Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
24-25 aug., 2013
Arrangør: Sparta
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 203 | 3.51.35 | 3 | Alberte Michelsen -03 | 3.55.00 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:40 |
2 | 202 | 1.11.53 | 3 | Agnes Rold -02 | 1.13.00 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:45 |
3 | 202 | 3.36.65 | 5 | Agnes Rold -02 | 3.39.00 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 |
4 | 328 | 11.32 | 1 | Astrid Lykke | 10.81 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
5 | 329 | 11.81 | 4 | Naja Vinther | 11.50 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 328 | 11.16 | 2 | Astrid Lykke | 11.32 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
7 | 329 | 30.43 | 2 | Naja Vinther | 30.03 | 200 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
8 | 329 | 30.32 | 5 | Naja Vinther | 30.43 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:55 |
9 | 302 | 1.31 | 7 | Rikke Thomsen | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 |
10 | 303 | 1.90 | 6 | Mathilde Boye Nielsen | 2.00 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
11 | 303 | 22.75 | 6 | Mathilde Boye Nielsen | 18.63 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:30 |
12 | 204 | 7.57.00 | 4 | Natascha Clausen -99 | 2000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
13 | 327 | 50.51 | 2 | Louise Odgaard -93 | 54.51 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:45 |
14 | 335 | 9.91 | 3 | Magnus Emil Knudsen -03 | 9.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:20 |
15 | 216 | 7.17.00 | 1 | Jeppe Haghfelt -03 | 2000 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:50 | |
16 | 335 | 26.00 | 11 | Magnus Emil Knudsen -03 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:00 | |
17 | 430 | 9.87 | 4 | Alex Faber -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
18 | 430 | 9.94 | 6 | Alex Faber -02 | 9.87 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
19 | 430 | 1.16.68 | 9 | Alex Faber -02 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:00 | |
20 | 206 | 7.36.00 | 3 | Jakob Andersen -02 | 2000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
21 | 430 | 25.38 | 6 | Alex Faber -02 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
22 | 305 | 13.18 | 2 | Aske Valdemar Petersen -98 | 13.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 9:15 |
23 | 334 | 12.86 | 1 | Nikolai Graves -98 | 12.67 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 9:15 |
24 | 304 | 13.28 | 2 | Mikkel Eggert Strand -98 | 13.16 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 9:15 |
25 | 305 | DNS | Aske Valdemar Petersen -98 | 13.18 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:05 | |
26 | 334 | 12.73 | 3 | Nikolai Graves -98 | 12.86 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:05 |
27 | 304 | DNS | Mikkel Eggert Strand -98 | 13.28 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:05 | |
28 | 304 | 2.40.58 | 10 | Mikkel Eggert Strand -98 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:00 | |
29 | 205 | 6.00.32 | 4 | Mikkel Andersen -99 | 5.44.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 |
30 | 305 | 1.61 | 7 | Aske Valdemar Petersen -98 | 1.61 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
31 | 304 | 1.61 | 6 | Mikkel Eggert Strand -98 | 1.60 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
32 | 305 | 3.30 | 2 | Aske Valdemar Petersen -98 | 3.20 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
33 | 304 | 2.90 | 3 | Mikkel Eggert Strand -98 | 2.70 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
34 | 334 | 25.89 | 5 | Nikolai Graves -98 | 25.86 | 200 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:40 |
35 | 334 | 26.03 | 5 | Nikolai Graves -98 | 25.89 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:25 |
36 | 336 | 4.10 | 2 | Oliver Durafour -96 | 4.12 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
37 | 332 | DNS | Alexandre Guidje -94 | 11.41 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 | |
38 | 331 | DNS | Gustav Frank -94 | 11.32 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 | |
39 | 333 | 12.22 | 4 | Oliver K. Kjellberg -95 | 13.38 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 |
40 | 332 | 22.61 | 1 | Alexandre Guidje -94 | 22.74 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:30 |
41 | 331 | DNS | Gustav Frank -94 | 23.36 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
42 | 333 | 24.43 | 5 | Oliver K. Kjellberg -95 | 24.39 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:30 |
43 | 330 | 51.04 | 1 | Max Bitsch -94 | 52.79 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:10 |