Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Køge Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 371 | 9.54 | 3 | Rose Anna Gyring -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 9:25 | ||
2 | 369 | 10.28 | 5 | Mathilde Hye Fisher -10 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 9:25 | ||
3 | 370 | 11.40 | 7 | Merle Rasmussen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 9:25 | ||
4 | 367 | 10.00 | 4 | Malou Bøje Brandt -10 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 9:25 | ||
5 | 371 | 9.46 | 4 | Rose Anna Gyring -11 | 9.54 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:25 | |
6 | 371 | 15.31 | 2 | Rose Anna Gyring -11 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
7 | 369 | 15.99 | 4 | Mathilde Hye Fisher -10 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
8 | 370 | 17.91 | 7 | Merle Rasmussen -10 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
9 | 367 | 16.28 | 6 | Malou Bøje Brandt -10 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
10 | 371 | 15.63 | 6 | Rose Anna Gyring -11 | 15.31 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
11 | 369 | 16.19 | 2 | Mathilde Hye Fisher -10 | 15.99 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
12 | 370 | 18.61 | 5 | Merle Rasmussen -10 | 17.91 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
13 | 367 | 16.71 | 3 | Malou Bøje Brandt -10 | 16.28 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
14 | 371 | 1.12 | 5 | Rose Anna Gyring -11 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
15 | 371 | 3.60 (w:+2.6) | 12 | Rose Anna Gyring -11 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | ||
16 | 371 | 15.38 | 3 | Rose Anna Gyring -11 | Spydkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
17 | 363 | 12.32 | 5 | Freja Czuba -08 | 13.56 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | |
18 | 359 | 11.89 | 3 | Augusta Rath-Andersen -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | ||
19 | 362 | 15.20 | 4 | Cimone Ploug Wagner -08 | 100 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
20 | 362 | 15.08 | 4 | Cimone Ploug Wagner -08 | 15.20 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
21 | 359 | 30.37 | 7 | Augusta Rath-Andersen -09 | 30.37 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:25 | |
22 | 363 | 12.64 | 5 | Freja Czuba -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:20 | ||
23 | 360 | 13.73 | 5 | Camille Ploug Wagner -06 | 15.04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
24 | 360 | 14.03 | 5 | Camille Ploug Wagner -06 | 13.73 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
25 | 360 | DNS | Camille Ploug Wagner -06 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
26 | 365 | 3.87 (w:+2.2) | 18 | Lucca Alaia Gyring -07 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
27 | 360 | 4.24 (w:+5.6) | 10 | Camille Ploug Wagner -06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
28 | 365 | 8.05 (w:+2.5) | 4 | Lucca Alaia Gyring -07 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | ||
29 | 361 | PB | 7.80 | 8 | Christina Hye Fisher -06 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
30 | 364 | 8.23 | 7 | Laura Czuba -06 | 8.65 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
31 | 361 | 18.64 | 6 | Christina Hye Fisher -06 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | ||
32 | 364 | PB | 26.18 | 2 | Laura Czuba -06 | 24.29 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
33 | 372 | 14.37 | 7 | Smilla Broe Fergo -05 | 14.67 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
34 | 372 | DNS | Smilla Broe Fergo -05 | 14.37 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
35 | 357 | 27.72 | 21 | Alma Rath-Andersen -04 | 28.21 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
36 | 366 | 25.93 | 10 | Maja Felby -02 | 26.26 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
37 | 366 | PB | 58.36 | 4 | Maja Felby -02 | 59.70 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:50 |
38 | 372 | 3.88 (w:+7.0) | 18 | Smilla Broe Fergo -05 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
39 | 368 | PB | 13.15 | 1 | Mathias Riber Schmidt -06 | 12.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:15 |
40 | 368 | PB | 43.08 | 1 | Mathias Riber Schmidt -06 | 37.75 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 |
41 | 368 | 41.17 | 2 | Mathias Riber Schmidt -06 | 43.58 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
42 | 358 | DNS | Andreas Riber Thordahl -91 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:05 |