | 5.24.41 | 9 | Nanna Elmer -03 | 5.32.19 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 18:10 |
146 | 546 | 26.34 | 8 | Neloo Falck -03 | 26.50 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
147 | 546 | 4.94 (w:+0.0) | 11 | Neloo Falck -03 | 4.70 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:20 |
148 | 547 | 3.70 | 1 | Peter M. Adamsen -00 | 4.05 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:45 |
149 | 548 | DNS | Pola Kacperska -04 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
150 | 549 | DNS | Precious Ogunremi -06 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
151 | 549 | DNS | Precious Ogunremi -06 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | ||
152 | 550 | 1.05 | 6 | Regina Araluce -06 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
153 | 550 | 2.83 (w:+1.2) | 35 | Regina Araluce -06 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
154 | 550 | 15.16 | 25 | Regina Araluce -06 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
155 | 551 | 5.32.24 | 14 | Ryan Slater, CIS -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 18:00 | |
156 | 552 | 9.77 | 3 | Samuel Kærhøg -07 | 9.64 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
157 | 552 | 3.34 (w:+0.0) | 20 | Samuel Kærhøg -07 | 3.26 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
158 | 552 | 3.68 | 11 | Samuel Kærhøg -07 | 4.21 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 |
159 | 553 | 1.55.12 | 14 | Sebastian Shillito -05 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 | |
160 | 553 | 17.94 | 5 | Sebastian Shillito -05 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
161 | 553 | 1.25 | 8 | Sebastian Shillito -05 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:05 | |
162 | 554 | DNS | Shiva Ivaturi -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:20 | ||
163 | 555 | 13.11 | 6 | Signe Boelsmand -91 | 13.07 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:55 |
164 | 556 | DNS | Sophia Bonde -07 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | ||
165 | 556 | 1.19.07 | 7 | Sophia Bonde -07 | 1.22.30 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 |
166 | 556 | 3.18.20 | 17 | Sophia Bonde -07 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:20 | |
167 | 556 | 13.55 | 7 | Sophia Bonde -07 | 13.12 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
168 | 556 | 1.00 | 8 | Sophia Bonde -07 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |
169 | 556 | 4.67 | 20 | Sophia Bonde -07 | 5.46 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
170 | 557 | 40.19 | 24 | Søren Brasen -84 | 39.25 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:00 |
171 | 557 | 2.01.92 | 8 | Søren Brasen -84 | 2.00.36 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 19:10 |
172 | 558 | 2.54.40 | 7 | Tarne Lamp -01 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:55 | |
173 | 558 | 20.85 | 4 | Tarne Lamp -01 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
174 | 559 | 1.18.75 | 6 | Tate Green -06 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 | |
175 | 559 | 2.54.20 | 3 | Tate Green -06 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:20 | |
176 | 560 | 11.74 | 8 | Thor Robert Nielsen -93 | 11.30 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 |
177 | 560 | 38.40 | 22 | Thor Robert Nielsen -93 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:00 |
178 | 561 | 1.67 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
179 | 561 | 5.11 (w:+1.3) | 2 | Tobias Bjerre -04 | 5.00 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
180 | 561 | 10.57 | 2 | Tobias Bjerre -04 | 10.99 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
181 | 561 | 26.81 | 3 | Tobias Bjerre -04 | 22.78 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
182 | 561 | 32.32 | 4 | Tobias Bjerre -04 | 31.50 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:30 |
183 | 562 | 5.80 | 20 | Tobias Kjær -04 | 5.65 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
184 | 562 | 13.12 | 20 | Tobias Kjær -04 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:30 | |
185 | 563 | DNS | Urte Kazakeviciute -03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:50 | ||
186 | 564 | 31.90 | 18 | Vera K. Dalsgaard -04 | 32.00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
187 | 564 | 15.09 | 10 | Vera K. Dalsgaard -04 | 15.55 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:00 |
188 | 565 | 4.65 (w:+0.2) | 9 | Vibha Soren -01 | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:00 |
189 | 566 | 2.06.72 | 4 | Villads Schou -01 | 2.09.80 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:45 |
190 | 567 | 2.16.15 | 7 | William Elsner -03 | 2.16.69 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 |
191 | 567 | 4.49.79 | 8 | William Elsner -03 | 4.53.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:20 |
192 | 568 | 14.33 | 7 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 13.94 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
193 | 568 | 31.33 | 8 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 29.22 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:15 |
194 | 569 | DNS | Yona Cotton -01 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:55 | ||
195 | 569 | DNS | Yona Cotton -01 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
196 | 569 | DNS | Yona Cotton -01 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |