Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
30 sep. - 1 okt., 2017
Arrangør: Greve Atletik
Københavns IF
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.71 | 3 | Isabella Bonde -08 | 11.49 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:05 |
2 | 9.63 | 2 | Emma Bolvig King -08 | 10.29 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:05 |
3 | 10.63 | 5 | Isabella Bonde -08 | 10.71 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:10 |
4 | 9.72 | 2 | Emma Bolvig King -08 | 9.63 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:10 |
5 | 9.91 | 3 | Sophia Bonde -07 | 9.79 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:05 |
6 | 9.75 | 3 | Sophia Bonde -07 | 9.91 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 |
7 | 9.13 | 1 | Celina Hagihara -06 | 8.72 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 |
8 | DNS | Laura Thygesen -06 | 10.57 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
9 | 9.50 | 2 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 9.12 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 |
10 | 9.07 | 1 | Celina Hagihara -06 | 9.13 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
11 | 9.42 | 4 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 9.50 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
12 | 9.46 | 2 | August Horsgaard -07 | 9.25 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:45 |
13 | 10.00 | 5 | Marvin Jensen -07 | 9.57 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:45 |
14 | 9.95 | 2 | Hector Wielechowski -07 | 9.61 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:45 |
15 | 10.15 | 4 | Amiin Tahtah -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:45 | |
16 | 9.48 | 3 | Samuel Kærhøg -07 | 9.42 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:45 |
17 | 9.33 | 2 | August Horsgaard -07 | 9.46 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 |
18 | 9.94 | 1 | Marvin Jensen -07 | 10.00 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 |
19 | DNS | Hector Wielechowski -07 | 9.95 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 | |
20 | 10.37 | 3 | Amiin Tahtah -07 | 10.15 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 |
21 | 9.41 | 4 | Samuel Kærhøg -07 | 9.48 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 |
22 | 10.20 | 3 | Alexander H. Hrfnkelsson -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
23 | 9.98 | 3 | Alexander H. Hrfnkelsson -06 | 10.20 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |
24 | 13.09 | 6 | Ditte Jensen -05 | 12.39 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
25 | 13.05 | 5 | Alma Horsgaard -05 | 12.29 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
26 | 12.99 | 2 | Freja Veicherts -05 | 12.86 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
27 | DNS | Ditte Jensen -05 | 13.09 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 | |
28 | 13.16 | 4 | Alma Horsgaard -05 | 13.05 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
29 | 13.18 | 5 | Freja Veicherts -05 | 12.99 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
30 | 12.19 | 3 | Smilla M. Kristensen -04 | 12.47 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 |
31 | DNS | Smilla M. Kristensen -04 | 12.19 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
32 | 12.21 | 3 | Clifton Benjamin -05 | 11.75 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:00 |
33 | 12.18 | 5 | Clifton Benjamin -05 | 12.21 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 |
34 | 15.05 | 4 | Alberte Ulrik -03 | 14.68 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
35 | DNS | Alberte Ulrik -03 | 15.05 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:10 | |
36 | 37.95 | 10 | Isabella Bonde -08 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
37 | 34.72 | 9 | Larura Rosenkvist -07 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 | |
38 | 32.55 | 4 | Sophia Bonde -07 | 34.83 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 |
39 | 35.45 | 11 | Mille Elmer -07 | 35.94 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 |
40 | 30.32 | 1 | Celina Hagihara -06 | 30.25 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 |
41 | 37.24 | 20 | Huda Elmhassani -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 | |
42 | 34.10 | 9 | Elisabeth Elsner -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 | |
43 | 30.63 | 2 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 | |
44 | 32.24 | 13 | Alma Horsgaard -05 | 31.87 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 |
45 | 33.44 | 15 | Freja Veicherts -05 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:40 | |
46 | 31.93 | 12 | Karoline Bygwraa -03 | 30.10 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
47 | DNS | Karen Rossi Tonsgaard -03 | 32.53 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
48 | 32.62 | 6 | August Horsgaard -07 | 32.77 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:10 |
49 | 33.28 | 7 | Jonathan Mansfeldt -07 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:10 | |
50 | 35.93 | 10 | Marvin Jensen -07 | 35.33 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:10 |
51 | 29.44 | 1 | Kevin Jensen -07 | 31.90 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:10 |
52 | 35.58 | 13 | Johan Nygård -06 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
53 | 25.97 | 9 | Ketil Kanneworff -02 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
54 | 2.27.79 | 2 | Isabella Bonde -08 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:35 | |
55 | 2.15.93 | 13 | Sophia Bonde -07 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:40 | |
56 | 1.53.63 | 1 | Celina Hagihara -06 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:40 | |
57 | 1.45.92 | 2 | Alma S. Witt -04 | 1.44.18 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
58 | 2.01.47 | 8 | Kevin Jensen -07 | 1.59.21 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:45 |
59 | 2.08.86 | 12 | Amiin Tahtah -07 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:45 | |
60 | 2.13.12 | 14 | Samuel Kærhøg -07 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:45 | |
61 | 2.00.62 | 8 | Elias Lauritzen -04 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:50 | |
62 | 2.13.04 | 8 | William Elsner -03 | 2.12.09 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
63 | 2.10.15 | 5 | Gustav Bendsen -03 | 2.10.53 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
64 | 2.11.11 | 6 | Mikkel Hansen -93 | 2.12.58 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
65 | 2.05.80 | 2 | Jonathan Makwarth -00 | 2.12.0 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
66 | 13.02 | 5 | Sophia Bonde -07 | 12.73 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 |
67 | 14.16 | 4 | Alberte Kjærsgaard -06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
68 | 11.65 | 1 | Celina Hagihara -06 | 11.88 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 |
69 | 13.25 | 6 | Elisabeth Elsner -06 | 12.68 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 |
70 | DNS | Asta Garder -07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
71 | 13.12 | 2 | Sophia Bonde -07 | 13.02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 |
72 | 14.07 | 2 | Alberte Kjærsgaard -06 | 14.16 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 |
73 | 11.82 | 1 | Celina Hagihara -06 | 11.65 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 |
74 | 13.33 | 5 | Elisabeth Elsner -06 | 13.25 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 |
75 | 12.26 | 2 | August Horsgaard -07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
76 | 14.01 | 6 | Johan Nygård -06 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
77 | 12.29 | 5 | August Horsgaard -07 | 12.26 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:50 |
78 | 14.17 | 4 | Johan Nygård -06 | 14.01 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:50 |
79 | 16.48 | 3 | Lukas Medina Sørensen -03 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
80 | 15.74 | 3 | Lukas Medina Sørensen -03 | 16.48 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
81 | 1.00 | 11 | Sophia Bonde -07 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
82 | 1.20 | 4 | Laura Thygesen -06 | 1.06 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
83 | 1.10 | 8 | Elisabeth Elsner -06 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
84 | 1.25 | 2 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 1.29 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
85 | 1.15 | 5 | Marvin Jensen -07 | 1.16 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 |
86 | 1.20 | 2 | Hector Wielechowski -07 | 1.16 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 |
87 | 1.15 | 4 | Kevin Jensen -07 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
88 | 1.65 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 1.75 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:00 |
89 | 1.50 | 5 | William Elsner -03 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 |
90 | 1.45 | 6 | Neloo Falck -03 | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 |
91 | 1.87 | 1 | Christoffer Åndahl -00 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
92 | 3.75 (w:-0.1) | 17 | Karen Rossi Tonsgaard -03 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
93 | 4.77 (w:-1.1) | 3 | Ketil Kanneworff -02 | 3.87 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
94 | 2.35 (w:+0.7) | 33 | Signe Veicherts -08 | 2.33 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
95 | 3.69 (w:+1.4) | 2 | Emma Bolvig King -08 | 3.33 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
96 | 3.59 (w:+5.2) | 7 | Larura Rosenkvist -07 | 3.46 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 |
97 | 3.50 (w:+3.1) | 8 | Mille Elmer -07 | 3.44 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 |
98 | 4.16 (w:+0.5) | 3 | Celina Hagihara -06 | 4.35 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 |
99 | NM | Elisabeth Elsner -06 | 3.80 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
100 | 4.18 (w:+1.6) | 2 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 |
101 | 4.15 (w:+3.9) | 3 | August Horsgaard -07 | 4.02 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 |
102 | 3.41 (w:+3.1) | 7 | Jonathan Mansfeldt -07 | 3.46 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 |
103 | 3.83 (w:+3.6) | 5 | Marvin Jensen -07 | 3.84 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 |
104 | 3.73 (w:+2.5) | 9 | Alexander H. Hrfnkelsson -06 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:05 | |
105 | 3.19 (w:+0.0) | 14 | Johan Nygård -06 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:05 | |
106 | 3.91 (w:-0.2) | 6 | Clifton Benjamin -05 | 3.97 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
107 | 9.47 | 3 | Rebekka Holsting -03 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
108 | 9.13 | 5 | Alberte Ulrik -03 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
109 | 4.99 | 4 | Signe Veicherts -08 | 4.84 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:45 |
110 | 7.07 | 8 | Laura Thygesen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
111 | 8.14 | 2 | Elisabeth Elsner -06 | 7.95 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 |
112 | 8.02 | 5 | Ditte Jensen -05 | 8.16 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:55 |
113 | 6.71 | 7 | Freja Veicherts -05 | 7.10 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:55 |
114 | 8.55 | 11 | Smilla M. Kristensen -04 | 9.87 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 |
115 | 8.25 | 5 | Marvin Jensen -07 | 7.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
116 | 8.39 | 4 | Hector Wielechowski -07 | 6.97 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
117 | 8.91 | 2 | Kevin Jensen -07 | 8.22 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
118 | 5.03 | 15 | Samuel Kærhøg -07 | 4.27 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
119 | 7.46 | 14 | Karoline Bygwraa -03 | 7.85 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
120 | 7.83 | 8 | Elias Lauritzen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
121 | 12.80 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 12.65 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 |
122 | 6.45 | 14 | Tobias R. Kjær -04 | 6.19 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 |
123 | 10.68 | 5 | William Elsner -03 | 9.99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
124 | 10.46 | 7 | Sophia Bonde -07 | 9.62 | Diskoskast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:55 |
125 | 18.72 | 3 | Ditte Jensen -05 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
126 | 14.50 | 8 | Karoline Bygwraa -03 | 16.63 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
127 | 13.57 | 14 | Tobias R. Kjær -04 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
128 | 27.41 | 7 | Mik Lønborg -03 | 25.30 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
129 | 32.97 | 4 | Rebekka Holsting -03 | 33.81 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
130 | 33.40 | 4 | Martin Juhl -73 | 34.84 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 10:00 |
131 | 39.70 | 3 | Emanuel Hammann -99 | 45.96 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 10:00 |
132 | 9.90 | 4 | Isabella Bonde -08 | Spydkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | |
133 | 44.02 | 2 | Tobias Bjerre -04 | 43.63 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 |
134 | 36.89 | 2 | Louise Busk Nielsen -97 | 37.50 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:55 |
135 | 19.10 | 12 | Neloo Falck -03 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
136 | 41.88 | 2 | Mikkel Hansen -93 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:10 | |
137 | 13.08 | 16 | Signe Veicherts -08 | 14.74 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 |
138 | 24.68 | 9 | Mille Elmer -07 | 25.86 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
139 | 28.73 | 5 | Huda Elmhassani -06 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
140 | 27.76 | 7 | Mikaela Medina Sørensen -06 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
141 | 23.20 | 13 | Jonathan Mansfeldt -07 | 28.20 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
142 | 28.69 | 7 | Marvin Jensen -07 | 38.44 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
143 | 43.22 | 1 | Kevin Jensen -07 | 49.56 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
144 | 2.09.00 | 1 | Københavns IF | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:20 | |
145 | 2.17.75 | 2 | Københavns IF | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:30 | |
146 | 51.87 | 1 | Københavns IF | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:10 | |
147 | 50.45 | 2 | Københavns IF | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |