Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
5-6 maj, 2018
Arrangør: Amager AC
IK Hellas
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 446 | 9.74 | 6 | Sofie From Gren -12 | 40 meter • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 10:05 | |
2 | 446 | 1.70 (w:+1.7) | 10 | Sofie From Gren -12 | Længdespring • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 10:50 | |
3 | 446 | 5.79 | 6 | Sofie From Gren -12 | Boldkast • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 11:25 | |
4 | 443 | 10.66 | 1 | Maj Flinch Biehl -09 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Søndag kl. 10:50 | |
5 | 433 | 11.08 | 1 | Benedicte Matthiesen -09 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Søndag kl. 10:50 | |
6 | 443 | 10.45 | 2 | Maj Flinch Biehl -09 | 10.66 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:50 |
7 | 433 | 11.16 | 6 | Benedicte Matthiesen -09 | 11.08 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:50 |
8 | 443 | 1.31.85 | 4 | Maj Flinch Biehl -09 | 400 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:30 | |
9 | 443 | 2.93 (w:+0.4) | 3 | Maj Flinch Biehl -09 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
10 | 433 | 2.86 (w:+0.9) | 5 | Benedicte Matthiesen -09 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
11 | 433 | 2.69 | 9 | Benedicte Matthiesen -09 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:15 | |
12 | 433 | 10.35 | 8 | Benedicte Matthiesen -09 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:45 | |
13 | 440 | 14.14 | 5 | Kinga Bielenica -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
14 | 445 | 12.38 | 5 | Signe Hammers Christoffersen -05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
15 | 434 | 11.91 | 4 | Caroline Willingshøj Carlsen -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
16 | 434 | DNS | Caroline Willingshøj Carlsen -06 | 31.00 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:35 | |
17 | 445 | 2.08.22 | 11 | Signe Hammers Christoffersen -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
18 | 436 | 2.15.29 | 15 | Emilie Jæger -06 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
19 | 440 | 1.20 | 10 | Kinga Bielenica -06 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
20 | 434 | 1.25 | 7 | Caroline Willingshøj Carlsen -06 | 1.16 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
21 | 440 | 3.38 (w:+1.5) | 32 | Kinga Bielenica -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
22 | 445 | 3.69 (w:+0.3) | 25 | Signe Hammers Christoffersen -05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
23 | 434 | 3.78 (w:+0.1) | 20 | Caroline Willingshøj Carlsen -06 | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
24 | 436 | 3.17 (w:+0.4) | 39 | Emilie Jæger -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
25 | 440 | 13.35 | 17 | Kinga Bielenica -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
26 | 448 | 8.32 | 2 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 8.86 | 40 meter • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 10:20 |
27 | 448 | 2.42 (w:+0.0) | 4 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 2.17 | Længdespring • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 12:00 |
28 | 448 | 5.78 | 15 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 8.05 | Boldkast • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 10:30 |
29 | 439 | 10.13 | 1 | Jeppe From Gren -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
30 | 439 | 10.19 | 3 | Jeppe From Gren -09 | 10.13 | 60 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:55 |
31 | 439 | 1.32.66 | 11 | Jeppe From Gren -09 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:40 | |
32 | 439 | 3.07 (w:+0.6) | 4 | Jeppe From Gren -09 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
33 | 439 | 4.48 | 4 | Jeppe From Gren -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
34 | 439 | 15.71 | 13 | Jeppe From Gren -09 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:05 | |
35 | 437 | 10.62 | 6 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 | |
36 | 444 | 17.45 | 5 | Mikkel Feldborg Nielsen -07 | 17.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 |
37 | 431 | 16.98 | 5 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
38 | 437 | 1.23.12 | 16 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:25 | |
39 | 444 | 1.11.46 | 3 | Mikkel Feldborg Nielsen -07 | 1.12.32 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:25 |
40 | 431 | 1.29.66 | 17 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 1.34.58 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:25 |
41 | 444 | 2.38.62 | 1 | Mikkel Feldborg Nielsen -07 | 2.42.00 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:10 |
42 | 437 | 14.22 | 7 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
43 | 431 | 13.65 | 6 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 15.79 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
44 | 432 | 13.92 | 5 | Ask Jørgensen -08 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
45 | 431 | 1.00 | 11 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 1.01 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:25 |
46 | 437 | 3.19 (w:+0.8) | 25 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 | |
47 | 431 | 3.31 (w:+0.2) | 20 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 3.09 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
48 | 432 | 3.20 (w:+0.0) | 23 | Ask Jørgensen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 | |
49 | 437 | 5.58 | 17 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
50 | 432 | 5.50 | 18 | Ask Jørgensen -08 | 5.50 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 |
51 | 431 | 17.97 | 19 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 15.84 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:30 |
52 | 435 | 31.30 | 14 | Elias Solvang -05 | 31.78 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:10 |
53 | 435 | 15.35 | 3 | Elias Solvang -05 | 15.43 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
54 | 441 | 1.25 | 7 | Lucas Laustsen -05 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:30 |
55 | 435 | 3.98 (w:+0.0) | 21 | Elias Solvang -05 | 4.12 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
56 | 435 | 7.18 | 15 | Elias Solvang -05 | 6.62 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:30 |
57 | 435 | 27.13 | 10 | Elias Solvang -05 | 26.09 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 |
58 | 449 | 14.37 | 4 | Viktor Willingshøj Carlsen -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
59 | 447 | 12.94 | 2 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 13.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:50 |
60 | 438 | 13.32 | 3 | Hugo Rasmussen -03 | 13.16 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:50 |
61 | 447 | 12.94 | 7 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 12.94 | 100 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:20 |
62 | 449 | DNS | Viktor Willingshøj Carlsen -04 | 28.87 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:55 | |
63 | 447 | 26.22 | 9 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 26.32 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:55 |
64 | 447 | 2.13.78 | 3 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 2.12.24 | 800 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 17:30 |
65 | 447 | DNS | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 4.48.14 | 1500 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 17:25 | |
66 | 438 | 15.44 | 3 | Hugo Rasmussen -03 | 15.81 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:20 |
67 | 449 | 1.61 | 3 | Viktor Willingshøj Carlsen -04 | 1.47 | Højdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:25 |
68 | 449 | 4.22 (w:+1.3) | 6 | Viktor Willingshøj Carlsen -04 | 4.86 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 15:25 |
69 | 447 | 24.98 | 2 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 26.93 | Diskoskast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:30 |
70 | 449 | 23.97 | 12 | Viktor Willingshøj Carlsen -04 | 29.28 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:00 |
71 | 438 | 45.68 | 2 | Hugo Rasmussen -03 | 38.32 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:00 |
72 | 442 | 12.74 | 5 | Lucas Søgaard Hjortkjær -02 | 100 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 15:30 | |
73 | 442 | 26.35 | 7 | Lucas Søgaard Hjortkjær -02 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 15:45 | |
74 | 450 | 36.30 | 2 | Wojciech Bielenica -72 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:15 |