Eurotrack • Frederiksberg Stadion • København
17-18 maj, 2014
Arrangør: Frederiksberg IF
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 49 | 11.92 | 2 | Adam Smitt Vanges -02 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:20 | |
2 | 49 | 11.96 | 4 | Adam Smitt Vanges -02 | 11.92 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 |
3 | 49 | 15.96 | 1 | Adam Smitt Vanges -02 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:25 | |
4 | 1 | 12.39 | 5 | Alexander Gauguin -02 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:20 | |
5 | 1 | 12.60 | 6 | Alexander Gauguin -02 | 12.39 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 |
6 | 1 | 3.87 | 5 | Alexander Gauguin -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
7 | 2 | 10.50 | 3 | Amalie Boeck -03 | 10.64 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 |
8 | 2 | 6.42.59 | 2 | Amalie Boeck -03 | 1500 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 14:05 | |
9 | 2 | 3.43 | 9 | Amalie Boeck -03 | 2.93 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
10 | 3 | 30.45 | 12 | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 30.78 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
11 | 3 | 2.49.01 | 4 | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 2.45.80 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 |
12 | 3 | 1.28 | 6 | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
13 | 3 | 3.94 | 10 | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 4.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
14 | 3 | 24.91 | 3 | Amalie Højgaard Nielsen -00 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
15 | 4 | 13.76 | 2 | Amalie Molander Pedersen -00 | 14.63 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 |
16 | 4 | 13.62 | 4 | Amalie Molander Pedersen -00 | 13.76 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
17 | 4 | 15.84 | 5 | Amalie Molander Pedersen -00 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
18 | 4 | 1.15 | 9 | Amalie Molander Pedersen -00 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
19 | 4 | 4.68 | 4 | Amalie Molander Pedersen -00 | 4.74 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
20 | 4 | 9.73 | 5 | Amalie Molander Pedersen -00 | 9.70 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |
21 | 5 | 11.47 | 2 | Andrea Holm -01 | 11.63 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 |
22 | 5 | 11.44 | 3 | Andrea Holm -01 | 11.47 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 |
23 | 5 | 4.59 | 4 | Andrea Holm -01 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
24 | 5 | 8.59 | 3 | Andrea Holm -01 | 8.75 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
25 | 51 | 12.31 | 4 | Ashraf Tayeb Elbali -94 | 12.33 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 |
26 | 51 | 12.24 | 6 | Ashraf Tayeb Elbali -94 | 12.31 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:15 |
27 | 46 | DNS | Astrid Nielskov -00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
28 | 46 | DNS | Astrid Nielskov -00 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | ||
29 | 46 | DNS | Astrid Nielskov -00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
30 | 6 | 2.29.38 | 1 | Astrid Reymann Bødker -99 | 22.49 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 |
31 | 6 | 5.13.91 | 3 | Astrid Reymann Bødker -99 | 5.05.94 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
32 | 7 | 29.30 | 17 | Athena Marchussen -00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
33 | 7 | 6.38 | 4 | Athena Marchussen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | |
34 | 57 | 10.61 | 8 | Benjamin M. Andersen -04 | 10.47 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
35 | 57 | 3.00 | 24 | Benjamin M. Andersen -04 | 2.98 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:15 |
36 | 58 | 5.47.47 | 3 | Carl Emil Hjorth -04 | 1500 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:15 | |
37 | 8 | 5.03.72 | 2 | Christian Fotopoulos -99 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
38 | 8 | 14.33 | 6 | Christian Fotopoulos -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
39 | 9 | 7.93 | 4 | Christian Knudsen -05 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:35 | |
40 | 9 | 8.25 | 7 | Christian Knudsen -05 | 7.93 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
41 | 9 | 2.72 | 9 | Christian Knudsen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
42 | 64 | DNS | Daniel Kurtik -00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
43 | 10 | 11.18 | 7 | David Durda -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
44 | 10 | 2.86 | 26 | David Durda -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:15 | |
45 | 10 | 30.28 | 12 | David Durda -04 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
46 | 140 | 6.39.46 | 10 | Elmer Knudsen -04 | 1500 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:15 | |
47 | 68 | 1.25.03 | 1 | F I F Drenge 14-15 år -99 | 600 meter medley • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
48 | 62 | 1.32.01 | 2 | F I F, Piger 12-13 år -01 | 600 meter medley • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
49 | 63 | 1.25.53 | 1 | F I F, Piger 14-15 år, 1 -00 | 600 meter medley • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
50 | 67 | DNS | F I F, Piger 14-15 år, 2 -00 | 600 meter medley • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
51 | 69 | 1.28.01 | 2 | F I F, Piger 14-15 år, 3 -00 | 600 meter medley • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
52 | 47 | DNS | Felicia Juul -01 | 1.21 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
53 | 47 | DNS | Felicia Juul -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
54 | 59 | 11.84 | 2 | Felipe Bahamondes -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |
55 | 59 | DNS | Felipe Bahamondes -99 | 11.84 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
56 | 59 | DNS | Felipe Bahamondes -99 | 24.35 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
57 | 12 | 11.90 | 3 | Frederik Regli -90 | 11.78 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 |
58 | 12 | 11.71 | 5 | Frederik Regli -90 | 11.90 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:15 |
59 | 48 | 13.56 | 1 | Freja Gustafsson -99 | 13.57 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 |
60 | 48 | 13.44 | 1 | Freja Gustafsson -99 | 13.56 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
61 | 48 | 28.56 | 4 | Freja Gustafsson -99 | 28.31 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
62 | 48 | 4.13 | 8 | Freja Gustafsson -99 | 4.54 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
63 | 334 | DNS | Frida Hafen Nielsen -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | ||
64 | 334 | DNS | Frida Hafen Nielsen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
65 | 13 | 11.94 | 3 | Frida Maj Bach Seitzberg -01 | 1.33 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 |
66 | 13 | 12.12 | 8 | Frida Maj Bach Seitzberg -01 | 11.94 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 |
67 | 13 | 5.40.46 | 1 | Frida Maj Bach Seitzberg -01 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:05 | |
68 | 13 | 3.94 | 10 | Frida Maj Bach Seitzberg -01 | 3.99 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
69 | 50 | 10.80 | 4 | Ida Engberg Pedersen -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
70 | 14 | 10.22 | 3 | Ingeborg Falck -04 | 10.17 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 |
71 | 14 | 3.63 | 6 | Ingeborg Falck -04 | 3.54 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
72 | 15 | 11.95 | 5 | Jacob Ziska -97 | 11.66 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
73 | 15 | DNS | Jacob Ziska -97 | 23.89 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:20 | |
74 | 16 | 13.91 | 6 | Jannik B. Jessen -63 | 14.32 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 |
75 | 17 | 14.34 | 3 | Jasmin Gade -99 | 14.54 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 |
76 | 17 | 29.30 | 9 | Jasmin Gade -99 | 29.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
77 | 17 | DNS | Jasmin Gade -99 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | |
78 | 335 | 59.49 | 9 | Jens Holm -93 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:35 | |
79 | 54 | 4.28.56 | 1 | Joachim Nielsen -97 | 4.29.28 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:35 |
80 | 18 | 8.11 | 3 | Johanna C.B. Jessen -05 | 8.10 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
81 | 18 | 8.15 | 7 | Johanna C.B. Jessen -05 | 8.11 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
82 | 18 | 2.95 | 6 | Johanna C.B. Jessen -05 | 2.87 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
83 | 18 | 16.40 | 5 | Johanna C.B. Jessen -05 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:25 | |
84 | 19 | 14.56 | 5 | Johannes R. Henningsen -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |
85 | 19 | DNS | Johannes R. Henningsen -99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
86 | 19 | DNF | Johannes R. Henningsen -99 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
87 | 20 | 27.81 | 2 | Josefine A. Schultz -99 | 27.80 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
88 | 20 | 14.59 | 3 | Josefine A. Schultz -99 | 14.99 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 |
89 | 21 | 2.14.74 | 4 | Kaisa Berenth Schunck -01 | 2.07.06 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:50 |
90 | 21 | 1.15 | 5 | Kaisa Berenth Schunck -01 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
91 | 21 | 4.05 | 7 | Kaisa Berenth Schunck -01 | 3.96 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
92 | 21 | 14.41 | 3 | Kaisa Berenth Schunck -01 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:30 | |
93 | 22 | 28.28 | 3 | Kamille Busch Hansen -00 | 28.39 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
94 | 22 | 6.99 | 3 | Kamille Busch Hansen -00 | 8.21 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
95 | 60 | 1.34 | 2 | Kathinka Singer -01 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
96 | 23 | 11.50 | 1 | Katrine Kidal -01 | 11.97 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 |
97 | 23 | 11.51 | 4 | Katrine Kidal -01 | 11.50 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 |
98 | 23 | 4.23 | 5 | Katrine Kidal -01 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
99 | 23 | 8.12 | 6 | Katrine Kidal -01 | 6.10 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
100 | 24 | 2.30.11 | 2 | Lea Othmar Haskiel -99 | 2.28.30 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 |
101 | 24 | 5.05.62 | 2 | Lea Othmar Haskiel -99 | 4.57.96 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
102 | 25 | 10.07 | 5 | Louise C.B. Jessen -07 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
103 | 25 | 1.80 | 13 | Louise C.B. Jessen -07 | 1.59 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
104 | 25 | 7.76 | 13 | Louise C.B. Jessen -07 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:25 | |
105 | 65 | 5.33.10 | 2 | Lærke Roos -98 | 5.23.33 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 |
106 | 26 | 12.63 | 3 | Magnus Snej Borup -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |
107 | 26 | 12.36 | 3 | Magnus Snej Borup -99 | 12.63 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
108 | 26 | 26.18 | 7 | Magnus Snej Borup -99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
109 | 26 | NM | Magnus Snej Borup -99 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
110 | 26 | DNS | Magnus Snej Borup -99 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
111 | 27 | DNS | Maja Antvorskov -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
112 | 27 | DNS | Maja Antvorskov -02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | ||
113 | 27 | 3.54 | 18 | Maja Antvorskov -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
114 | 28 | 7.87 | 3 | Marcus L. van der Made -05 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:35 | |
115 | 28 | 7.71 | 4 | Marcus L. van der Made -05 | 7.87 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
116 | 28 | 2.91 | 6 | Marcus L. van der Made -05 | 2.86 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
117 | 28 | 14.53 | 7 | Marcus L. van der Made -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
118 | 55 | 9.82 | 2 | Marcus Malberg -03 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
119 | 55 | 9.93 | 7 | Marcus Malberg -03 | 9.82 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |
120 | 55 | 40.84 | 5 | Marcus Malberg -03 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
121 | 29 | 10.76 | 3 | Margrethe Lykke Hansen -04 | 10.76 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 |
122 | 29 | 3.29 | 13 | Margrethe Lykke Hansen -04 | 2.92 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
123 | 31 | 10.92 | 7 | Marie Kidal -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
124 | 31 | 3.19 | 18 | Marie Kidal -04 | 2.66 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
125 | 30 | 15.16 | 7 | Marie Molander Pedersen -01 | 15.44 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 |
126 | 30 | 2.77 | 19 | Marie Molander Pedersen -01 | 2.62 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
127 | 30 | 16.14 | 2 | Marie Molander Pedersen -01 | 14.87 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:30 |
128 | 32 | 12.34 | 7 | Mathias Spetzler -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
129 | 32 | 2.56 | 27 | Mathias Spetzler -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:15 | |
130 | 33 | 31.05 | 14 | Nikoline L. Laursen -00 | 30.56 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
131 | 34 | NM | Nina Brinkmann Jønler -97 | 5.02 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 | |
132 | 35 | 14.44 | 4 | Oline Marie Winther -00 | 14.74 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 |
133 | 35 | 29.96 | 10 | Oline Marie Winther -00 | 29.16 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
134 | 35 | 2.48.96 | 3 | Oline Marie Winther -00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
135 | 35 | 3.94 | 11 | Oline Marie Winther -00 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
136 | 45 | 14.38 | 4 | Oliver Feldvoss -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |
137 | 45 | 14.20 | 6 | Oliver Feldvoss -99 | 14.38 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
138 | 45 | 30.37 | 9 | Oliver Feldvoss -99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
139 | 45 | 7.03 | 3 | Oliver Feldvoss -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | |
140 | 36 | 13.71 | 8 | Oliver Verkooijen -02 | 13.57 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:20 |
141 | 36 | 3.17 | 10 | Oliver Verkooijen -02 | 3.04 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 |
142 | 36 | 5.47 | 3 | Oliver Verkooijen -02 | 4.78 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
143 | 333 | 12.41 | 5 | Samuel Martinez -93 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 | |
144 | 56 | 9.98 | 3 | Sebastian Gauguin -04 | 9.92 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
145 | 56 | 3.66 | 9 | Sebastian Gauguin -04 | 3.86 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:15 |
146 | 53 | DNS | Selma Abelgren Rundle -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | ||
147 | 53 | DNS | Selma Abelgren Rundle -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
148 | 53 | DNS | Selma Abelgren Rundle -04 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:10 | ||
149 | 37 | 12.35 | 6 | Silas Verkooijen -98 | 12.45 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
150 | 37 | 26.05 | 7 | Silas Verkooijen -98 | 25.48 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:20 |
151 | 37 | 5.58 | 4 | Silas Verkooijen -98 | 5.91 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 |
152 | 37 | 11.90 | 1 | Silas Verkooijen -98 | 12.26 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
153 | 37 | 30.47 | 2 | Silas Verkooijen -98 | 27.28 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
154 | 38 | 10.95 | 5 | Simon Katz-Kayser -03 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
155 | 38 | 3.45 | 12 | Simon Katz-Kayser -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:15 | |
156 | 39 | 4.91 | 4 | Sofie Tidsvilde -98 | 4.95 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 |
157 | 40 | 28.58 | 7 | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 28.64 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
158 | 40 | 4.52 | 5 | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
159 | 40 | 9.89 | 4 | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 10.42 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |
160 | 41 | 7.02 | 1 | Timoleon Rescan -05 | 6.97 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:35 |
161 | 41 | 6.97 | 1 | Timoleon Rescan -05 | 7.02 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
162 | 41 | 3.43 | 2 | Timoleon Rescan -05 | 3.43 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
163 | 41 | 24.83 | 2 | Timoleon Rescan -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
164 | 61 | 16.88 | 5 | Tobias Wessing -00 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |
165 | 61 | 3.80 | 4 | Tobias Wessing -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | |
166 | 66 | 12.29 | 4 | Troels Thomsen -91 | 12.09 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 |
167 | 66 | DNS | Troels Thomsen -91 | 12.29 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:15 | |
168 | 66 | 55.43 | 8 | Troels Thomsen -91 | 54.00 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:35 |
169 | 52 | 3.71 | 13 | Veda Butters -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
170 | 42 | 2.20.35 | 1 | Viktor Kielstrup -00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | |
171 | 42 | 4.54.35 | 1 | Viktor Kielstrup -00 | 4.49.51 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
172 | 43 | 9.19 | 4 | Wilma C. A. Rasmussen -07 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:55 | |
173 | 43 | 1.57 | 14 | Wilma C. A. Rasmussen -07 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
174 | 43 | 12.87 | 8 | Wilma C. A. Rasmussen -07 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:25 | |
175 | 44 | 12.92 | 7 | Zaid Nasrati -97 | 12.50 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
176 | 44 | 26.47 | 8 | Zaid Nasrati -97 | 25.79 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:20 |