Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
IK Hellas
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 598 | 24.92 | 11 | Andreas Yde -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 596 | 1.41 | 5 | Simone B Lautrup -98 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
3 | 595 | 11.49 | 4 | August Heimann -02 | 10.47 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
4 | 597 | 12.35 | 3 | Teresa Indruszewski -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
5 | 590 | 13.34 | 5 | Josephine M Hansen -01 | 10.13 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
6 | 588 | 7.26 | 8 | William L Mayrick -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
7 | 595 | 4.74 | 16 | August Heimann -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
8 | 588 | 3.93 | 4 | William L Mayrick -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
9 | 595 | 3.02 | 22 | August Heimann -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
10 | 597 | 3.77 | 34 | Teresa Indruszewski -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
11 | 590 | 3.37 | 45 | Josephine M Hansen -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
12 | 598 | 1.80 | 6 | Andreas Yde -99 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
13 | 591 | 3.08 | 9 | Isabella M Hansen -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
14 | 594 | 3.90 | 12 | Elias Solvang -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
15 | 593 | 8.64 | 7 | Silke Lykke Evensen -07 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
16 | 588 | 39.85 | 4 | William L Mayrick -02 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:15 | |
17 | 589 | 45.74 | 2 | Mathias Dalsgaard -02 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:15 | |
18 | 593 | 2.25 | 7 | Silke Lykke Evensen -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
19 | 598 | 6.43 | 11 | Andreas Yde -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
20 | 594 | 11.26 | 5 | Elias Solvang -05 | 11.64 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
21 | 591 | 11.45 | 4 | Isabella M Hansen -04 | 11.53 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
22 | 592 | 1.10 | 16 | Esther Klöcker-Gatzwiller -00 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
23 | 594 | 2.70 | 23 | Elias Solvang -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
24 | 593 | 9.49 | 6 | Silke Lykke Evensen -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
25 | 591 | 3.20 | 15 | Isabella M Hansen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 | |
26 | 599 | 19.37 | 11 | Thomas Yde -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
27 | 589 | 15.24 | 4 | Mathias Dalsgaard -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | |
28 | 596 | 4.43 | 12 | Simone B Lautrup -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
29 | 590 | 6.58 | 21 | Josephine M Hansen -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
30 | 594 | 20.10 | 15 | Elias Solvang -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
31 | 589 | 15.08 | 8 | Mathias Dalsgaard -02 | 15.24 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:35 |
32 | 588 | 1.05 | 8 | William L Mayrick -02 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
33 | 589 | 1.15 | 5 | Mathias Dalsgaard -02 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
34 | 594 | 1.29.75 | 12 | Elias Solvang -05 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
35 | 599 | 6.18 | 12 | Thomas Yde -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
36 | 599 | 33.58 | 19 | Thomas Yde -01 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
37 | 597 | 31.40 | 17 | Teresa Indruszewski -01 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
38 | 592 | 34.66 | 35 | Esther Klöcker-Gatzwiller -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
39 | 596 | 10.20 | 7 | Simone B Lautrup -98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |