Øst-inde 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 jan., 2024
Arrangør: Ballerup AK
Sparta atletik & løb
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 185 | 11.38 | 3 | Ella Djasferova Gram -14 | 11.17 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | |
2 | 264 | 10.80 | 5 | Smilla Gram Jensen -14 | 10.64 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | |
3 | 201 | DNS | Isolde Agerskov Perotti -14 | 9.60 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | ||
4 | 199 | PB | 9.33 | 1 | Irina Senami Tra Bi -14 | 9.42 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 |
5 | 189 | 10.93 | 2 | Emma Zhang Schot -14 | 10.83 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | |
6 | 188 | PB | 10.17 | 2 | Emilie Freund Jessen -14 | 10.31 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 |
7 | 195 | SB | 11.82 | 5 | Frida Schmidt Jæger -14 | 11.27 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 |
8 | 196 | 11.16 | 5 | Ileana Konstantiou Vendelø -13 | 11.04 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | |
9 | 227 | 10.24 | 4 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | ||
10 | 203 | 12.19 | 6 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 11.46 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | |
11 | 232 | PB | 9.72 | 2 | Paula Petersone-Milcevic -13 | 10.09 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 |
12 | 263 | 9.09 | 1 | Sara Winther Glamoclija -13 | 8.93 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | |
13 | 222 | PB | 9.12 | 2 | Mariana Vargas -12 | 9.21 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
14 | 179 | DNS | Billie Arlien Witt -12 | 9.15 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
15 | 210 | PB | 9.83 | 3 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | 9.92 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
16 | 213 | PB | 9.98 | 4 | Liva Palmy Stein -12 | 10.02 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
17 | 206 | PB | 9.45 | 4 | Julia Michno Elbæk -11 | 9.51 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
18 | 186 | 8.50 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 8.43 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
19 | 194 | 8.89 | 1 | Frida Gram Jensen -11 | 8.76 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
20 | 206 | 10.00 | 8 | Julia Michno Elbæk -11 | 9.45 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
21 | 186 | 8.62 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 8.50 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
22 | 194 | 8.98 | 2 | Frida Gram Jensen -11 | 8.89 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
23 | 204 | 8.80 | 4 | Johanne Hansen-Møller -10 | 8.56 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
24 | 209 | =PB | 9.28 | 5 | Kajsa Tabita Rosenkrands -10 | 9.28 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
25 | 268 | 8.87 | 5 | Tara Green -09 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
26 | 219 | PB | 9.63 | 6 | Maia Hylling Axelsson -10 | 9.77 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
27 | 172 | =SB | 8.46 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 8.38 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
28 | 166 | =PB | 9.29 | 5 | Alexandra Alexeeva -09 | 9.29 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
29 | 205 | PB | 8.92 | 2 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 8.99 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
30 | 168 | 7.70 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 7.55 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
31 | 238 | DNS | Wilma Caroline Nielsen -10 | 8.87 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
32 | 204 | 8.73 | 7 | Johanne Hansen-Møller -10 | 8.80 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
33 | 172 | 8.49 | 5 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 8.46 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
34 | 168 | SB | 7.64 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 7.70 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 |
35 | 193 | 8.39 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 8.21 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
36 | 191 | 8.59 | 5 | Esther Falck -08 | 8.32 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
37 | 193 | 8.33 | 5 | Freja Isabel Knudsen -07 | 8.39 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
38 | 191 | 8.61 | 8 | Esther Falck -08 | 8.59 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
39 | 170 | 7.92 | 1 | Amaya Jørgensen -06 | 7.91 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |
40 | 233 | DNS | Pil Johanne Nedergaard Winther -06 | 9.14 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
41 | 212 | 10.36 | 2 | Karlo Vester Stougaard-Nexø -14 | 9.53 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
42 | 176 | 12.20 | 4 | August Sonne -14 | 11.57 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
43 | 215 | 10.64 | 5 | Ludvig Thøgersen -13 | 10.41 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |
44 | 236 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | 10.04 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | ||
45 | 230 | PB | 10.16 | 4 | Otto Hartung -13 | 10.40 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 |
46 | 177 | PB | 8.54 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 8.67 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:50 |
47 | 253 | PB | 9.79 | 4 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 9.85 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:50 |
48 | 216 | PB | 10.57 | 8 | Lukas Degnemark -12 | 10.71 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:50 |
49 | 175 | DNS | Asger Lund-Bretlau -11 | 8.73 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
50 | 214 | 8.72 | 2 | Lucas Maximillian Viuff -11 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
51 | 231 | PB | 8.20 | 4 | Pablo Orellana -09 | 8.81 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
52 | 260 | PB | 8.06 | 2 | Raphael Stefani -09 | 8.14 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
53 | 182 | 8.23 | 5 | Conrad Casimir Rohde -09 | 8.16 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
54 | 269 | 7.45 | 1 | Thor Knudsen -07 | 7.22 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | |
55 | 218 | PB | 7.71 | 4 | Mads Vincentsen -07 | 7.80 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
56 | 187 | 7.98 | 6 | Emil Bagnara -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
57 | 200 | 7.56 | 2 | Isaiah Ortega Harry -08 | 7.53 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | |
58 | 229 | 7.86 | 3 | Oliver Mikkelsen -08 | 7.49 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | |
59 | 269 | 7.28 | 1 | Thor Knudsen -07 | 7.45 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
60 | 218 | PB | 7.59 | 3 | Mads Vincentsen -07 | 7.71 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 |
61 | 200 | 7.60 | 4 | Isaiah Ortega Harry -08 | 7.56 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
62 | 229 | DNS | Oliver Mikkelsen -08 | 7.86 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
63 | 234 | PB | 7.65 | 3 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 8.62 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 |
64 | DNS | DNS | Anyel Weis -06 | 7.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
65 | 237 | 7.23 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 7.08 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 | |
66 | 234 | PB | 7.63 | 5 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 7.65 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:15 |
67 | 237 | DNS | Vitus Rosenkrands -05 | 7.23 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
68 | 252 | 31.09 | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | ||
69 | 268 | DNS | Tara Green -09 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | |||
70 | 219 | 32.97 | 8 | Maia Hylling Axelsson -10 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | ||
71 | 172 | 29.14 | 4 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | ||
72 | 261 | 30.64 | 6 | Rose Mygind Wolsk -10 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | ||
73 | 208 | DNS | Kajsa Kirk Petersen -10 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | |||
74 | 200 | DNS | Isaiah Ortega Harry -08 | 24.82 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | ||
75 | 222 | 2.03.15 | 2 | Mariana Vargas -12 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
76 | 179 | DNS | Billie Arlien Witt -12 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:30 | |||
77 | 223 | 2.28.67 | 4 | Matilde Pinto -12 (POR) | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
78 | 213 | 2.27.63 | 3 | Liva Palmy Stein -12 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
79 | 216 | 2.11.46 | 3 | Lukas Degnemark -12 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
80 | 270 | 1.57.57 | 1 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
81 | 252 | 2.57.34 | 8 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
82 | 219 | 3.03.76 | 10 | Maia Hylling Axelsson -10 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
83 | 172 | 2.55.88 | 7 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
84 | 211 | 2.47.02 | 4 | Barbara Anna Stemann Johansen -10 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
85 | 192 | PB | 2.35.12 | 1 | Freja Abildgaard -10 | 2.44.71 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
86 | 190 | 2.36.26 | 2 | Erika Livia Wischmann -09 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
87 | 165 | 2.49.49 | 5 | Ada Agerskov Perotti -09 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
88 | 208 | 2.59.15 | 9 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
89 | 228 | 2.40.11 | 1 | Nora Krogh Jensen -08 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
90 | 171 | 2.59.19 | 4 | Amin Ahmed -10 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
91 | 202 | DNS | Johan Dahl Kokkegård -08 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 | |||
92 | 217 | PB | 2.21.48 | 2 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 2.24.37 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 |
93 | 173 | 2.22.27 | 3 | Andreas Moors -08 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
94 | 223 | 4.09.70 | 2 | Matilde Pinto -12 (POR) | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:20 | ||
95 | 169 | DNS | Amanda Bilgrav Bach Andersen -11 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:20 | |||
96 | 207 | 3.41.71 | 3 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 | ||
97 | 167 | 3.55.92 | 4 | Alfred Hartung -12 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 | ||
98 | 211 | 5.17.79 | 3 | Barbara Anna Stemann Johansen -10 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
99 | 192 | 5.16.16 | 2 | Freja Abildgaard -10 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
100 | 190 | PB | 5.15.53 | 1 | Erika Livia Wischmann -09 | 5.28.60 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 |
101 | 180 | 5.17.87 | 2 | Camilla Tegllund Blaabjerg -07 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||
102 | 228 | 5.18.09 | 3 | Nora Krogh Jensen -08 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||
103 | 224 | 5.41.67 | 4 | Nanna Holm -08 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||
104 | 235 | 4.55.47 | 2 | Tristan Sundgaard Lund -10 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
105 | 267 | 5.31.24 | 3 | Storm Wibskov Schack Balle Jensen -09 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
106 | 181 | 5.32.52 | 4 | Christian Engedal -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | ||
107 | 225 | 4.41.45 | 2 | Nicholas møllegaard noach -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | ||
108 | 180 | 12.16.68 | 2 | Camilla Tegllund Blaabjerg -07 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
109 | 224 | 12.32.18 | 3 | Nanna Holm -08 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
110 | 235 | 10.33.76 | 2 | Tristan Sundgaard Lund -10 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
111 | 267 | 11.03.79 | 3 | Storm Wibskov Schack Balle Jensen -09 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
112 | 181 | 11.07.54 | 2 | Christian Engedal -08 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
113 | 225 | 10.05.37 | 1 | Nicholas møllegaard noach -08 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
114 | 210 | PB | 12.92 | 2 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | 13.45 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
115 | 186 | PB | 10.28 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 10.53 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
116 | 194 | 11.27 | 2 | Frida Gram Jensen -11 | 11.11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 | |
117 | 252 | PB | 11.77 | 5 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 11.96 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 |
118 | 204 | 12.19 | 4 | Johanne Hansen-Møller -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
119 | 221 | 11.41 | 3 | Maria Rose Jørgensen -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
120 | 205 | 12.14 | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
121 | 238 | 10.16 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
122 | 208 | PB | 10.97 | 2 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 14.91 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 |
123 | 252 | PB | 11.77 | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 11.77 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
124 | 221 | 11.72 | 6 | Maria Rose Jørgensen -10 | 11.41 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
125 | 238 | 10.20 | 2 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 10.16 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
126 | 208 | PB | 10.76 | 3 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 10.97 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
127 | 191 | DNF | Esther Falck -08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |||
128 | 198 | 9.76 | 2 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 9.70 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
129 | 177 | 10.84 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 | ||
130 | 253 | 13.62 | 3 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 | ||
131 | 167 | 14.01 | 4 | Alfred Hartung -12 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 | ||
132 | 175 | DNS | Asger Lund-Bretlau -11 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:15 | |||
133 | 270 | 12.10 | 1 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:15 | ||
134 | 202 | 9.58 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
135 | 226 | DNS | Nickas Gravgaard Nielsen -07 | 9.15 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
136 | 218 | PB | 8.64 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 8.88 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
137 | 187 | 10.43 | 6 | Emil Bagnara -07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
138 | 220 | 9.44 | 3 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
139 | 229 | DNF | Oliver Mikkelsen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |||
140 | 206 | 1.20 | 2 | Julia Michno Elbæk -11 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
141 | 186 | PB | 1.37 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:35 |
142 | 252 | 1.35 | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | |
143 | 204 | =PB | 1.53 | 2 | Johanne Hansen-Møller -10 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
144 | 221 | PB | 1.41 | 6 | Maria Rose Jørgensen -10 | 1.37 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
145 | 205 | =SB | 1.41 | 5 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
146 | 177 | PB | 1.35 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12 | 1.21 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:15 |
147 | 207 | 1.15 | 4 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:15 | ||
148 | 253 | 1.15 | 5 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:15 | ||
149 | 182 | 1.50 | 2 | Conrad Casimir Rohde -09 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
150 | 262 | =PB | 1.45 | 4 | Samuel Grønlund Brix -09 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
151 | 218 | =PB | 1.65 | 5 | Mads Vincentsen -07 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
152 | 187 | 1.68 | 4 | Emil Bagnara -07 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | ||
153 | 220 | 1.74 | 3 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 1.75 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
154 | 229 | DNS | Oliver Mikkelsen -08 | 1.80 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | ||
155 | 252 | =PB | 2.00 | 1 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 2.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
156 | 205 | 2.00 | 2 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | ||
157 | 182 | 2.50 | 1 | Conrad Casimir Rohde -09 | 2.67 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
158 | 265 | PB | 2.40 | 2 | Sofus Houman-Prassé -09 | 2.33 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
159 | 202 | =PB | 3.40 | 3 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 3.40 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
160 | 226 | PB | 3.40 | 2 | Nickas Gravgaard Nielsen -07 | 2.90 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
161 | 220 | =PB | 3.40 | 4 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 3.40 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
162 | 185 | 2.44 | 10 | Ella Djasferova Gram -14 | 2.90 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 | |
163 | 264 | PB | 3.14 | 4 | Smilla Gram Jensen -14 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 |
164 | 201 | DNS | Isolde Agerskov Perotti -14 | 3.60 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
165 | 199 | 3.42 | 3 | Irina Senami Tra Bi -14 | 3.73 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 | |
166 | 189 | 3.03 | 6 | Emma Zhang Schot -14 | 3.04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 | |
167 | 188 | PB | 3.45 | 2 | Emilie Freund Jessen -14 | 3.26 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 |
168 | 195 | SB | 2.73 | 7 | Frida Schmidt Jæger -14 | 2.96 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 |
169 | 196 | 3.04 | 10 | Ileana Konstantiou Vendelø -13 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
170 | 227 | 3.58 | 6 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
171 | 203 | 2.12 | 12 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 2.16 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
172 | 232 | PB | 3.39 | 8 | Paula Petersone-Milcevic -13 | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
173 | 263 | 3.99 | 3 | Sara Winther Glamoclija -13 | 4.13 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
174 | 266 | PB | 3.72 | 2 | Solveig Skytte Khan -12 | 3.45 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
175 | 210 | PB | 3.63 | 4 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | 3.45 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
176 | 186 | 4.50 | 3 | Ellen Vincentsen -11 | 4.73 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
177 | 194 | PB | 4.80 | 1 | Frida Gram Jensen -11 | 4.70 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
178 | 204 | DNS | Johanne Hansen-Møller -10 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
179 | 219 | 3.64 | 13 | Maia Hylling Axelsson -10 | 3.87 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
180 | 172 | 4.32 | 5 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 4.46 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
181 | 166 | PB | 3.86 | 9 | Alexandra Alexeeva -09 | 3.56 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
182 | 221 | PB | 4.27 | 7 | Maria Rose Jørgensen -10 | 4.09 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
183 | 205 | PB | 4.27 | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
184 | 238 | 4.83 | 2 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
185 | 183 | 3.58 | 15 | Dagmar Rose Nielsen -10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
186 | 191 | 4.88 | 4 | Esther Falck -08 | 4.99 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 | |
187 | 198 | 4.88 | 3 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 4.91 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 | |
188 | 212 | 3.53 | 3 | Karlo Vester Stougaard-Nexø -14 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
189 | 176 | 2.67 | 4 | August Sonne -14 | 2.72 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
190 | 215 | 3.11 | 9 | Ludvig Thøgersen -13 | 3.13 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
191 | 236 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | 3.52 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:15 | ||
192 | 230 | 3.14 | 8 | Otto Hartung -13 | 3.23 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
193 | 177 | PB | 4.79 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 4.54 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:30 |
194 | 253 | PB | 3.61 | 5 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 3.55 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:30 |
195 | 216 | PB | 3.24 | 7 | Lukas Degnemark -12 | 3.04 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:30 |
196 | 175 | DNS | Asger Lund-Bretlau -11 | 4.46 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
197 | 214 | 4.24 | 2 | Lucas Maximillian Viuff -11 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
198 | 231 | 5.03 | 5 | Pablo Orellana -09 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
199 | 260 | 4.97 | 6 | Raphael Stefani -09 | 5.05 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
200 | 171 | 3.43 | 8 | Amin Ahmed -10 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
201 | 182 | PB | 5.25 | 2 | Conrad Casimir Rohde -09 | 5.09 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
202 | 267 | 4.85 | 7 | Storm Wibskov Schack Balle Jensen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
203 | 202 | PB | 5.66 | 6 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 4.71 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
204 | 226 | 6.39 | 1 | Nickas Gravgaard Nielsen -07 | 6.40 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
205 | 218 | PB | 6.21 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 5.92 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
206 | 187 | 5.70 | 4 | Emil Bagnara -07 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
207 | 229 | 6.10 | 3 | Oliver Mikkelsen -08 | 6.32 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
208 | DNS | DNS | Anyel Weis -06 | 6.91 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
209 | 185 | 3.39 | 9 | Ella Djasferova Gram -14 | 3.62 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
210 | 264 | 3.22 | 10 | Smilla Gram Jensen -14 | 3.93 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
211 | 201 | DNS | Isolde Agerskov Perotti -14 | 4.55 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
212 | 199 | PB | 4.61 | 5 | Irina Senami Tra Bi -14 | 4.52 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 |
213 | 189 | SB | 4.65 | 4 | Emma Zhang Schot -14 | 4.74 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 |
214 | 188 | 6.06 | 2 | Emilie Freund Jessen -14 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
215 | 195 | PB | 5.02 | 3 | Frida Schmidt Jæger -14 | 4.76 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 |
216 | 196 | 4.51 | 12 | Ileana Konstantiou Vendelø -13 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
217 | 227 | 6.54 | 6 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
218 | 203 | 4.60 | 11 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
219 | 232 | 5.59 | 8 | Paula Petersone-Milcevic -13 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
220 | 263 | 6.22 | 7 | Sara Winther Glamoclija -13 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
221 | 222 | PB | 6.40 | 4 | Mariana Vargas -12 | 4.96 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:35 |
222 | 179 | DNS | Billie Arlien Witt -12 | 6.13 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
223 | 223 | 5.56 | 5 | Matilde Pinto -12 (POR) | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
224 | 210 | 5.00 | 6 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | 5.14 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:35 | |
225 | 213 | PB | 4.47 | 7 | Liva Palmy Stein -12 | 3.88 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:35 |
226 | 186 | PB | 10.29 | 2 | Ellen Vincentsen -11 | 9.12 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:35 |
227 | 194 | PB | 10.93 | 1 | Frida Gram Jensen -11 | 10.08 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:35 |
228 | 252 | 6.68 | 8 | Ilsa Roome -10 (NOR) | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 | ||
229 | 172 | PB | 9.17 | 4 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 7.46 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 |
230 | 261 | 6.42 | 9 | Rose Mygind Wolsk -10 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 | ||
231 | 208 | PB | 7.86 | 7 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 7.48 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 |
232 | 191 | 8.51 | 7 | Esther Falck -08 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
233 | 198 | PB | 9.17 | 6 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 9.08 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 |
234 | 178 | 10.50 | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
235 | 233 | 8.83 | 3 | Pil Johanne Nedergaard Winther -06 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
236 | 212 | 4.91 | 4 | Karlo Vester Stougaard-Nexø -14 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:25 | ||
237 | 176 | PB | 5.47 | 2 | August Sonne -14 | 4.89 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:25 |
238 | 215 | 4.30 | 10 | Ludvig Thøgersen -13 | 4.31 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |
239 | 236 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |||
240 | 230 | PB | 6.46 | 4 | Otto Hartung -13 | 6.42 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 |
241 | 177 | 7.97 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | ||
242 | 207 | 5.77 | 5 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | ||
243 | 253 | PB | 7.56 | 2 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 6.92 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
244 | 167 | PB | 5.32 | 6 | Alfred Hartung -12 | 5.10 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
245 | 175 | DNS | Asger Lund-Bretlau -11 | 6.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:20 | ||
246 | 265 | PB | 12.40 | 2 | Sofus Houman-Prassé -09 | 11.70 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:40 |
247 | 202 | 13.70 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
248 | 226 | DNS | Nickas Gravgaard Nielsen -07 | 12.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
249 | 218 | PB | 11.82 | 4 | Mads Vincentsen -07 | 10.88 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:45 |
250 | 187 | 12.63 | 3 | Emil Bagnara -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
251 | 220 | 9.44 | 9 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
252 | 229 | 11.11 | 6 | Oliver Mikkelsen -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
253 | 185 | Ella Djasferova Gram -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
254 | 264 | Smilla Gram Jensen -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
255 | 201 | DNS | Isolde Agerskov Perotti -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:30 | |||
256 | 199 | Irina Senami Tra Bi -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
257 | 189 | Emma Zhang Schot -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
258 | 188 | Emilie Freund Jessen -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
259 | 195 | Frida Schmidt Jæger -14 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
260 | 196 | Ileana Konstantiou Vendelø -13 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
261 | 227 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
262 | 203 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
263 | 232 | Paula Petersone-Milcevic -13 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
264 | 263 | Sara Winther Glamoclija -13 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||||
265 | 212 | Karlo Vester Stougaard-Nexø -14 | 3-kamp • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
266 | 176 | August Sonne -14 | 3-kamp • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
267 | 215 | Ludvig Thøgersen -13 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
268 | 236 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | |||
269 | 230 | Otto Hartung -13 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |