DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
7-8 mar., 2015
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 404 | 8.34 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 8.21 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 399 | 8.58 | 7 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 8.46 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
3 | 393 | 8.56 | 8 | Isabella Juul -00 | 8.51 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
4 | 401 | 8.43 | 4 | Ida Beiter Bomme -01 | 8.36 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
5 | 397 | 8.49 | 5 | Olivia Thorsgaard -00 | 8.38 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
6 | 396 | 8.41 | 3 | Olivia Tuokila -00 | 8.16 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
7 | 404 | 8.21 | 4 | Hannah Illum Petersen -00 | 8.34 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
8 | 404 | 27.68 | 9 | Hannah Illum Petersen -00 | 27.58 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
9 | 403 | 27.52 | 8 | Viktoria Dommer -01 | 28.09 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
10 | 398 | 27.79 | 13 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 27.93 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
11 | 399 | 27.75 | 11 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 27.70 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
12 | 401 | 27.09 | 4 | Ida Beiter Bomme -01 | 27.17 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
13 | 397 | 27.07 | 3 | Olivia Thorsgaard -00 | 27.02 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
14 | 400 | 27.71 | 10 | Gertrud Rose Jensen -01 | 27.64 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
15 | 396 | 27.09 | 4 | Olivia Tuokila -00 | 26.41 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
16 | 390 | 2.25.71 | 6 | Cecilie Boesdal -01 | 2.25.13 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |
17 | 397 | 2.23.54 | 3 | Olivia Thorsgaard -00 | 2.22.89 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |
18 | 391 | 2.36.53 | 14 | Frida Schledermann -01 | 2.37.60 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |
19 | 388 | 4.48.93 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 4.45.43 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
20 | 391 | 5.22.31 | 9 | Frida Schledermann -01 | 5.12.34 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
21 | 389 | PB | 4.56.98 | 3 | Matilde Willer -00 | 4.58.05 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
22 | 388 | DUR | 10.01.69 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 10.14.74 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
23 | 389 | 10.48.76 | 3 | Matilde Willer -00 | 10.41.63 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
24 | 404 | 9.97 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 10.22 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
25 | 398 | 9.69 | 2 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 9.77 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
26 | 401 | 9.65 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 9.52 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
27 | 402 | 10.44 | 4 | Améli Kampp -01 | 10.67 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
28 | 404 | 9.59 | 3 | Hannah Illum Petersen -00 | 9.97 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
29 | 398 | 9.67 | 5 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 9.69 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
30 | 401 | 9.41 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 9.65 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
31 | 395 | PB | 1.47 | 8 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
32 | 398 | 1.59 | 1 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1.66 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
33 | 429 | DNS | Selma Staun -00 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
34 | 394 | PB | 2.10 | 9 | Anna Sofie Frænde -00 | 2.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
35 | 429 | DNS | Selma Staun -00 | 3.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | ||
36 | 392 | 4.56 | 13 | Sara Vardar -00 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 | |
37 | 404 | PB | 5.43 | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.12 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 |
38 | 393 | 4.78 | 8 | Isabella Juul -00 | 4.84 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 | |
39 | 401 | 4.95 | 6 | Ida Beiter Bomme -01 | 5.10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 | |
40 | 392 | PB | 10.92 | 2 | Sara Vardar -00 | 10.78 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
41 | 473 | 1.54.13 | 5 | Sparta III | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
42 | 471 | 1.46.91 | 1 | Sparta I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
43 | 472 | 1.48.83 | 2 | Sparta II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
44 | 425 | 8.68 | 5 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 8.51 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
45 | 433 | 8.52 | 6 | Leonora Hede -98 | 8.51 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
46 | 437 | 8.29 | 2 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 8.27 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
47 | 434 | 8.44 | 4 | Ane Kjærgaard -98 | 8.68 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
48 | 435 | 7.93 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 7.88 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
49 | 427 | DNS | Maria Selck -99 | 7.86 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | ||
50 | 424 | 8.84 | 8 | Louise Wessel Leroy -99 | 8.61 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
51 | 437 | 8.22 | 8 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 8.29 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
52 | 435 | 7.77 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 7.93 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
53 | 432 | 25.35 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 25.13 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
54 | 433 | 27.99 | 13 | Leonora Hede -98 | 27.98 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
55 | 437 | 26.77 | 5 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 26.73 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
56 | 435 | 25.67 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 25.38 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
57 | 431 | 27.90 | 12 | Simone Hjort -99 | 28.11 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
58 | 432 | 55.90 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 55.43 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
59 | 432 | DNS | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 2.16.88 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
60 | 420 | 2.18.80 | 2 | Maria H.B. Andersen -98 | 2.16.71 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:10 | |
61 | 422 | PB | 5.12.06 | 10 | Astrid Bager -99 | 5.16.28 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 |
62 | 421 | 4.56.82 | 4 | Clara Kall -99 | 4.50.79 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 | |
63 | 420 | 4.51.22 | 2 | Maria H.B. Andersen -98 | 4.44.29 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 | |
64 | 423 | 5.01.15 | 6 | Anne Holm -99 | 4.56.16 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 | |
65 | 422 | PB | 11.18.17 | 7 | Astrid Bager -99 | 11.32.69 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
66 | 421 | 10.20.02 | 3 | Clara Kall -99 | 10.17.00 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
67 | 423 | 10.46.91 | 5 | Anne Holm -99 | 10.30.52 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
68 | 438 | 12.55 | 6 | Emilie R. Hansen -99 | 9.46 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
69 | 433 | 9.80 | 2 | Leonora Hede -98 | 9.65 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
70 | 427 | 10.46 | 5 | Maria Selck -99 | 8.88 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
71 | 424 | 10.29 | 6 | Louise Wessel Leroy -99 | 10.21 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
72 | 426 | 10.43 | 4 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 10.05 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
73 | 433 | 9.67 | 4 | Leonora Hede -98 | 9.80 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
74 | 438 | 1.48 | 9 | Emilie R. Hansen -99 | 1.54 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:05 | |
75 | 425 | 1.54 | 5 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:05 | |
76 | 428 | DNS | Rikke Andersen -98 | 1.70 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
77 | 430 | 1.48 | 7 | Emilie Persson -99 | 1.48 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:05 | |
78 | 424 | =PB | 1.51 | 6 | Louise Wessel Leroy -99 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:05 |
79 | 419 | PB | 3.71 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 3.65 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
80 | 427 | DNS | Maria Selck -99 | 3.20 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | ||
81 | 425 | =PB | 4.71 | 12 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 4.71 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
82 | 440 | DNS | Karla Sonne Søndergaard -99 | 4.60 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | ||
83 | 434 | 4.84 | 9 | Ane Kjærgaard -98 | 4.87 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
84 | 435 | PB | 5.65 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.46 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
85 | 431 | PB | 5.25 | 3 | Simone Hjort -99 | 5.18 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
86 | 424 | PB | 4.86 | 7 | Louise Wessel Leroy -99 | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
87 | 426 | 4.73 | 10 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.81 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
88 | 438 | PB | 13.28 | 4 | Emilie R. Hansen -99 | 12.20 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
89 | 436 | PB | 10.06 | 12 | Cecilia Kaderkova -99 | 9.96 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
90 | 440 | 11.06 | 8 | Karla Sonne Søndergaard -99 | 11.83 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | |
91 | 439 | 13.60 | 3 | Karoline Mangor -98 | 12.87 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | |
92 | 477 | 1.52.47 | 3 | Sparta II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:40 | ||
93 | 476 | DUR | 1.44.85 | 1 | Sparta I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:40 | |
94 | 458 | 2.27.98 | 3 | Augusta Korsgaard -97 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:25 | ||
95 | 458 | 5.18.35 | 8 | Augusta Korsgaard -97 | 5.12.78 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:35 | |
96 | 459 | PB | 5.10.81 | 6 | Isabella Sheldon -97 | 5.13.13 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:35 |
97 | 457 | 4.34.01 | 2 | Josephine Thestrup -96 | 4.21.66 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:35 | |
98 | 459 | 11.28.30 | 3 | Isabella Sheldon -97 | 11.24.36 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 | |
99 | 457 | 9.43.16 | 2 | Josephine Thestrup -96 | 9.39.33 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 | |
100 | 467 | 8.29 | 5 | Julia H Maurer -93 | 8.16 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:25 | |
101 | 466 | DNS | Emma Vitale -93 | 8.43 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:25 | ||
102 | 464 | DNS | Marie Caroline Vermund -95 | 8.13 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:25 | ||
103 | 465 | DNS | Anne Sofie Vermund -93 | 8.23 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:25 | ||
104 | 468 | 8.43 | 6 | Helena Nicolaisen -95 | 8.37 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:25 | |
105 | 467 | 26.56 | 5 | Julia H Maurer -93 | 26.59 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
106 | 466 | 28.04 | 7 | Emma Vitale -93 | 27.37 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
107 | 465 | DNS | Anne Sofie Vermund -93 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |||
108 | 468 | 28.26 | 8 | Helena Nicolaisen -95 | 27.07 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
109 | 464 | 8.90 | 3 | Marie Caroline Vermund -95 | 8.65 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
110 | 465 | 9.23 | 5 | Anne Sofie Vermund -93 | 9.11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
111 | 468 | 9.75 | 6 | Helena Nicolaisen -95 | 10.02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
112 | 466 | 2.10 | 5 | Emma Vitale -93 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:55 | ||
113 | 480 | DNS | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:05 | |||
114 | 413 | 7.65 | 1 | Emil Frænde -00 | 7.65 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
115 | 408 | 8.35 | 6 | Lucas Bunch -00 | 8.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
116 | 414 | 8.21 | 4 | Christian Cornelius -00 | 7.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
117 | 415 | 7.92 | 2 | Gabriel Lausten -00 | 7.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
118 | 411 | 7.70 | 1 | Vincent Plas -01 | 7.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
119 | 413 | 7.61 | 2 | Emil Frænde -00 | 7.65 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:35 | |
120 | 415 | 7.87 | 6 | Gabriel Lausten -00 | 7.92 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:35 | |
121 | 411 | 7.63 | 3 | Vincent Plas -01 | 7.70 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:35 | |
122 | 413 | 24.72 | 2 | Emil Frænde -00 | 24.34 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
123 | 414 | 26.50 | 8 | Christian Cornelius -00 | 25.83 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
124 | 415 | 25.91 | 5 | Gabriel Lausten -00 | 25.35 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
125 | 406 | 2.10.10 | 1 | William Devantier -00 | 2.10.00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:45 | |
126 | 405 | 2.17.65 | 9 | Sebastian Nielsen -00 | 2.15.72 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:45 | |
127 | 407 | DNF | Conrad Lind -01 | 2.15.80 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:45 | ||
128 | 406 | PB | 4.20.34 | 2 | William Devantier -00 | 4.32.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
129 | 405 | 4.58.94 | 14 | Sebastian Nielsen -00 | 4.44.07 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
130 | 407 | DNS | Conrad Lind -01 | 4.36.41 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
131 | 413 | 8.86 | 1 | Emil Frænde -00 | 8.95 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
132 | 417 | 8.69 | 1 | Mads Lund -00 | 8.69 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
133 | 412 | 10.43 | 6 | Andreas Christoffersen -01 | 10.39 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
134 | 413 | 8.62 | 2 | Emil Frænde -00 | 8.86 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
135 | 417 | 8.61 | 1 | Mads Lund -00 | 8.69 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
136 | 414 | DNS | Christian Cornelius -00 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | ||
137 | 409 | =PB | 3.00 | 2 | Frederik Thede -00 | 3.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
138 | 410 | DNS | Anders Hørby Madsen -01 | 5.07 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | ||
139 | 413 | 5.86 | 3 | Emil Frænde -00 | 5.86 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
140 | 414 | DNS | Christian Cornelius -00 | 5.21 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | ||
141 | 417 | PB | 6.49 | 1 | Mads Lund -00 | 6.40 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 |
142 | 415 | DNS | Gabriel Lausten -00 | 5.28 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | ||
143 | 408 | PB | 10.90 | 3 | Lucas Bunch -00 | 10.57 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 |
144 | 418 | 12.84 | 2 | Alexander Haugeby -00 | 12.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
145 | 416 | 10.18 | 8 | Bjørn Van Overeem -00 | 10.80 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
146 | 417 | PB | 15.70 | 1 | Mads Lund -00 | 15.41 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 |
147 | 474 | DUR | 1.38.25 | 1 | Sparta I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 | |
148 | 475 | 1.47.30 | 3 | Sparta II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 | ||
149 | 448 | 7.56 | 4 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 7.73 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
150 | 453 | 7.38 | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 7.24 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
151 | 451 | 8.11 | 7 | Jacob Hvorup -99 | 7.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
152 | 447 | 7.70 | 8 | Jens Raabyemagle -99 | 7.73 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
153 | 452 | 7.47 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 7.38 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
154 | 449 | 7.56 | 5 | Jonathan Aquino -99 | 7.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
155 | 450 | 7.57 | 6 | Mads Holm -99 | 7.56 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
156 | 448 | 7.51 | 6 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 7.56 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
157 | 453 | 7.28 | 4 | Nicolai Lind Andersen -98 | 7.38 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
158 | 452 | 7.52 | 7 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 7.47 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
159 | 449 | 7.45 | 5 | Jonathan Aquino -99 | 7.56 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
160 | 448 | 23.61 | 6 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 23.92 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
161 | 453 | 23.18 | 3 | Nicolai Lind Andersen -98 | 23.48 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
162 | 451 | 24.72 | 9 | Jacob Hvorup -99 | 24.50 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
163 | 455 | 53.92 | 2 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 52.90 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | |
164 | 444 | PB | 54.02 | 3 | Louis S. Henriksen -99 | 54.44 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
165 | 444 | 2.03.44 | 3 | Louis S. Henriksen -99 | 2.03.25 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | |
166 | 441 | DNS | Andreas Lindgreen -98 | 3.58.23 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | ||
167 | 443 | DNS | Thor Bendix-Madsen -99 | 4.32.60 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | ||
168 | 442 | 4.23.31 | 12 | Malthe Nielsen -99 | 4.22.65 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | |
169 | 441 | DUR | 8.29.98 | 1 | Andreas Lindgreen -98 | 8.39.22 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 |
170 | 443 | DNS | Thor Bendix-Madsen -99 | 9.26.75 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | ||
171 | 442 | 9.30.43 | 7 | Malthe Nielsen -99 | 9.24.44 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
172 | 451 | 8.99 | 3 | Jacob Hvorup -99 | 9.07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
173 | 452 | 8.31 | 1 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 8.47 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
174 | 445 | DNS | Oskar Lundin -99 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |||
175 | 447 | 1.55 | 13 | Jens Raabyemagle -99 | 1.68 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
176 | 446 | PB | 4.10 | 1 | Aske Petersen -98 | 3.90 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |
177 | 451 | =PB | 3.10 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 3.10 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |
178 | 455 | PB | 3.30 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 3.10 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |
179 | 453 | PB | 6.37 | 4 | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.35 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
180 | 447 | PB | 6.07 | 6 | Jens Raabyemagle -99 | 5.92 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
181 | 452 | 6.32 | 5 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 6.20 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
182 | 450 | 5.88 | 8 | Mads Holm -99 | 5.93 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
183 | 456 | PB | 12.60 | 5 | Nikolaj Graves -98 | 12.53 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:15 |
184 | 454 | PB | 13.20 | 3 | August Hallberg -98 | 13.01 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:15 |
185 | 478 | 1.34.86 | 2 | Sparta I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:25 | ||
186 | 479 | 1.38.54 | 3 | Sparta II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:25 | ||
187 | 463 | 7.69 | 5 | Fuad Ahmad Raga -96 | 7.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | |
188 | 461 | 7.26 | 2 | Frederik Schou Nielsen -96 | 6.97 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | |
189 | 461 | 7.10 | 2 | Frederik Schou Nielsen -96 | 7.26 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | |
190 | 463 | 24.47 | 10 | Fuad Ahmad Raga -96 | 24.77 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
191 | 461 | DNS | Frederik Schou Nielsen -96 | 22.28 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
192 | 463 | PB | 55.49 | 6 | Fuad Ahmad Raga -96 | 56.25 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:35 |
193 | 460 | PB | 4.03.36 | 1 | Emil Holm -96 | 4.03.84 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:45 |
194 | 460 | PB | 8.40.73 | 3 | Emil Holm -96 | 8.41.04 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 |
195 | 462 | 11.83 | 5 | Daniel Korang -96 | 12.12 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:50 | |
196 | 469 | 4.10.49 | 2 | Mads Skaaning -95 | 4.03.45 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:05 | |
197 | 469 | 8.59.84 | 1 | Mads Skaaning -95 | 8.54.05 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:00 | |
198 | 470 | 8.53 | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 8.59 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:35 | |
199 | 470 | 1.96 | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 2.06 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | |
200 | 470 | PB | 6.87 | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 6.79 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 |
201 | 470 | PB | 14.87 | 2 | Massin Ait Bouziad -95 | 14.53 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:50 |