DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
7-8 mar., 2015
Arrangør: Skive AM
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 280 | NQ | Josephine Rasander -01 | 8.75 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 280 | NQ | Josephine Rasander -01 | 29.22 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
3 | 281 | 1.53 | 4 | Ida L. Jespersen -00 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
4 | 280 | 1.41 | 13 | Josephine Rasander -01 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
5 | 282 | 2.20 | 7 | Line Refsgaard -00 | 2.20 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
6 | 281 | 3.00 | 1 | Ida L. Jespersen -00 | 3.10 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
7 | 284 | 9.38 | 8 | Rebecca Nielsen -01 | 9.20 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
8 | 283 | 11.46 | 4 | Amalie Pfieffer -01 | 11.41 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
9 | 285 | 8.48 | 4 | Frederikke Mortensen -98 | 8.40 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 |
10 | 285 | 27.80 | 11 | Frederikke Mortensen -98 | 26.99 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 |
11 | 286 | 1.03.46 | 7 | Tessa June Strand -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
12 | 286 | DNS | Tessa June Strand -98 | 2.27.72 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:10 | |
13 | 287 | DNS | Mathilde Riis -99 | 2.28.98 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:10 | |
14 | 287 | DNS | Mathilde Riis -99 | 5.20.28 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 | |
15 | 288 | 5.11.09 | 9 | Mia Van Wagenen -99 | 5.19.91 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 |
16 | 288 | 11.08.93 | 6 | Mia Van Wagenen -99 | 11.33.41 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
17 | 291 | DNS | Ballerup AK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:40 | ||
18 | 290 | 2.70 | 4 | Astrid Wied-Christiansen -95 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:55 |
19 | 289 | 3.40 | 2 | Caroline Ranners -95 | 3.30 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:55 |
20 | 262 | 8.41 | 6 | Magnus Elsted -01 | 8.53 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
21 | 262 | 27.65 | 13 | Magnus Elsted -01 | 28.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
22 | 263 | DNS | Kristian Carstensen -01 | 4.56.85 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
23 | 263 | DNS | Kristian Carstensen -01 | 10.25.23 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
24 | 262 | 1.50 | 8 | Magnus Elsted -01 | 1.40 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
25 | 264 | 11.27 | 6 | Mathias Kveiborg -00 | 11.38 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 |
26 | 265 | 2.02.48 | 1 | Christian Dirksen -99 | 2.04.49 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 |
27 | 267 | 4.23.29 | 11 | Joachim Rønsholt -99 | 4.31.60 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 |
28 | 265 | 4.10.53 | 3 | Christian Dirksen -99 | 4.14.94 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 |
29 | 266 | DNF | Frederik Pfieffer -98 | 9.35.68 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
30 | 267 | 9.38.39 | 9 | Joachim Rønsholt -99 | 9.31.35 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 |
31 | 268 | 1.74 | 4 | Emil Ipsen -99 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 |
32 | 268 | DNS | Emil Ipsen -99 | 6.00 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
33 | 269 | 11.96 | 8 | Rasmus Jensen -99 | 12.20 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:15 |
34 | 270 | 12.06 | 7 | Stefan Lehnert -99 | 12.81 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:15 |
35 | 291 | 1.42.94 | 5 | Ballerup AK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:25 | |
36 | 272 | 7.36 | 3 | Johan K. Thomsen -97 | 7.39 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 |
37 | 271 | 7.19 | 1 | Lukas Bredo -97 | 7.17 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 |
38 | 272 | 7.41 | 7 | Johan K. Thomsen -97 | 7.36 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 |
39 | 271 | 7.19 | 3 | Lukas Bredo -97 | 7.19 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 |
40 | 272 | 23.67 | 7 | Johan K. Thomsen -97 | 23.71 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 |
41 | 271 | 23.04 | 1 | Lukas Bredo -97 | 23.44 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 |
42 | 273 | 4.50 | 1 | Oliver Durafour -97 | 4.50 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 |
43 | 291 | DNS | Ballerup AK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:35 | ||
44 | 275 | 7.75 | 6 | Bruce Buasri -95 | 7.71 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 |
45 | 274 | DNS | Emil Jespersen -94 | 7.55 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | |
46 | 276 | 7.72 | 5 | Sam Buasri -95 | 7.80 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 |
47 | 275 | 1.55 | 5 | Bruce Buasri -95 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 |
48 | 279 | 1.84 | 4 | Kristian Ipsen -93 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 |
49 | 277 | 4.60 | 1 | Emil H. Christensen -95 | 4.55 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:00 |
50 | 278 | 4.50 | 2 | Oscar Abelgren -94 | 4.40 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:00 |
51 | 291 | 1.37.71 | 3 | Ballerup AK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:45 |