DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
7-8 mar., 2015
Arrangør: Skive AM
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 70 | 8.26 | 3 | Anna Øbakke Lange -99 | 8.35 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
2 | 70 | 8.19 | 7 | Anna Øbakke Lange -99 | 8.26 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
3 | 70 | 27.50 | 9 | Anna Øbakke Lange -99 | 26.55 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
4 | 70 | 4.70 | 13 | Anna Øbakke Lange -99 | 4.84 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
5 | 63 | DNS | Asger Østerby -97 | 7.61 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | ||
6 | 63 | 24.37 | 9 | Asger Østerby -97 | 24.34 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
7 | 63 | PB | 6.18 | 1 | Asger Østerby -97 | 6.03 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 |
8 | 60 | PB | 12.96 | 4 | Christoffer Holm -99 | 12.64 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:15 |
9 | 68 | 10.38 | 4 | Fie Hofman -00 | 10.88 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
10 | 68 | 1.25 | 16 | Fie Hofman -00 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
11 | 59 | 7.60 | 5 | Frankly Dadey -99 | 7.65 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
12 | 59 | 24.59 | 8 | Frankly Dadey -99 | 24.84 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
13 | 59 | 5.45 | 12 | Frankly Dadey -99 | 5.55 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
14 | 72 | 1.57.52 | 9 | Greve | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
15 | 72 | 1.39.21 | 4 | Greve | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:25 | ||
16 | 72 | 1.35.79 | 2 | Greve | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:35 | ||
17 | 61 | 9.57 | 5 | Henning Elmer -99 | 9.89 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
18 | 61 | PB | 11.73 | 4 | Henning Elmer -99 | 11.22 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
19 | 64 | DNS | Kasper Andersson -97 | 23.89 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
20 | 64 | PB | 52.60 | 3 | Kasper Andersson -97 | 52.69 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:35 |
21 | 66 | 8.96 | 1 | Kenneth Pedersen -97 | 9.48 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:25 | |
22 | 66 | 1.99 | 2 | Kenneth Pedersen -97 | 2.00 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |
23 | 69 | PB | 2.60 | 3 | Maria Pico Kjeldsen -00 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
24 | 67 | 8.25 | 1 | Marie Paule Dahi -01 | 8.46 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
25 | 67 | 8.27 | 7 | Marie Paule Dahi -01 | 8.25 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
26 | 67 | PB | 5.25 | 3 | Marie Paule Dahi -01 | 5.10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 |
27 | 67 | PB | 10.03 | 7 | Marie Paule Dahi -01 | 9.28 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
28 | 62 | 56.02 | 6 | Mathias Astrup -99 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | ||
29 | 62 | 10.07 | 7 | Mathias Astrup -99 | 11.70 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
30 | 58 | 1.60 | 11 | Oliver Chabert -99 | 1.85 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
31 | 58 | PB | 4.00 | 2 | Oliver Chabert -99 | 3.90 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |
32 | 57 | 7.21 | 2 | Peter Andersson -99 | 7.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
33 | 57 | 7.16 | 3 | Peter Andersson -99 | 7.21 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
34 | 57 | 23.58 | 4 | Peter Andersson -99 | 22.87 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
35 | 57 | PB | 6.60 | 2 | Peter Andersson -99 | 6.56 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
36 | 65 | 24.25 | 8 | Sebastian Romer -97 | 24.27 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
37 | 65 | 9.28 | 3 | Sebastian Romer -97 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:25 | ||
38 | 71 | 8.40 | 7 | Simon Bergqvist -01 | 8.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
39 | 71 | PB | 4.68 | 8 | Simon Bergqvist -01 | 4.62 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 |
40 | 71 | PB | 10.08 | 7 | Simon Bergqvist -01 | 9.07 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 |