Copenhagen Open 2023 - WRC D-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 445 | 17.51 | 4 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | 100 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 492 | 15.01 | 1 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 100 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
3 | 483 | 16.74 | 2 | Olivia G. Simonsen -12✗ | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
4 | 469 | 0.86 | 6 | Lukas Degnemark -12✗ | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
5 | 484 | 1.11 | 4 | Otto Hartung -13✗ | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 435 | 4.85 (w:+2.8) | 1 | Esther Falck -08✗ | 5.20 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
7 | 494 | 4.57 (w:+2.5) | 4 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08✗ | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
8 | 489 | PB | 28.12 | 4 | Samuel Grønlund Brix -09✗ | 27.83 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
9 | 420 | 19.32 | 6 | Conrad Rohde -09✗ | 23.90 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
10 | 497 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09✗ | 30.36 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
11 | 480 | 16.57 | 5 | Noah Ortega -13✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:05 | ||
12 | 506 | 16.43 | 4 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:05 | ||
13 | 436 | 15.94 | 4 | Franz Di Nucci -12 (ITA)✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
14 | 398 | 14.54 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
15 | 408 | 13.57 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
16 | 403 | 13.36 | 1 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 13.60 | 100 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:15 | |
17 | 445 | 18.20 | 4 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | 17.51 | 100 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 | |
18 | 492 | 15.30 | 2 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 15.01 | 100 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 | |
19 | 483 | 16.92 | 2 | Olivia G. Simonsen -12✗ | 16.74 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:30 | |
20 | 480 | 16.76 | 5 | Noah Ortega -13✗ | 16.57 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
21 | 506 | 16.51 | 4 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 16.43 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
22 | 436 | 16.35 | 4 | Franz Di Nucci -12 (ITA)✗ | 15.94 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
23 | 398 | 14.53 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 14.54 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
24 | 408 | 13.66 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 13.57 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:40 | |
25 | 403 | 13.23 | 1 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 13.36 | 100 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:45 | |
26 | 477 | DNS | Matilde Carvalho Pinto -12✗ | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:05 | |||
27 | 446 | 3.51.17 | 2 | Ilsa Roome -10 (NOR)✗ | 3.44.29 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
28 | 449 | 5.42 (w:+2.8) | 5 | Isaiah Ortega Harry -08✗ | 5.42 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | |
29 | 473 | 5.09 (w:+4.3) | 7 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 5.10 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | |
30 | 482 | 6.58 (w:+2.3) | 1 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 6.70 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | |
31 | 451 | Afbud | Johan Dahl Kokkegård -08 | 5.42 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
32 | 479 | 12.23 | 3 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE)✗ | Spydkast • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
33 | 445 | 6.98 | 4 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | Spydkast • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
34 | 403 | PB | 24.23 | 4 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 23.92 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:10 |
35 | 506 | 4.24.18 | 9 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
36 | 469 | 4.01.23 | 7 | Lukas Degnemark -12✗ | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
37 | 436 | PB | 3.48.18 | 4 | Franz Di Nucci -12 (ITA)✗ | 3.48.54 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
38 | 398 | 3.51.54 | 5 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
39 | 467 | PB | 3.54.62 | 6 | Ludvig Thøgersen -13✗ | 3.59.61 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
40 | 400 | 4.07.04 | 8 | Alfred Hartung -12✗ | 3.54.97 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
41 | 484 | 3.40.15 | 2 | Otto Hartung -13✗ | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
42 | 500 | 57.80 | 3 | Solveig Skytte Khan -12✗ | 300 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
43 | 483 | 1.00.00 | 4 | Olivia G. Simonsen -12✗ | 300 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
44 | 449 | DNS | Isaiah Ortega Harry -08✗ | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |||
45 | 489 | 1.31 | 6 | Samuel Grønlund Brix -09✗ | 1.40 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
46 | 473 | 1.55 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 1.63 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
47 | 482 | 1.80 | 1 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 1.81 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
48 | 451 | =PB | 1.61 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08✗ | 1.61 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 |
49 | 469 | 1.03.96 | 4 | Lukas Degnemark -12✗ | 300 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
50 | 436 | 1.05.99 | 5 | Franz Di Nucci -12 (ITA)✗ | 300 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
51 | 400 | PB | 59.50 | 3 | Alfred Hartung -12✗ | 1.00.26 | 300 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 |
52 | 484 | 56.12 | 2 | Otto Hartung -13✗ | 300 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
53 | 409 | PB | 39.85 | 2 | Asta Als Christensen -08✗ | 33.76 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
54 | 401 | DNS | Alma B. Ravn -09 | 41.18 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
55 | 505 | Afbud | Villy Reedtz Funder -08 | 41.66 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
56 | 434 | PB | 5.13.90 | 2 | Erika Livia Wischmann -09✗ | 5.18.21 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
57 | 427 | DNS | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 4.52.21 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:50 | ||
58 | 452 | 4.49.73 | 1 | Josephine Thestrup -96✗ | 4.21.66 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:50 | |
59 | 422 | DNS | David Rouchdi Nielsen -08 | 5.16.91 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
60 | 441 | PB | 4.14.85 | 12 | Gustav Herold -05✗ | 4.15.55 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 |
61 | 563 | PB | 4.09.87 | 8 | Christian Lykkebo Olsen -93✗ | 4.03.95 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 |
62 | 418 | 4.13.34 | 10 | Christian Lindgreen -02✗ | 4.03.66 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 | |
63 | 423 | PB | 3.59.50 | 1 | Dean Cooper-Cunningham -94 (GBR)✗ | 4.02.51 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 |
64 | 564 | DNF | Christoffer Boll -92✗ | 3.46.74 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 | ||
65 | 413 | 4.09.42 | 7 | Benjamin Azimi Khanlarkhani -06✗ | 4.05.67 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 | |
66 | 507 | PB | 4.02.11 | 3 | William Thøgersen -08✗ | 4.04.15 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 |
67 | 442 | PB | 4.20.78 | 17 | Gustav Liebing -04✗ | 4.21.65 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 |
68 | 436 | 13.88 | 1 | Franz Di Nucci -12 (ITA)✗ | Spydkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
69 | 408 | PB | 21.45 | 2 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 18.14 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:15 |
70 | 444 | 14.49 | 1 | Ida Beiter Bomme -01✗ | 13.90 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:30 | |
71 | 470 | 16.09 | 1 | Mads vincentsen -07✗ | 16.05 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
72 | 498 | Afbud | Sofus Olivarius Vølund -04 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:45 | |||
73 | 500 | DNS | Solveig Skytte Khan -12✗ | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |||
74 | 479 | 1.19 | 2 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE)✗ | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
75 | 483 | 1.04 | 5 | Olivia G. Simonsen -12✗ | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
76 | 492 | 1.04 | 4 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 1.09 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
77 | 435 | 12.86 | 1 | Esther Falck -08✗ | 13.02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
78 | 494 | 14.08 | 5 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08✗ | 14.09 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
79 | 399 | 15.05 | 6 | Alexandra Alexeeva -09✗ | 15.72 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
80 | 401 | 11.78 | 1 | Alma B. Ravn -09✗ | 11.94 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
81 | 438 | 38.03 | 2 | Freja Veicherts -05✗ | 42.64 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
82 | 463 | Afbud | Lisa Brix Pedersen -96 | 61.29 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | ||
83 | 449 | 11.67 | 2 | Isaiah Ortega Harry -08✗ | 11.96 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
84 | 473 | 12.74 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 13.66 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
85 | 420 | DNS | Conrad Rohde -09 | 13.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
86 | 482 | 11.39 | 2 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 11.49 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
87 | 497 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |||
88 | 471 | DNS | Maja Voigt -07 | 12.27 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
89 | 437 | 12.83 | 2 | Freja Isabel Knudsen -07✗ | 12.86 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
90 | 501 | 11.11 | 2 | Thor Knudsen -07✗ | 11.43 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |
91 | 447 | 4.94 (w:+3.5) | 3 | Ingrid Olivarius Vølund -07✗ | 5.04 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |
92 | 402 | 4.59 (w:+4.2) | 6 | Amalie Sofie Nielsen -07✗ | 5.00 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |
93 | 433 | 5.27 (w:+3.3) | 5 | Emilie Voigt -05✗ | 5.22 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:40 | |
94 | 460 | Afbud | Laura Tølløse -97 | 5.95 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:40 | ||
95 | 432 | 4.48 (w:+3.7) | 7 | Emilie Mossin Nørregaard -03✗ | 4.71 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:40 | |
96 | 508 | PB | 1.36 | 4 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 1.33 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
97 | 446 | 1.31 | 6 | Ilsa Roome -10 (NOR)✗ | 1.33 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:50 | |
98 | 493 | PB | 1.36 | 5 | Selma Madicken Vöge-Widding -08✗ | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 |
99 | 494 | PB | 1.49 | 2 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08✗ | 1.47 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 |
100 | 435 | 12.58 | 3 | Esther Falck -08✗ | 12.86 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
101 | 494 | DNS | Sigrid Trojahn Kristiansen -08 | 14.08 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
102 | 399 | DNS | Alexandra Alexeeva -09 | 15.05 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
103 | 401 | 11.67 | 1 | Alma B. Ravn -09✗ | 11.78 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
104 | 464 | 59.35 | 1 | Liv Winther -02✗ | 63.78 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:55 | |
105 | 502 | 38.77 | 7 | Thyra Stensgaard -03✗ | 43.25 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:55 | |
106 | 410 | 50.97 | 4 | Astrid Christensen -04✗ | 51.84 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:55 | |
107 | 503 | PB | 49.32 | 3 | Victor Bendix Beiter -01✗ | 48.75 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:55 |
108 | 449 | 11.73 | 7 | Isaiah Ortega Harry -08✗ | 11.67 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
109 | 473 | 13.14 | 4 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 12.74 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
110 | 482 | 11.35 | 4 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 11.39 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
111 | 437 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | 12.83 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
112 | 501 | 11.13 | 3 | Thor Knudsen -07✗ | 11.11 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | |
113 | 475 | 11.66 | 1 | Marie Høgh Larsen -03✗ | 11.83 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
114 | 417 | 12.15 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03✗ | 12.05 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
115 | 562 | DNS | Anna Øbakke Lange -99 | 11.78 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | ||
116 | 433 | 12.76 | 5 | Emilie Voigt -05✗ | 13.03 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
117 | 444 | 12.08 | 3 | Ida Beiter Bomme -01✗ | 12.28 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
118 | 495 | 12.83 | 5 | Sille Oksbroe Hejselbak -01✗ | 12.94 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
119 | 565 | 11.64 | 1 | Klara Skriver Loessl -02✗ | 11.79 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
120 | 431 | 10.44 | 1 | Emil Frænde -00✗ | 10.72 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | |
121 | 568 | 10.79 | 4 | Gylfi Ingvar Gylfason -98 (ISL)✗ | 11.21 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | |
122 | 414 | DNS | Bertram Bing Costa -02 | 10.99 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | ||
123 | 443 | 10.86 | 4 | Hans-Christian Corlin -05✗ | 11.02 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | |
124 | 499 | 10.71 | 3 | Sofus Peter Lassen -03✗ | 11.00 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | |
125 | 487 | Afbud | Rasmus Klausen -00 | 10.56 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | ||
126 | 421 | 11.14 | 5 | Dánjal Dahl Ljósheim -00✗ | 11.40 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | |
127 | 402 | 23.68 | 5 | Amalie Sofie Nielsen -07✗ | 29.29 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
128 | 491 | 1.57 | 3 | Sara Bleibach Olsen -01✗ | 1.64 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:25 | |
129 | 488 | SB | 1.71 | 1 | Rikke Andersen -98✗ | 1.81 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:25 |
130 | 475 | DNF | Marie Høgh Larsen -03✗ | 11.66 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | ||
131 | 417 | 12.15 | 1 | Cecilie Gedsø Færge -03✗ | 12.15 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
132 | 433 | DNS | Emilie Voigt -05 | 12.76 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | ||
133 | 444 | DNS | Ida Beiter Bomme -01 | 12.08 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | ||
134 | 495 | 12.75 | 5 | Sille Oksbroe Hejselbak -01✗ | 12.83 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
135 | 565 | DNS | Klara Skriver Loessl -02 | 11.64 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | ||
136 | 431 | 10.46 | 1 | Emil Frænde -00✗ | 10.44 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:20 | |
137 | 568 | 10.80 | 5 | Gylfi Ingvar Gylfason -98 (ISL)✗ | 10.79 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:20 | |
138 | 443 | 10.91 | 6 | Hans-Christian Corlin -05✗ | 10.86 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:20 | |
139 | 499 | 10.77 | 4 | Sofus Peter Lassen -03✗ | 10.71 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:20 | |
140 | 421 | 11.09 | 5 | Dánjal Dahl Ljósheim -00✗ | 11.14 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:20 | |
141 | 470 | DNS | Mads vincentsen -07✗ | 45.34 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
142 | 405 | 55.73 | 2 | Anne Sofie Kirkegaard -98✗ | 53.68 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:15 | |
143 | 562 | PB | 54.60 | 1 | Anna Øbakke Lange -99✗ | 54.91 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:15 |
144 | 468 | 48.41 | 1 | Luis Maillet -04✗ | 48.72 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:35 | |
145 | 444 | DNS | Ida Beiter Bomme -01 | 14.49 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:55 | ||
146 | 451 | Afbud | Johan Dahl Kokkegård -08 | 43.99 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
147 | 454 | 3.11 (w:+1.1) | 10 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
148 | 479 | 3.57 (w:+1.5) | 6 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE)✗ | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
149 | 485 | 3.09 (w:+0.4) | 11 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | 3.66 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
150 | 445 | PB | 3.18 (w:+1.6) | 9 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
151 | 492 | 3.83 (w:+3.3) | 2 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 3.89 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
152 | 412 | PB | 2.05 (w:+0.6) | 9 | Aurèle de la Touche -15✗ | 1.66 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:00 |
153 | 466 | PB | 2.77 (w:+0.0) | 4 | Louis Leglise -15 (BEL)✗ | 2.72 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:00 |
154 | 407 | PB | 2.41 (w:+1.7) | 6 | Aris Kastrinakis -17 (GRE)✗ | 2.38 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:00 |
155 | 398 | 8.26 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 8.49 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
156 | 400 | 5.58 | 6 | Alfred Hartung -12✗ | 5.59 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
157 | 425 | SB | 8.00 | 3 | Dusan Stefanovic -12✗ | 8.02 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
158 | 461 | 10.85 | 4 | Leonora Nelly Nordby-Folting -15✗ | Boldkast • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:00 | ||
159 | 447 | 1.08.96 | 2 | Ingrid Olivarius Vølund -07✗ | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | ||
160 | 412 | PB | 6.10 | 7 | Aurèle de la Touche -15✗ | 5.63 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:30 |
161 | 466 | 17.06 | 3 | Louis Leglise -15 (BEL)✗ | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:30 | ||
162 | 407 | PB | 15.04 | 5 | Aris Kastrinakis -17 (GRE)✗ | 12.52 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:30 |
163 | 426 | 20.72 | 4 | Eigil Niklasson -14✗ | 23.43 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:30 | |
164 | 448 | 6.92 | 2 | Irina Senami Tra Bi -14✗ | 7.08 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
165 | 429 | 7.39 | 6 | Ellen Kjær -14✗ | 8.22 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
166 | 462 | DNS | Lili Kirk Petersen -14 | 9.01 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | ||
167 | 496 | 7.39 | 6 | Smilla Gram Jensen -14✗ | 7.85 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
168 | 440 | 7.79 | 9 | Frida Schmidt Jæger -14✗ | 7.71 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
169 | 476 | 7.89 | 12 | Martha Schlosshauer Brandt Henvig -14✗ | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | ||
170 | 450 | 6.93 | 3 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | 7.01 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:40 | |
171 | 480 | 3.12 (w:+3.4) | 9 | Noah Ortega -13✗ | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | ||
172 | 506 | Afbud | Vincent Spiegelhauer -13 | 3.65 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | ||
173 | 484 | 3.38 (w:+4.6) | 8 | Otto Hartung -13✗ | 3.13 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | |
174 | 461 | 7.31 | 1 | Leonora Nelly Nordby-Folting -15✗ | 7.86 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:55 | |
175 | 477 | 5.67 | 6 | Matilde Carvalho Pinto -12✗ | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | ||
176 | 481 | 6.46 | 2 | Nova Abenth -12✗ | 6.70 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
177 | 474 | PB | 6.15 | 5 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 4.53 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 |
178 | 412 | 9.22 | 9 | Aurèle de la Touche -15✗ | 10.36 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:00 | |
179 | 466 | 8.28 | 4 | Louis Leglise -15 (BEL)✗ | 8.51 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:00 | |
180 | 407 | 8.27 | 3 | Aris Kastrinakis -17 (GRE)✗ | 8.66 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:00 | |
181 | 429 | 8.59 | 12 | Ellen Kjær -14✗ | 8.92 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
182 | 440 | PB | 18.81 | 4 | Frida Schmidt Jæger -14✗ | 15.30 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:00 |
183 | 411 | 7.93 | 7 | August Elias Sonne -14✗ | 8.40 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:05 | |
184 | 454 | 10.21 | 4 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 10.27 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
185 | 485 | 9.63 | 2 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | 9.77 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
186 | 445 | 10.57 | 7 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | 11.43 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
187 | 492 | 9.39 | 1 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 9.39 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
188 | 461 | 2.78 (w:+2.9) | 4 | Leonora Nelly Nordby-Folting -15✗ | 2.55 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 11:15 | |
189 | 504 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |||
190 | 398 | 8.88 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 8.91 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
191 | 425 | 9.77 | 3 | Dusan Stefanovic -12✗ | 10.16 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
192 | 455 | DNS | Julie Silleborg -12 | 10.44 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | ||
193 | 481 | 9.60 | 2 | Nova Abenth -12✗ | 9.78 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
194 | 415 | 9.28 | 1 | Billie Arlien Witt -12✗ | 9.45 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
195 | 483 | 10.42 | 5 | Olivia G. Simonsen -12✗ | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | ||
196 | 474 | 9.35 | 1 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 9.08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
197 | 465 | 10.32 | 4 | Liva Palmy Stein -12✗ | 10.58 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
198 | 458 | 9.71 | 3 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | 9.81 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
199 | 439 | 9.88 | 2 | Frida Gram Jensen -11✗ | 10.39 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | |
200 | 508 | PB | 10.16 | 5 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 10.02 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 |
201 | 416 | 5.84 | 8 | Carmen Veje Vintersborg -10✗ | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
202 | 480 | 10.29 | 2 | Noah Ortega -13✗ | 10.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 | |
203 | 506 | 10.09 | 1 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 10.15 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 | |
204 | 448 | 3.73 (w:+4.3) | 1 | Irina Senami Tra Bi -14✗ | 3.27 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
205 | 429 | 2.63 (w:+3.0) | 12 | Ellen Kjær -14✗ | 2.28 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
206 | 462 | DNS | Lili Kirk Petersen -14 | 2.08 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | ||
207 | 496 | 2.91 (w:+2.8) | 7 | Smilla Gram Jensen -14✗ | 2.60 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
208 | 440 | 2.69 (w:+2.5) | 10 | Frida Schmidt Jæger -14✗ | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
209 | 476 | 3.01 (w:+2.6) | 6 | Martha Schlosshauer Brandt Henvig -14✗ | 3.00 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
210 | 450 | PB | 3.39 (w:+1.8) | 4 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | 3.38 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
211 | 416 | 11.76 | 5 | Carmen Veje Vintersborg -10✗ | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | ||
212 | 403 | 10.75 | 3 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 10.89 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
213 | 428 | 10.49 | 2 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 10.77 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
214 | 453 | 11.47 | 2 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 11.81 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
215 | 449 | 2.31 | 7 | Isaiah Ortega Harry -08✗ | 2.33 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
216 | 489 | PB | 2.11 | 9 | Samuel Grønlund Brix -09✗ | 2.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
217 | 473 | PB | 3.01 | 2 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 2.93 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
218 | 420 | PB | 2.61 | 6 | Conrad Rohde -09✗ | 2.20 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
219 | 482 | 2.81 | 5 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 2.93 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
220 | 497 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | 2.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
221 | 451 | PB | 3.21 | 1 | Johan Dahl Kokkegård -08✗ | 3.13 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
222 | 411 | 2.81 (w:+0.0) | 8 | August Elias Sonne -14✗ | 2.84 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
223 | 426 | 3.05 (w:+1.2) | 6 | Eigil Niklasson -14✗ | 3.12 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
224 | 481 | 9.50 | 3 | Nova Abenth -12✗ | 9.60 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
225 | 415 | 9.05 | 1 | Billie Arlien Witt -12✗ | 9.28 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
226 | 474 | 9.09 | 2 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 9.35 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
227 | 465 | 10.10 | 8 | Liva Palmy Stein -12✗ | 10.32 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
228 | 458 | 9.72 | 4 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | 9.71 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
229 | 398 | 8.91 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 8.88 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:30 | |
230 | 425 | 9.84 | 8 | Dusan Stefanovic -12✗ | 9.77 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:30 | |
231 | 454 | 10.24 | 7 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 10.21 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
232 | 485 | 9.60 | 6 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | 9.63 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
233 | 492 | 9.25 | 2 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 9.39 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
234 | 480 | 10.22 | 6 | Noah Ortega -13✗ | 10.29 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:40 | |
235 | 506 | 10.11 | 4 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 10.09 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:40 | |
236 | 477 | 2.92 (w:+2.1) | 10 | Matilde Carvalho Pinto -12✗ | 3.79 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
237 | 455 | DNS | Julie Silleborg -12 | 3.30 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | ||
238 | 481 | 3.77 (w:+0.5) | 4 | Nova Abenth -12✗ | 3.87 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
239 | 415 | 3.87 (w:+2.5) | 2 | Billie Arlien Witt -12✗ | 3.87 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
240 | 474 | 4.06 (w:+1.1) | 1 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
241 | 465 | 3.45 (w:+4.9) | 6 | Liva Palmy Stein -12✗ | 3.40 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
242 | 458 | 3.76 (w:+2.5) | 5 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | 3.73 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
243 | 430 | 10.74 | 1 | Ellen Vincentsen -11✗ | 12.37 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
244 | 439 | 11.11 | 4 | Frida Gram Jensen -11✗ | 11.35 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
245 | 398 | 4.38 (w:+2.7) | 2 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 4.58 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:50 | |
246 | 400 | 3.28 (w:+4.0) | 9 | Alfred Hartung -12✗ | 3.59 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:50 | |
247 | 425 | 3.59 (w:+0.4) | 6 | Dusan Stefanovic -12✗ | 3.64 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:50 | |
248 | 408 | 4.60 (w:+2.2) | 2 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 4.65 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
249 | 408 | 10.96 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 11.27 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:55 | |
250 | 420 | DNS | Conrad Rohde -09✗ | 9.68 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
251 | 505 | PB | 11.67 | 3 | Villy Reedtz Funder -08✗ | 11.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:55 |
252 | 497 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | 9.09 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
253 | 451 | 11.99 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08✗ | 12.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
254 | 403 | 10.90 | 4 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 10.75 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
255 | 428 | 10.55 | 2 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 10.49 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
256 | 453 | 11.64 | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 11.47 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
257 | 448 | 33.56 | 2 | Irina Senami Tra Bi -14✗ | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | ||
258 | 462 | DNS | Lili Kirk Petersen -14 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |||
259 | 496 | 40.82 | 6 | Smilla Gram Jensen -14✗ | 39.50 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |
260 | 476 | 43.10 | 9 | Martha Schlosshauer Brandt Henvig -14✗ | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | ||
261 | 450 | 33.50 | 1 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | 35.85 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |
262 | 411 | 40.98 | 8 | August Elias Sonne -14✗ | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 13:20 | ||
263 | 426 | 37.20 | 4 | Eigil Niklasson -14✗ | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 13:20 | ||
264 | 454 | 34.51 | 3 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 36.94 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:25 | |
265 | 506 | 34.75 | 3 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 34.96 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 | |
266 | 508 | 10.88 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 10.98 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 | |
267 | 457 | 12.02 | 3 | Kajsa Kirk Petersen 2010 -10✗ | 12.29 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 | |
268 | 428 | 11.35 | 1 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 | ||
269 | 430 | PB | 4.72 (w:+0.4) | 2 | Ellen Vincentsen -11✗ | 4.49 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
270 | 439 | PB | 4.80 (w:+1.9) | 1 | Frida Gram Jensen -11✗ | 4.78 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
271 | 435 | DNS | Esther Falck -08✗ | 13.49 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
272 | 434 | 14.99 | 3 | Erika Livia Wischmann -09✗ | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
273 | 408 | 14.18 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11✗ | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
274 | 454 | PB | 4.95 | 9 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 4.50 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
275 | 479 | 6.40 | 3 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE)✗ | 6.46 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 | |
276 | 445 | DNS | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | 4.20 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 | ||
277 | 492 | PB | 5.32 | 6 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | 5.14 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
278 | 498 | PB | 39.62 | 2 | Sofus Olivarius Vølund -04✗ | 38.69 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 |
279 | 508 | 10.83 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 10.88 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 | |
280 | 457 | 11.95 | 5 | Kajsa Kirk Petersen 2010 -10✗ | 12.02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 | |
281 | 428 | 11.27 | 2 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 11.35 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:20 | |
282 | 400 | 14.21 | 1 | Alfred Hartung -12✗ | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:25 | ||
283 | 479 | 13.58 | 3 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE)✗ | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:30 | ||
284 | 458 | 13.19 | 2 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | 13.01 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:30 | |
285 | 459 | =SB | 3.70 | 4 | Laura Grønbech -99✗ | 3.80 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 |
286 | 404 | =PB | 3.70 | 3 | Annabelle Viple -05✗ | 3.70 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 |
287 | 508 | 4.42 (w:+1.8) | 4 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
288 | 457 | 4.05 (w:+2.9) | 9 | Kajsa Kirk Petersen 2010 -10✗ | 3.91 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
289 | 403 | 4.69 (w:+0.0) | 3 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 4.78 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
290 | 428 | 4.99 (w:+2.2) | 2 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
291 | 453 | 4.31 (w:+1.9) | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
292 | 434 | 15.15 | 4 | Erika Livia Wischmann -09✗ | 14.99 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
293 | 473 | 16.34 | 2 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 15.97 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
294 | 482 | 14.83 | 1 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 14.10 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
295 | 484 | PB | 5.77 | 4 | Otto Hartung -13✗ | 4.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:05 |
296 | 477 | 2.34.92 | 2 | Matilde Carvalho Pinto -12✗ | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:10 | ||
297 | 455 | DNS | Julie Silleborg -12 | 2.13.07 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:10 | ||
298 | 457 | 2.05.45 | 6 | Kajsa Kirk Petersen 2010 -10✗ | 2.04.75 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:10 | |
299 | 416 | 2.05.22 | 5 | Carmen Veje Vintersborg -10✗ | 2.04.26 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:10 | |
300 | 467 | PB | 2.06.53 | 3 | Ludvig Thøgersen -13✗ | 2.07.61 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:10 |
301 | 472 | PB | 33.16 | 7 | Malte Bank -03✗ | 32.65 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:10 |
302 | 503 | 36.16 | 6 | Victor Bendix Beiter -01✗ | 37.39 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:10 | |
303 | 419 | PB | 42.71 | 3 | Christopher Holmbjerg Jensen -98✗ | 41.05 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:10 |
304 | 415 | 32.99 | 1 | Billie Arlien Witt -12✗ | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:20 | ||
305 | 465 | 34.82 | 3 | Liva Palmy Stein -12✗ | 37.85 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:20 | |
306 | 504 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:25 | |||
307 | 425 | 33.62 | 4 | Dusan Stefanovic -12✗ | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:25 | ||
308 | 430 | 29.18 | 1 | Ellen Vincentsen -11✗ | 28.56 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:30 | |
309 | 403 | 28.10 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 28.18 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
310 | 453 | 31.34 | 5 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 30.67 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
311 | 397 | PB | 2.30.80 | 2 | Ada Agerskov Perotti -09✗ | 2.32.41 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 |
312 | 434 | PB | 2.31.34 | 3 | Erika Livia Wischmann -09✗ | 2.36.81 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 |
313 | 435 | PB | 9.45 | 4 | Esther Falck -08✗ | 9.09 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:00 |
314 | 486 | Afbud | Pil Johanne Nedergaard -06 | 10.39 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:00 | ||
315 | 402 | PB | 12.72 | 1 | Amalie Sofie Nielsen -07✗ | 12.71 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:00 |
316 | 478 | 4.81 | 1 | Nikolaj Graves -98✗ | 5.00 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
317 | 456 | DNS | Julius Haansbæk -05 | 4.60 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | ||
318 | 427 | DNS | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 2.21.54 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:15 | ||
319 | 509 | DNS | Yusuf Alin -95 | 1.54.52 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | ||
320 | 401 | 24.49 | 1 | Alma B. Ravn -09✗ | 24.47 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:40 | |
321 | 449 | 24.36 | 5 | Isaiah Ortega Harry -08✗ | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | ||
322 | 489 | 28.83 | 8 | Samuel Grønlund Brix -09✗ | 30.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |
323 | 460 | Afbud | Laura Tølløse -97 | 12.01 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:50 | ||
324 | 424 | 13.76 (w:+2.2) | 2 | Dhruv Mehrotra -03✗ | 14.19 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:50 | |
325 | 486 | Afbud | Pil Johanne Nedergaard -06 | 28.37 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:00 | ||
326 | 419 | 14.90 | 3 | Christopher Holmbjerg Jensen -98✗ | 15.88 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
327 | 406 | 25.44 | 8 | Annika Baun Haldbo -03✗ | 25.76 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
328 | 417 | 25.03 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03✗ | 24.71 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
329 | 562 | DNS | Anna Øbakke Lange -99 | 24.69 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | ||
330 | 490 | DNS | Sandra Fürstenberg Böll -94✗ | 25.23 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | ||
331 | 495 | 26.61 | 17 | Sille Oksbroe Hejselbak -01✗ | 26.80 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
332 | 472 | 21.85 | 4 | Malte Bank -03✗ | 25.22 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
333 | 443 | 22.27 | 13 | Hans-Christian Corlin -05✗ | 22.36 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
334 | 468 | 21.91 | 6 | Luis Maillet -04✗ | 22.53 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
335 | 499 | 21.88 | 5 | Sofus Peter Lassen -03✗ | 22.22 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
336 | 421 | 22.26 | 12 | Dánjal Dahl Ljósheim -00✗ | 22.58 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 |