Mangekamps Tribute 2024 • Greve Stadion • Greve
25-26 maj, 2024
Arrangør: Greve Atletik & Sparta Atletik •
Info side
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 464 | 1.49.08 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
2 | 464 | 14.01 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
3 | 464 | PB | 4.92 (w:+1.0) | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 4.85 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 |
4 | 464 | 7.46 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 8.26 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
5 | 464 | PB | 19.59 | 3 | Albert Arrey Sørensen -12 | 11.90 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 |
6 | 464 | Albert Arrey Sørensen -12 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | ||||
7 | 463 | 2.08.24 | 5 | Alfred Hartung -12 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
8 | 463 | 18.30 | 6 | Alfred Hartung -12 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
9 | 463 | PB | 3.88 (w:+1.3) | 6 | Alfred Hartung -12 | 3.56 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 |
10 | 463 | 4.88 | 7 | Alfred Hartung -12 | 5.20 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
11 | 463 | 13.38 | 7 | Alfred Hartung -12 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
12 | 463 | Alfred Hartung -12 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | ||||
13 | 467 | PB | 27.25 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 27.69 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
14 | 467 | PB | 2.42.51 | 5 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 2.43.60 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 |
15 | 467 | 15.57 | 6 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
16 | 467 | 1.27 | 4 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
17 | 467 | PB | 4.95 (w:+0.2) | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 4.76 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
18 | 467 | PB | 9.25 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 8.31 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
19 | 467 | PB | 26.56 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 26.10 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:15 |
20 | 467 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
21 | SB | 14.39 | 1 | Andreas Christoffersen -01 | 14.46 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | |
22 | 450 | 4.28.63 | 5 | August Sonne -14 | 4.28.0 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 | |
23 | 450 | 2.98 (w:+0.2) | 10 | August Sonne -14 | 3.02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
24 | 450 | 4.46 | 5 | August Sonne -14 | 5.61 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
25 | 450 | August Sonne -14 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | ||||
26 | 11 | PB | 25.58 | 2 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 25.64 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |
27 | 11 | 2.36.55 | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 2.33 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:55 | |
28 | 11 | 15.06 | 2 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
29 | 11 | 1.51 | 8 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:10 | |
30 | 11 | 5.21 (w:+0.0) | 8 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:55 | |
31 | 11 | PB | 10.99 | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 10.80 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 |
32 | 11 | 29.14 | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | ||
33 | 11 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 7-kamp • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:20 | ||||
34 | 14 | PB | 24.61 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 25.38 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:25 |
35 | 14 | 2.17.70 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 2.17.39 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:55 | |
36 | 14 | PB | 13.83 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 14.05 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:30 |
37 | 14 | PB | 1.66 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:10 | |
38 | 14 | SB | 6.05 (w:+1.7) | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.59 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 10:55 |
39 | 14 | 12.81 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 12.96 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:45 | |
40 | 14 | 39.95 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 40.14 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | |
41 | 14 | DR | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 | |||
42 | 458 | 2.10.24 | 7 | Billie Arlien Witt -12 | 6.15 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:50 | |
43 | 458 | PB | 12.20 | 5 | Billie Arlien Witt -12 | 12.07 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 |
44 | 458 | 4.12 (w:+0.9) | 5 | Billie Arlien Witt -12 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
45 | 458 | PB | 6.56 | 6 | Billie Arlien Witt -12 | 6.23 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
46 | 458 | 14.30 | 5 | Billie Arlien Witt -12 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
47 | 458 | Billie Arlien Witt -12 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 | ||||
48 | 29 | 11.00 | 2 | Christian Gundersen -99 | 10.99 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 10:50 | |
49 | 29 | PB | 48.56 | 1 | Christian Gundersen -99 | 48.91 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 |
50 | 29 | 4.43.27 | 1 | Christian Gundersen -99 | 4.27.92 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
51 | 29 | 15.09 | 3 | Christian Gundersen -99 | 14.81 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
52 | 29 | 1.82 | 3 | Christian Gundersen -99 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:50 | ||
53 | 29 | 4.50 | 2 | Christian Gundersen -99 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 | ||
54 | 29 | PB | 6.95 (w:+0.8) | 1 | Christian Gundersen -99 | 6.52 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:25 |
55 | 29 | 13.38 | 1 | Christian Gundersen -99 | 13.59 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:40 | |
56 | 29 | 39.69 | 2 | Christian Gundersen -99 | 42.25 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:15 | |
57 | 29 | 54.74 | 3 | Christian Gundersen -99 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | ||
58 | 29 | Christian Gundersen -99 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:05 | ||||
59 | 27.16 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 32.23 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
60 | 2.45.91 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |||
61 | 16.31 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |||
62 | 1.47 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 1.54 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
63 | 2.60 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 3.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
64 | 5.10 (w:+1.2) | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 5.52 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
65 | 10.64 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 10.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | ||
66 | 21.10 | 2 | Conrad Casimir Rohde -09 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |||
67 | 22.92 | 2 | Conrad Casimir Rohde -09 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |||
68 | Conrad Casimir Rohde -09 | 9-kamp • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |||||
69 | 462 | PB | 2.10.44 | 7 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
70 | 462 | 17.56 | 5 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
71 | 462 | PB | 4.07 (w:+0.6) | 5 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 3.94 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 |
72 | 462 | 7.29 | 2 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 7.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
73 | 462 | 17.65 | 4 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
74 | 462 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | ||||
75 | 447 | 4.16.40 | 2 | Eigil Juel Niklasson -14 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
76 | 447 | PB | 3.60 (w:+1.0) | 7 | Eigil Juel Niklasson -14 | 3.33 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
77 | 447 | 34.82 | 2 | Eigil Juel Niklasson -14 | 37.80 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
78 | 447 | Eigil Juel Niklasson -14 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | ||||
79 | 459 | 2.09.17 | 6 | Ella Dall Gislum -12 | 2.01 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:50 | |
80 | 459 | 12.75 | 7 | Ella Dall Gislum -12 | 12.74 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
81 | 459 | 3.79 (w:+2.2) | 7 | Ella Dall Gislum -12 | 3.97 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
82 | 459 | PB | 6.08 | 7 | Ella Dall Gislum -12 | 5.35 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
83 | 459 | 12.31 | 7 | Ella Dall Gislum -12 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
84 | 459 | Ella Dall Gislum -12 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 | ||||
85 | 457 | PB | 1.57.75 | 3 | Ellen Vincentsen -11 | 1.57.87 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:50 |
86 | 457 | 10.41 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 10.25 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
87 | 457 | PB | 4.87 (w:+1.1) | 1 | Ellen Vincentsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
88 | 457 | PB | 9.80 | 2 | Ellen Vincentsen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 | |
89 | 457 | PB | 21.07 | 4 | Ellen Vincentsen -11 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
90 | 457 | Ellen Vincentsen -11 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 | ||||
91 | 21 | PB | 12.52 | 8 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 12.68 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
92 | 21 | 57.98 | 7 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 59.50 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |
93 | 21 | 5.12.12 | 7 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 5.48.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |
94 | 21 | PB | 16.80 | 6 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 17.49 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
95 | 21 | 1.69 | 6 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | |
96 | 21 | =PB | 3.30 | 5 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
97 | 21 | 5.67 (w:+1.9) | 8 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 5.79 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
98 | 21 | PB | 13.23 | 4 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 11.60 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 |
99 | 21 | 37.04 | 3 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 37.97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
100 | 21 | 42.59 | 4 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 47.15 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
101 | 21 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
102 | PB | 10.01 | 6 | Emilie Freund Jessen -14 | 10.04 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:30 | |
103 | PB | 1.07 | 2 | Emilie Freund Jessen -14 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
104 | =PB | 6.13 | 4 | Emilie Freund Jessen -14 | 6.13 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
105 | Emilie Freund Jessen -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||||
106 | DNS | Esther Falck -08 | 27.03 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 | |||
107 | DNS | Esther Falck -08 | 2.44.55 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 | |||
108 | DNS | Esther Falck -08 | 17.73 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:20 | |||
109 | DNS | Esther Falck -08 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:10 | ||||
110 | DNS | Esther Falck -08 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:55 | |||
111 | DNS | Esther Falck -08 | 9.49 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |||
112 | DNS | Esther Falck -08 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||||
113 | DNS | Esther Falck -08 | 7-kamp • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | ||||
114 | PB | 10.30 | 7 | Finn Vaughan -14 | 10.68 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
115 | PB | 3.51 (w:+0.6) | 8 | Finn Vaughan -14 | 3.27 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
116 | 22.16 | 6 | Finn Vaughan -14 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
117 | Finn Vaughan -14 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | |||||
118 | 461 | 2.09.29 | 6 | Franz Di Nucci -12 (ITA) | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
119 | 461 | 19.38 | 7 | Franz Di Nucci -12 (ITA) | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
120 | 461 | PB | 3.60 (w:+1.1) | 7 | Franz Di Nucci -12 (ITA) | 3.32 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 |
121 | 461 | 6.68 | 4 | Franz Di Nucci -12 (ITA) | 6.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
122 | 461 | PB | 15.38 | 6 | Franz Di Nucci -12 (ITA) | 13.88 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 |
123 | 461 | Franz Di Nucci -12 (ITA) | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | ||||
124 | 446 | 4.25.67 | 3 | Freddie Emil Vibe Vørre -14 | 4.41 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 | |
125 | 446 | 2.97 (w:+1.4) | 11 | Freddie Emil Vibe Vørre -14 | 3.17 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
126 | 446 | PB | 5.07 | 4 | Freddie Emil Vibe Vørre -14 | 4.39 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 |
127 | 446 | Freddie Emil Vibe Vørre -14 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | ||||
128 | PB | 10.97 | 8 | Frida Schmidt Jæger -14 | 11.27 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:30 | |
129 | 2.93 (w:+0.0) | 9 | Frida Schmidt Jæger -14 | 2.96 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
130 | 5.93 | 7 | Frida Schmidt Jæger -14 | 5.69 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
131 | Frida Schmidt Jæger -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||||
132 | 454 | PB | 2.28.09 | 9 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 2.28.50 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:50 |
133 | 454 | PB | 14.85 | 10 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 15.52 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 |
134 | 454 | 3.23 (w:+0.9) | 10 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 3.33 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
135 | 454 | PB | 4.97 | 9 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 4.78 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
136 | 454 | 8.24 | 9 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
137 | 454 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 | ||||
138 | 470 | PB | 29.39 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 29.88 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
139 | 470 | 2.42.64 | 6 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 2.42.31 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |
140 | 470 | 16.28 | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
141 | 470 | SB | 1.27 | 5 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
142 | 470 | 3.75 (w:+1.7) | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
143 | 470 | 8.29 | 4 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 8.48 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
144 | 470 | 13.05 | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:15 | ||
145 | 470 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
146 | 2 | 26.79 | 3 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 27.54 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 | |
147 | 2 | 2.35.63 | 3 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 2.29.53 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 | |
148 | 2 | PB | 16.11 | 3 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 16.14 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:20 |
149 | 2 | 1.26 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
150 | 2 | 4.98 (w:+0.0) | 10 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 5.12 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:55 | |
151 | 2 | PB | 9.77 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
152 | 2 | 28.16 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||
153 | 2 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 7-kamp • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | ||||
154 | PB | 9.01 | 2 | Irina Senami Tra Bi -14 | 9.16 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:30 | |
155 | PB | 4.36 (w:-0.5) | 1 | Irina Senami Tra Bi -14 | 4.12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
156 | PB | 16.50 | 2 | Irina Senami Tra Bi -14 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
157 | Irina Senami Tra Bi -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||||
158 | PB | 9.51 | 4 | Isolde Agerskov Perotti -14 | 9.52 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:30 | |
159 | PB | 3.70 (w:+0.0) | 6 | Isolde Agerskov Perotti -14 | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
160 | PB | 4.34 | 9 | Isolde Agerskov Perotti -14 | 4.55 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
161 | Isolde Agerskov Perotti -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||||
162 | 30 | 11.04 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 10.95 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:50 | |
163 | 30 | PB | 48.11 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 49.20 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:35 |
164 | 30 | DNS | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 4.26 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:10 | ||
165 | 30 | 15.01 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 14.55 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:00 | |
166 | 30 | 1.70 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
167 | 30 | PB | 3.70 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | |
168 | 30 | =PB | 6.59 (w:+1.4) | 7 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 | |
169 | 30 | 13.92 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
170 | 30 | 34.83 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 36.00 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | |
171 | 30 | DNS | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | |||
172 | 30 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | 10-kamp • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:00 | ||||
173 | 19 | PB | 11.84 | 6 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 12.75 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
174 | 19 | DNF | Johan Dahl Kokkegård -08 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |||
175 | 19 | DNS | Johan Dahl Kokkegård -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |||
176 | 19 | DNS | Johan Dahl Kokkegård -08 | 16.07 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | ||
177 | 19 | 1.39 | 9 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | |
178 | 19 | 2.80 | 9 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 3.40 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
179 | 19 | 5.87 (w:+0.7) | 5 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 6.01 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
180 | 19 | 13.83 | 3 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 14.68 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | |
181 | 19 | 32.32 | 6 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 33.03 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
182 | 19 | 36.10 | 7 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
183 | 19 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
184 | PB | 11.46 | 10 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 11.57 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:30 | |
185 | PB | 2.63 (w:+0.0) | 10 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 2.62 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
186 | PB | 4.96 | 8 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 4.62 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
187 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||||
188 | 471 | PB | 29.12 | Julia H Hallsdottir -10 | 30.01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
189 | 471 | 2.39.94 | 4 | Julia H Hallsdottir -10 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
190 | 471 | 14.31 | 5 | Julia H Hallsdottir -10 | 14.28 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
191 | 471 | 1.42 | 3 | Julia H Hallsdottir -10 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
192 | 471 | 4.63 (w:+2.0) | 5 | Julia H Hallsdottir -10 | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
193 | 471 | 5.91 | 7 | Julia H Hallsdottir -10 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
194 | 471 | 20.22 | 3 | Julia H Hallsdottir -10 | 23.43 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:15 | |
195 | 471 | Julia H Hallsdottir -10 | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
196 | 465 | 2.04.76 | 4 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | 2.04.05 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
197 | 465 | 17.02 | 4 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
198 | 465 | 4.15 (w:+2.7) | 3 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | 4.14 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
199 | 465 | 6.40 | 6 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | 6.88 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
200 | 465 | 16.01 | 5 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
201 | 465 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | ||||
202 | 452 | 2.32.81 | 10 | Kamille H Hallsdottir -12 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
203 | 452 | 12.92 | 8 | Kamille H Hallsdottir -12 | 12.56 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
204 | 452 | 3.60 (w:+1.5) | 9 | Kamille H Hallsdottir -12 | 3.73 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
205 | 452 | 5.22 | 8 | Kamille H Hallsdottir -12 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
206 | 452 | PB | 13.32 | 6 | Kamille H Hallsdottir -12 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
207 | 452 | Kamille H Hallsdottir -12 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 | ||||
208 | 12 | PB | 26.36 | 3 | Karla Schärfe -03 | 26.62 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:25 |
209 | 12 | DNF | Karla Schärfe -03 | 2.24.35 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:55 | ||
210 | 12 | PB | 13.93 | 2 | Karla Schärfe -03 | 14.09 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:30 |
211 | 12 | 1.72 | 1 | Karla Schärfe -03 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:10 | ||
212 | 12 | 5.63 (w:+0.5) | 2 | Karla Schärfe -03 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 10:55 | ||
213 | 12 | PB | 12.94 | 2 | Karla Schärfe -03 | 13.40 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:45 |
214 | 12 | 47.00 | 1 | Karla Schärfe -03 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | ||
215 | 12 | Karla Schärfe -03 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 | ||||
216 | 448 | 4.27.08 | 4 | Karlo Vester Stougaard-Nexø -14 | 4.52.00 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 | |
217 | 448 | PB | 3.61 (w:+1.1) | 5 | Karlo Vester Stougaard-Nexø -14 | 3.54 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
218 | 448 | PB | 26.91 | 4 | Karlo Vester Stougaard-Nexø -14 | 26.19 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 |
219 | 448 | Karlo Vester Stougaard-Nexø -14 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | ||||
220 | PB | 10.24 | 6 | Lasse Kroman Hansen -13 | 10.50 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
221 | PB | 3.13 (w:+1.1) | 9 | Lasse Kroman Hansen -13 | 2.93 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
222 | PB | 4.44 | 6 | Lasse Kroman Hansen -13 | 4.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
223 | Lasse Kroman Hansen -13 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | |||||
224 | 451 | 2.17.01 | 8 | Liva Palmy Stein -12 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
225 | 451 | 14.22 | 9 | Liva Palmy Stein -12 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
226 | 451 | PB | 3.70 (w:+1.8) | 8 | Liva Palmy Stein -12 | 3.66 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 |
227 | 451 | PB | 4.60 | 10 | Liva Palmy Stein -12 | 4.30 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
228 | 451 | 6.17 | 10 | Liva Palmy Stein -12 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
229 | 451 | Liva Palmy Stein -12 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 | ||||
230 | 449 | 3.47.94 | 1 | Ludvig Thøgersen -13 | 3.46.51 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 | |
231 | 449 | PB | 3.60 (w:+1.7) | 6 | Ludvig Thøgersen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
232 | 449 | PB | 18.26 | 7 | Ludvig Thøgersen -13 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
233 | 449 | Ludvig Thøgersen -13 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | ||||
234 | 24 | PB | 11.80 | 5 | Mads Vincentsen -07 | 12.15 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
235 | 24 | 52.97 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 52.72 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |
236 | 24 | 4.49.48 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 4.37.08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |
237 | 24 | PB | 14.97 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 15.13 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
238 | 24 | 1.60 | 7 | Mads Vincentsen -07 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
239 | 24 | PB | 3.30 | 4 | Mads Vincentsen -07 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
240 | 24 | 5.85 (w:+1.5) | 6 | Mads Vincentsen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
241 | 24 | PB | 12.41 | 5 | Mads Vincentsen -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | |
242 | 24 | PB | 38.28 | 2 | Mads Vincentsen -07 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
243 | 24 | PB | 51.60 | 1 | Mads Vincentsen -07 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
244 | 24 | Mads Vincentsen -07 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
245 | 17 | PB | 11.98 | 7 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
246 | 17 | 53.61 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
247 | 17 | 5.08.14 | 6 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | ||
248 | 17 | PB | 16.46 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 16.70 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
249 | 17 | SB | 1.72 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 1.82 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 |
250 | 17 | 3.40 | 3 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 3.70 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
251 | 17 | PB | 5.67 (w:+1.5) | 7 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
252 | 17 | 10.42 | 9 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
253 | 17 | PB | 27.52 | 9 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 26.85 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 |
254 | 17 | 35.83 | 8 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
255 | 17 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
256 | 455 | 2.04.60 | 5 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 2.02.35 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:50 | |
257 | 455 | =PB | 11.38 | 3 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 11.38 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 |
258 | 455 | 4.65 (w:+0.3) | 2 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
259 | 455 | PB | 7.46 | 4 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 6.15 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
260 | 455 | 12.22 | 8 | Mariana Cecilia Vargas -12 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
261 | 455 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 | ||||
262 | 23 | PB | 11.18 | 1 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 11.27 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
263 | 23 | PB | 51.72 | 1 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 52.87 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 |
264 | 23 | PB | 4.51.66 | 3 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 4.53.48 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 |
265 | 23 | PB | 15.85 | 4 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 16.04 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
266 | 23 | 1.81 | 3 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 1.86 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | |
267 | 23 | PB | 3.60 | 2 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 3.43 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
268 | 23 | PB | 6.62 (w:+2.0) | 2 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 6.44 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 |
269 | 23 | PB | 14.36 | 2 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 14.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 |
270 | 23 | 32.70 | 4 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 34.16 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
271 | 23 | PB | 44.90 | 3 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 43.58 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
272 | 23 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
273 | 13 | PB | 24.55 | 1 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 25.01 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:25 |
274 | 13 | 2.19.90 | 2 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 2.19.65 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:55 | |
275 | 13 | SB | 15.31 | 4 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 15.22 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:30 |
276 | 13 | 1.57 | 4 | Nickoline Skifter Andersen -98 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:10 | ||
277 | 13 | 5.61 (w:-1.4) | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 5.83 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 10:55 | |
278 | 13 | SB | 13.94 | 1 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 13.84 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:45 |
279 | 13 | 43.61 | 2 | Nickoline Skifter Andersen -98 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | ||
280 | 13 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:25 | ||||
281 | 28 | 11.46 | 6 | Nikolaj Grønbech -02 | 11.34 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 10:50 | |
282 | 28 | 52.00 | 4 | Nikolaj Grønbech -02 | 50.46 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 | |
283 | 28 | 4.57.42 | 4 | Nikolaj Grønbech -02 | 4.38.27 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
284 | 28 | SB | 15.57 | 5 | Nikolaj Grønbech -02 | 15.36 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 |
285 | 28 | 1.82 | 4 | Nikolaj Grønbech -02 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:50 | ||
286 | 28 | SB | 4.80 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 4.50 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 |
287 | 28 | SB | 6.78 (w:+0.9) | 3 | Nikolaj Grønbech -02 | 6.62 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:25 |
288 | 28 | 12.85 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | 12.99 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:40 | |
289 | 28 | 37.02 | 4 | Nikolaj Grønbech -02 | 39.57 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:15 | |
290 | 28 | 58.46 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | ||
291 | 28 | Nikolaj Grønbech -02 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:05 | ||||
292 | PB | 10.05 | 7 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | 10.22 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:30 | |
293 | =PB | 1.31 | 1 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
294 | =PB | 7.88 | 3 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | 7.60 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
295 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||||
296 | 16 | SB | 11.52 | 3 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 11.49 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
297 | 16 | PB | 53.22 | 3 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 1.18.31 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 |
298 | 16 | 5.07.27 | 5 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | ||
299 | 16 | DQ | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 15.66 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | ||
300 | 16 | 1.78 | 4 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 1.81 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | |
301 | 16 | 2.90 | 7 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 3.20 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
302 | 16 | SB | 6.62 (w:+1.2) | 1 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 6.72 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 |
303 | 16 | 12.32 | 6 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 11.50 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | |
304 | 16 | 30.99 | 7 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 34.13 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
305 | 16 | 37.17 | 6 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
306 | 16 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||||
307 | 28.61 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 30.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
308 | 3.05.88 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |||
309 | 18.63 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |||
310 | SB | 1.41 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |
311 | PB | 2.30 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 2.11 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
312 | 3.46 (w:+1.4) | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 4.68 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
313 | 7.57 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |||
314 | 21.23 | 1 | Samuel Grønlund Brix -09 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |||
315 | SB | 32.02 | 1 | Samuel Grønlund Brix -09 | 33.51 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
316 | Samuel Grønlund Brix -09 | 9-kamp • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |||||
317 | PB | 8.87 | 1 | Sara Winther Glamoclija -13 | 8.89 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:30 | |
318 | PB | 4.32 (w:-0.7) | 2 | Sara Winther Glamoclija -13 | 4.29 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
319 | 6.01 | 5 | Sara Winther Glamoclija -13 | 6.51 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
320 | Sara Winther Glamoclija -13 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||||
321 | 11.01 | 9 | Sofia Christiansen Valdivieso -13 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:30 | |||
322 | 1.07 | 3 | Sofia Christiansen Valdivieso -13 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |||
323 | 4.16 | 10 | Sofia Christiansen Valdivieso -13 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |||
324 | Sofia Christiansen Valdivieso -13 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||||
325 | 29 | SB | 10.96 | 1 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 11.03 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 10:50 |
326 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 49.02 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 | ||
327 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 4.43.57 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | ||
328 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 14.58 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | ||
329 | 29 | SB | 1.94 | 2 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 1.92 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:50 |
330 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 4.05 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 | ||
331 | 29 | 6.65 (w:+1.1) | 6 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 6.69 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:25 | |
332 | 29 | PB | 12.58 | 3 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 11.97 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:40 |
333 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 33.11 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:15 | ||
334 | 29 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 52.40 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | ||
335 | 29 | DNF | Sofus Olivarius Vølund -04 | 7167 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:05 | ||
336 | 27 | 11.94 | 7 | Till Maul -95 | 11.75 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 10:50 | |
337 | 27 | 54.22 | 5 | Till Maul -95 | 53.14 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 | |
338 | 27 | 4.48.49 | 3 | Till Maul -95 | 4.43.80 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
339 | 27 | 17.05 | 6 | Till Maul -95 | 16.41 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
340 | 27 | 1.76 | 5 | Till Maul -95 | 1.80 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:50 | |
341 | 27 | PB | 3.40 | 5 | Till Maul -95 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 | |
342 | 27 | 6.30 (w:+2.4) | 8 | Till Maul -95 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:25 | ||
343 | 27 | PB | 11.74 | 6 | Till Maul -95 | 11.26 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:40 |
344 | 27 | SB | 33.45 | 5 | Till Maul -95 | 32.71 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:15 |
345 | 27 | SB | 45.05 | 5 | Till Maul -95 | 44.27 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 |
346 | 27 | Till Maul -95 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:05 | ||||
347 | 460 | PB | 1.52.31 | 3 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
348 | 460 | 16.27 | 3 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
349 | 460 | PB | 4.08 (w:+0.4) | 4 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
350 | 460 | 6.47 | 5 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
351 | 460 | PB | 26.46 | 1 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 | |
352 | 460 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | ||||
353 | 15.02 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 14.83 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | ||
354 | 9.88 | 3 | Vincent Spiegelhauer -13 | 9.73 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
355 | PB | 3.85 (w:+0.9) | 2 | Vincent Spiegelhauer -13 | 3.68 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
356 | PB | 32.10 | 3 | Vincent Spiegelhauer -13 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
357 | Vincent Spiegelhauer -13 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 |