Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun., 2023
Arrangør: Ballerup AK
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 87 | 9.41 | 1 | Nola Sofia Rahbek Keseler -13 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | ||
2 | 87 | 3.63 (w:+1.8) | 2 | Nola Sofia Rahbek Keseler -13 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
3 | 89 | DNS | Sif Westergaard Hilbebrand Martinsen -10 | 13.93 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:05 | ||
4 | 72 | 12.60 | 1 | Carl Philip Glastrup -10 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
5 | 88 | 56.96 | 1 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 60.60 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
6 | 83 | 17.48 | 3 | Luka Meldgaard -08 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
7 | 89 | DNS | Sif Westergaard Hilbebrand Martinsen -10 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |||
8 | 79 | PB | 5.20 (w:+0.5) | 1 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 | 5.18 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
9 | 93 | DNS | Vanessa Salzbrenner Valle -10 | 4.29 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
10 | 74 | 4.10 (w:+1.8) | 6 | Elisabeth Gaarde Høgsbro -10 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
11 | 87 | 6.00 | 4 | Nola Sofia Rahbek Keseler -13 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
12 | 95 | 13.46 | 3 | Vilma Viggers Fabild -08 | 13.79 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
13 | 73 | 14.37 | 6 | Eleanor Eivor Klosterborg -09 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
14 | 71 | DNS | August Herring Jensen -09 | 14.15 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
15 | 70 | 13.38 | 3 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 13.00 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
16 | 85 | DNS | Melanie Isabell Øste Jørgensen -07 | 15.13 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
17 | 82 | 35.00 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 39.37 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
18 | 84 | 11.52 | 3 | Magnus Antonio Askov-Hansen -03 | 11.34 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:35 | |
19 | 80 | 22.69 | 2 | Laura Lehman Jensen -10 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
20 | 95 | 13.66 | 6 | Vilma Viggers Fabild -08 | 13.46 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
21 | 70 | DNS | Asta Marie Holck Hansen -07 | 13.38 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
22 | 82 | 1.53 | 1 | Louise Lehman Jensen -08 | 1.57 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
23 | 73 | 1.35 | 8 | Eleanor Eivor Klosterborg -09 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
24 | 87 | Nola Sofia Rahbek Keseler -13 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:00 | ||||
25 | 76 | DNS | Frida Kjeldsen-Kragh -11 | 35.28 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
26 | 92 | DNS | Thor Steinicke Stride -08 | 8.65 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
27 | 79 | 27.64 | 1 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 | 27.21 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
28 | 93 | DNS | Vanessa Salzbrenner Valle -10 | 31.54 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
29 | 74 | 30.56 | 6 | Elisabeth Gaarde Høgsbro -10 | 30.58 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
30 | 72 | 26.76 | 2 | Carl Philip Glastrup -10 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
31 | 91 | DNS | Sylvester Windahl -06 | 56.07 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
32 | 80 | PB | 22.32 | 1 | Laura Lehman Jensen -10 | 14.60 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:25 |
33 | 74 | PB | 1.53.97 | 4 | Elisabeth Gaarde Høgsbro -10 | 1.58.59 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:00 |
34 | 95 | 45.60 | 2 | Vilma Viggers Fabild -08 | 45.25 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 | |
35 | 99 | DQ | FIF P17 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:45 | |||
36 | 96 | DNS | FIF D15 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |||
37 | 72 | 1.44 | 1 | Carl Philip Glastrup -10 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:30 | ||
38 | 70 | 27.53 | 7 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 27.29 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
39 | 69 | 28.35 | 11 | Annika Aqraou -07 | 28.62 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
40 | 77 | 28.17 | 10 | Frida Revall -06 | 28.19 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
41 | 84 | DNS | Magnus Antonio Askov-Hansen -03 | 22.78 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 10:25 | ||
42 | 90 | PB | 1.43 | 1 | Sophia Dreyer-Stapput -11 | 1.34 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:30 |
43 | 80 | =PB | 1.46 | 2 | Laura Lehman Jensen -10 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:30 |
44 | 79 | 1.49 | 1 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:30 | |
45 | 75 | 29.86 | 11 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 29.96 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:40 | |
46 | 78 | 28.85 | 6 | Gertrud Sander Clausen -08 | 28.48 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:40 | |
47 | 86 | 30.33 | 12 | Nanna Trier Svendsen -08 | 30.61 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:40 | |
48 | 95 | 28.46 | 4 | Vilma Viggers Fabild -08 | 28.45 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:40 | |
49 | 83 | 24.61 | 2 | Luka Meldgaard -08 | 24.36 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
50 | 94 | 32.95 | 2 | Vilhelm Helk -10 | 34.65 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
51 | 78 | PB | 8.77 | 5 | Gertrud Sander Clausen -08 | 8.22 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:10 |
52 | 82 | PB | 11.30 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 10.99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:10 |
53 | 72 | 10.30 | 2 | Carl Philip Glastrup -10 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:20 | ||
54 | 90 | 11.99 | 4 | Sophia Dreyer-Stapput -11 | 11.86 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:35 | |
55 | 76 | DNS | Frida Kjeldsen-Kragh -11 | 13.33 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:35 | ||
56 | 79 | 10.81 | 1 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 | 10.75 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
57 | 81 | PB | 2.11.91 | 3 | Liam Simonsen -08 | 2.19.57 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
58 | 91 | DNS | Sylvester Windahl -06 | 2.00.86 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | ||
59 | 80 | 33.57 | 1 | Laura Lehman Jensen -10 | 34.44 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
60 | 79 | 10.67 | 2 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 | 10.81 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:35 | |
61 | 443 | 10.22.07 | 2 | Carl Torpdahl Hansen -08 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | ||
62 | 75 | 4.27 (w:+0.5) | 9 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
63 | 86 | 4.32 (w:+1.0) | 8 | Nanna Trier Svendsen -08 | 4.46 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
64 | 95 | 4.90 (w:+0.5) | 2 | Vilma Viggers Fabild -08 | 4.93 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
65 | 73 | PB | 4.19 (w:-1.6) | 11 | Eleanor Eivor Klosterborg -09 | 3.89 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 |
66 | 80 | 10.81 | 1 | Laura Lehman Jensen -10 | 11.31 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:25 | |
67 | 82 | PB | 33.72 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 32.11 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:40 |
68 | 78 | 10.86 | 3 | Gertrud Sander Clausen -08 | 12.06 | Vægtkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 | |
69 | 97 | DNS | FIF P13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 | |||
70 | 98 | 2.33.46 | 2 | FIF P15 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:10 |