Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
7-8 maj, 2016
Arrangør: Amager AC
Ängelholm IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 237 | 11.28 | 1 | Emilia Johansson -05 | 10.96 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 236 | DNS | Wilma Nilsson -05 | 11.91 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
3 | 234 | 13.29 | 3 | Ellinor Aurell -01 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
4 | 237 | 9.13 | 1 | Emilia Johansson -05 | 8.76 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
5 | 236 | 9.36 | 1 | Wilma Nilsson -05 | 9.15 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
6 | 237 | 4.11 | 6 | Emilia Johansson -05 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
7 | 236 | 4.55 | 1 | Wilma Nilsson -05 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
8 | 237 | 11.44 | 1 | Emilia Johansson -05 | 11.28 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 | |
9 | 234 | 13.49 | 4 | Ellinor Aurell -01 | 13.29 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
10 | 237 | 9.68 | 4 | Emilia Johansson -05 | 9.13 | 60 meter • Semi | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:10 | |
11 | 236 | 9.44 | 3 | Wilma Nilsson -05 | 9.36 | 60 meter • Semi | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:10 | |
12 | 237 | 7.73 | 4 | Emilia Johansson -05 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
13 | 236 | 9.61 | 1 | Wilma Nilsson -05 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
14 | 236 | 9.41 | 4 | Wilma Nilsson -05 | 9.44 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:05 | |
15 | 239 | 6.86 | 8 | Elias Johansson -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 | ||
16 | 238 | 7.20 | 6 | Felix Nilsson -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 | ||
17 | 236 | 1.10.83 | 2 | Wilma Nilsson -05 | 1.12.05 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 | |
18 | 235 | 1.45.07 | 4 | Filippa Zäll -03 | 1.47.73 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:45 | |
19 | 234 | 2.22.94 | 2 | Ellinor Aurell -01 | 2.22.83 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 | |
20 | 239 | 6.86 | 2 | Elias Johansson -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
21 | 238 | 7.28 | 1 | Felix Nilsson -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
22 | 237 | 28.28 | 7 | Emilia Johansson -05 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
23 | 236 | 33.34 | 3 | Wilma Nilsson -05 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
24 | 239 | 646 | 10.65 | 2 | Elias Johansson -08 | 10.31 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
25 | 238 | 10.00 | 1 | Felix Nilsson -07 | 9.81 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | |
26 | 239 | 3.50 | 6 | Elias Johansson -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | ||
27 | 238 | 3.68 | 5 | Felix Nilsson -07 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | ||
28 | 237 | 14.78 | 2 | Emilia Johansson -05 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | ||
29 | 236 | 15.14 | 1 | Wilma Nilsson -05 | 14.85 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
30 | 238 | 9.92 | 3 | Felix Nilsson -07 | 10.00 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 | |
31 | 239 | 30.95 | 4 | Elias Johansson -08 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 | ||
32 | 238 | 31.63 | 3 | Felix Nilsson -07 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 | ||
33 | 237 | 14.70 | 3 | Emilia Johansson -05 | 14.78 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:35 | |
34 | 236 | 15.27 | 5 | Wilma Nilsson -05 | 15.14 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:35 | |
35 | 239 | 1.25.57 | 12 | Elias Johansson -08 | 12.90 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:05 | |
36 | 238 | 1.13.36 | 2 | Felix Nilsson -07 | 1.16.40 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:05 | |
37 | 237 | 1.25 | 4 | Emilia Johansson -05 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | ||
38 | 236 | 1.34 | 1 | Wilma Nilsson -05 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | ||
39 | 236 | 22.25 | 7 | Wilma Nilsson -05 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 | ||
40 | 234 | 45.11 | 11 | Ellinor Aurell -01 | 44.36 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |