ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
21-22 jan., 2017
Arrangør: Ballerup AK
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 1.20 | 4 | Caroline Jørgensen -05 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
2 | 4 | 1.20 | 3 | Annabelle Viple -05 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
3 | 19 | 3.75 | 13 | Oliver Larsen -05 | 3.91 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
4 | 20 | 8.29 | 10 | Regitze Friis -02 | 8.21 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
5 | 12 | 5.09 | 21 | Isabel Møller -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
6 | 2 | 10.07 | 4 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 9.81 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:10 |
7 | 5 | 9.58 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 9.37 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 9:20 |
8 | 11 | 9.25 | 3 | Helene Ekner -04 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
9 | 16 | 9.72 | 5 | Laura-Jo Buchard Hansen -05 | 9.76 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
10 | 25 | 9.85 | 5 | Vilma Tambour Petersen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
11 | 11 | 7.13 | 13 | Helene Ekner -04 | 7.83 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:10 |
12 | 22 | 8.89 | 8 | Sebastian Monneret -03 | 8.71 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
13 | 22 | 2.60 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:05 |
14 | 2 | 1.05 | 5 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:20 |
15 | 19 | 9.46 | 5 | Oliver Larsen -05 | 9.71 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:40 |
16 | 24 | 4.81 | 13 | Viktor Bech Peterseno -03 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
17 | 22 | 4.45 | 15 | Sebastian Monneret -03 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
18 | 5 | 1.11.13 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 1.11.34 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:30 |
19 | 4 | 2.03.14 | 8 | Annabelle Viple -05 | 2.02.83 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:55 |
20 | 6 | 7.83 | 6 | Caroline Jørgensen -05 | 7.69 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:10 |
21 | 12 | DNS | Isabel Møller -03 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
22 | 2 | 3.36 | 10 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 3.85 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:35 |
23 | 5 | 6.14 | 4 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 6.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
24 | 5 | 9.35 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 9.58 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:55 |
25 | 24 | 1.50 | 8 | Viktor Bech Peterseno -03 | 1.49 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
26 | 22 | 1.58 | 3 | Sebastian Monneret -03 | 1.63 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
27 | 19 | 6.39 | 7 | Oliver Larsen -05 | 7.72 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
28 | 18 | 13.10 | 1 | Mads Varnike Schiff -07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
29 | 6 | 12.69 | 3 | Caroline Jørgensen -05 | 12.11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:45 |
30 | 14 | 14.41 | 6 | Laura Bollerslev Andrease -05 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:45 | |
31 | 19 | 12.73 | 4 | Oliver Larsen -05 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:05 | |
32 | 21 | 3.99 | 3 | Rolf Riisager -06 | 3.91 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 |
33 | 8 | 3.72 | 5 | Daniel Lund -06 | 3.67 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 |
34 | 15 | 10.16 | 3 | Laura Juul Pallesen -03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:15 | |
35 | 24 | 9.70 | 2 | Viktor Bech Peterseno -03 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
36 | 16 | 3.49 | 13 | Laura-Jo Buchard Hansen -05 | 3.41 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 |
37 | 14 | 3.46 | 15 | Laura Bollerslev Andrease -05 | 3.51 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 |
38 | 25 | 3.15 | 20 | Vilma Tambour Petersen -05 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 | |
39 | 2 | DNF | Ada Nissen Thyrsted -06 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 | ||
40 | 3 | 3.59.67 | 3 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 3.45.62 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
41 | 18 | 3.62 | 5 | Mads Varnike Schiff -07 | 3.68 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 |
42 | 5 | 4.11 | 2 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 |
43 | 23 | 5.02 | 10 | Victoria Jensen -06 | 4.48 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
44 | 3 | 6.09 | 6 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 6.26 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
45 | 21 | 3.54.08 | 2 | Rolf Riisager -06 | 34.09 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 |
46 | 22 | 8.21 | 14 | Sebastian Monneret -03 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | |
47 | 13 | 2.40 | 3 | Kate Ladefoged -98 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 |
48 | 10 | 4.51 | 7 | Helena Ring -02 | 4.99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
49 | 17 | 3.53 | 27 | Liva Vendelboe Hagensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
50 | 15 | 4.42 | 10 | Laura Juul Pallesen -03 | 4.48 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
51 | 18 | 1.11 | 1 | Mads Varnike Schiff -07 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:15 |
52 | 9 | 30.33 | 14 | Esther Arce -02 | 28.94 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 |
53 | 17 | 31.59 | 18 | Liva Vendelboe Hagensen -03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
54 | 8 | 1.15 | 4 | Daniel Lund -06 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:05 |
55 | 22 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 28.86 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | |
56 | 7 | 15.20 | 1 | Casper Jørgensen -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | |
57 | 15 | 9.97 | 5 | Laura Juul Pallesen -03 | 10.16 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
58 | 24 | 9.67 | 4 | Viktor Bech Peterseno -03 | 9.70 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |