Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
5-6 maj, 2018
Arrangør: Amager AC
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 517 | 9.02 | 2 | Safia Tahtah -11 | 40 meter • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 10:05 | |
2 | 498 | 9.74 | 6 | Katinka Sembach -12 | 40 meter • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 10:05 | |
3 | 517 | 1.79 (w:+0.0) | 9 | Safia Tahtah -11 | Længdespring • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 10:50 | |
4 | 498 | 5.42 | 8 | Katinka Sembach -12 | Boldkast • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 11:25 | |
5 | 524 | 10.09 | 1 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Søndag kl. 10:50 | |
6 | 493 | DNS | Jessica Ramesh -10 | 12.11 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Søndag kl. 10:50 | |
7 | 472 | 11.54 | 3 | Anna Lønborg -09 | 60 meter • Indl. | Piger 9 år | Søndag kl. 10:50 | |
8 | 524 | 9.99 | 1 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 10.09 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:50 |
9 | 524 | 1.23.33 | 1 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 400 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:30 | |
10 | 472 | 1.33.60 | 7 | Anna Lønborg -09 | 400 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:30 | |
11 | 493 | DNS | Jessica Ramesh -10 | 2.33 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
12 | 522 | 11.71 | 4 | signe Veicherts -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
13 | 519 | DNS | Selma Schielder-kragh -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
14 | 512 | 10.27 | 3 | Mille Elmer -07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
15 | 523 | 9.84 | 2 | Sophia Bonde -07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
16 | 501 | 10.15 | 4 | Laura Rosenkvist -07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
17 | 523 | 9.87 | 4 | Sophia Bonde -07 | 9.84 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:10 |
18 | 473 | 15.12 | 2 | Asta Sofie Garder -07 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
19 | 523 | 15.63 | 2 | Sophia Bonde -07 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
20 | 490 | 17.15 | 5 | Isabella Bonde -08 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
21 | 473 | 14.98 | 2 | Asta Sofie Garder -07 | 15.12 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:10 |
22 | 523 | 15.96 | 4 | Sophia Bonde -07 | 15.63 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:10 |
23 | 519 | DNS | Selma Schielder-kragh -08 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
24 | 512 | 1.18.39 | 6 | Mille Elmer -07 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | |
25 | 523 | 1.16.73 | 4 | Sophia Bonde -07 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | |
26 | 490 | 1.27.18 | 14 | Isabella Bonde -08 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | |
27 | 501 | 1.20.66 | 9 | Laura Rosenkvist -07 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | |
28 | 490 | 3.20.74 | 8 | Isabella Bonde -08 | 800 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
29 | 473 | 12.69 | 2 | Asta Sofie Garder -07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
30 | 523 | 12.45 | 1 | Sophia Bonde -07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
31 | 490 | 14.67 | 5 | Isabella Bonde -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
32 | 473 | 12.20 | 1 | Asta Sofie Garder -07 | 12.69 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:05 |
33 | 523 | 12.20 | 2 | Sophia Bonde -07 | 12.45 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:05 |
34 | 523 | 1.13 | 4 | Sophia Bonde -07 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
35 | 490 | DNS | Isabella Bonde -08 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
36 | 522 | 2.27 (w:-2.0) | 38 | signe Veicherts -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
37 | 519 | DNS | Selma Schielder-kragh -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
38 | 473 | 3.67 (w:-1.9) | 9 | Asta Sofie Garder -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
39 | 512 | 3.69 (w:+0.0) | 7 | Mille Elmer -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
40 | 523 | 3.97 (w:+2.3) | 3 | Sophia Bonde -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
41 | 490 | 3.19 (w:-0.9) | 21 | Isabella Bonde -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
42 | 501 | 3.63 (w:+1.4) | 11 | Laura Rosenkvist -07 | 3.59 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
43 | 522 | 5.22 | 6 | signe Veicherts -08 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
44 | 512 | 5.05 | 7 | Mille Elmer -07 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
45 | 501 | 4.94 | 8 | Laura Rosenkvist -07 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
46 | 523 | 19.06 | 11 | Sophia Bonde -07 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:30 | |
47 | 485 | 12.65 | 2 | Freja Veicherts -05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
48 | 479 | 11.33 | 1 | Celina Hagihara -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
49 | 468 | 12.82 | 3 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 12.29 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 |
50 | 482 | 12.44 | 3 | Elisabeth Elsner -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
51 | 510 | 11.80 | 3 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
52 | 479 | 11.38 | 5 | Celina Hagihara -06 | 11.33 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:25 |
53 | 500 | 36.21 | 21 | Laura Løvenbalk Thygesen -06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:35 | |
54 | 479 | 29.26 | 5 | Celina Hagihara -06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:35 | |
55 | 468 | 33.11 | 17 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 31.57 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:35 |
56 | 482 | 32.81 | 16 | Elisabeth Elsner -06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:35 | |
57 | 510 | 29.84 | 7 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 30.63 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:35 |
58 | 479 | 1.45.96 | 2 | Celina Hagihara -06 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
59 | 468 | 2.05.59 | 9 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
60 | 468 | 6.02.22 | 8 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 1500 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:55 | |
61 | 510 | 12.39 | 2 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
62 | 510 | DNS | Mikaela Medina Sørensen -06 | 12.39 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
63 | 500 | 1.20 | 9 | Laura Løvenbalk Thygesen -06 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
64 | 482 | 1.15 | 12 | Elisabeth Elsner -06 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
65 | 510 | 1.34 | 4 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 1.37 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
66 | 485 | 3.92 (w:+0.5) | 17 | Freja Veicherts -05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
67 | 479 | 4.48 (w:+0.3) | 4 | Celina Hagihara -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
68 | 482 | 3.88 (w:+1.6) | 19 | Elisabeth Elsner -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
69 | 510 | 4.47 (w:+1.2) | 5 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 4.35 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
70 | 500 | 8.36 | 10 | Laura Løvenbalk Thygesen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:15 | |
71 | 482 | 8.07 | 14 | Elisabeth Elsner -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:15 | |
72 | 479 | 16.09 | 10 | Celina Hagihara -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
73 | 468 | 14.03 | 15 | Alma Juhl Horsgaard -05 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
74 | 510 | 11.80 | 18 | Mikaela Medina Sørensen -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
75 | 466 | DNS | Alberte Ulrik -03 | 14.68 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
76 | 497 | DNS | Karoline Bygwraa -03 | 30.10 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 15:15 | |
77 | 469 | DNS | Alma Søby Witt -04 | 27.60 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 15:15 | |
78 | 508 | 29.04 | 10 | Michelle Rutherford -03 | 29.16 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 15:15 |
79 | 513 | 2.25.72 | 4 | Nanna Elmer -03 | 2.29.23 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:15 |
80 | 469 | DNS | Alma Søby Witt -04 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:55 | ||
81 | 466 | 14.38 | 2 | Alberte Ulrik -03 | 14.27 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:55 |
82 | 466 | 14.20 | 5 | Alberte Ulrik -03 | 14.38 | 80 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:40 |
83 | 486 | 4.51 (w:+0.0) | 11 | Frida Bundgaard -03 | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:15 |
84 | 516 | 26.90 | 3 | Rebekka Holsting -03 | 33.81 | Hammerkast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 11:00 |
85 | 489 | 14.60 | 3 | Ida Mejnertz -99 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
86 | 503 | 14.05 | 2 | Maria Venborg -91 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
87 | 521 | 13.24 | 1 | Signe Boelsmand -91 | 12.98 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 |
88 | 471 | 43.46 | 1 | Anna krab -98 | 44.20 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:45 |
89 | 527 | 46.64 | 3 | Wilma Johansson -99 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:45 | |
90 | 477 | 17.36 | 2 | Cathrine Laugesen -90 | 17.80 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:35 |
91 | 507 | 16.10 | 1 | Mathilde Zeuthen -99 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:35 | |
92 | 521 | DNS | Signe Boelsmand -91 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:35 | ||
93 | 478 | 1.40 | 3 | Cathrine laugesen -90 | 1.50 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:10 |
94 | 507 | 1.58 | 2 | Mathilde Zeuthen -99 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:10 | |
95 | 478 | 23.21 | 2 | Cathrine laugesen -90 | 13.40 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 |
96 | 521 | 24.51 | 1 | Signe Boelsmand -91 | 28.90 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 |
97 | 515 | 11.86 | 6 | Oliver Oswald -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
98 | 525 | DNS | Vitus-August Linde Juul -10 | 13.08 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
99 | 515 | 2.80 (w:+0.0) | 10 | Oliver Oswald -10 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
100 | 525 | DNS | Vitus-August Linde Juul -10 | 2.06 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
101 | 474 | 9.04 | 1 | August Juhl Horsgaard -07 | 9.19 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 |
102 | 518 | 9.33 | 2 | Samuel Kærhøg -07 | 9.27 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 |
103 | 499 | 9.46 | 1 | Kevin Jensen -07 | 8.90 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 |
104 | 506 | 10.21 | 2 | Marvin Jensen -07 | 9.57 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 |
105 | 496 | 10.52 | 4 | Jonathan Mansfeldt -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 | |
106 | 474 | 8.85 | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 9.04 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:15 |
107 | 518 | 9.34 | 5 | Samuel Kærhøg -07 | 9.33 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:15 |
108 | 474 | 14.10 | 1 | August Juhl Horsgaard -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
109 | 518 | 14.91 | 3 | Samuel Kærhøg -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
110 | 488 | 15.15 | 3 | Hector Wielechowski -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
111 | 499 | 14.36 | 1 | Kevin Jensen -07 | 14.96 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 |
112 | 470 | 16.40 | 5 | Amiin Thatah -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
113 | 506 | 15.95 | 4 | Marvin Jensen -07 | 15.85 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:25 |
114 | 474 | 14.07 | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 14.10 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:15 |
115 | 518 | 14.91 | 4 | Samuel Kærhøg -07 | 14.91 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:15 |
116 | 499 | 14.44 | 3 | Kevin Jensen -07 | 14.36 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:15 |
117 | 499 | 1.12.31 | 4 | Kevin Jensen -07 | 1.12.24 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:25 |
118 | 470 | 2.53.75 | 6 | Amiin Thatah -07 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:10 | |
119 | 506 | 13.51 | 5 | Marvin Jensen -07 | 13.21 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
120 | 506 | 14.18 | 8 | Marvin Jensen -07 | 13.51 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:10 |
121 | 488 | 1.29 | 3 | Hector Wielechowski -07 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
122 | 499 | 1.34 | 1 | Kevin Jensen -07 | 1.26 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:25 |
123 | 506 | 1.20 | 6 | Marvin Jensen -07 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:25 |
124 | 474 | 4.28 (w:+0.6) | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 4.02 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
125 | 518 | 3.93 (w:+0.0) | 9 | Samuel Kærhøg -07 | 3.68 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
126 | 506 | 3.76 (w:+1.5) | 10 | Marvin Jensen -07 | 3.86 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
127 | 496 | 3.49 (w:+1.8) | 16 | Jonathan Mansfeldt -07 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 | |
128 | 499 | 9.47 | 2 | Kevin Jensen -07 | 9.19 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 |
129 | 506 | 6.65 | 8 | Marvin Jensen -07 | 8.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 |
130 | 496 | 5.99 | 13 | Jonathan Mansfeldt -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
131 | 488 | 33.75 | 10 | Hector Wielechowski -07 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:30 | |
132 | 499 | 48.99 | 2 | Kevin Jensen -07 | 49.56 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:30 |
133 | 506 | 38.10 | 6 | Marvin Jensen -07 | 38.44 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:30 |
134 | 464 | DNS | Adam Skytte -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
135 | 481 | 11.74 | 2 | Clifton Benjamin -05 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
136 | 520 | 31.05 | 12 | Shady Mohamed -06 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:10 | |
137 | 464 | DNS | Adam Skytte -06 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
138 | 520 | 5.53.56 | 11 | Shady Mohamed -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 17:05 | |
139 | 467 | 3.92 (w:+1.4) | 23 | Alexander Holzknecht Hrafnkelsson -06 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
140 | 464 | NM | Adam Skytte -06 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
141 | 481 | 3.99 (w:-0.2) | 18 | Clifton Benjamin -05 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
142 | 520 | 5.80 | 18 | Shady Mohamed -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:30 | |
143 | 514 | 12.75 | 1 | Neloo Falck -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
144 | 514 | 12.61 | 4 | Neloo Falck -03 | 12.75 | 100 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:20 |
145 | 526 | 26.21 | 8 | William Elsner -03 | 28.68 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:55 |
146 | 475 | 24.35 | 2 | August Rosendahl -03 | 24.67 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:55 |
147 | 514 | 25.09 | 3 | Neloo Falck -03 | 25.55 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:55 |
148 | 526 | 2.13.93 | 4 | William Elsner -03 | 2.08.52 | 800 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 17:30 |
149 | 487 | DNS | Gustav Bendsen -03 | 4.22.78 | 1500 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 17:25 | |
150 | 502 | 15.26 | 2 | Lukas Medina Sørensen -03 | 15.74 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:20 |
151 | 509 | 16.82 | 4 | Mik Resen Lønborg -03 | 17.95 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:20 |
152 | 509 | 2.80 | 3 | Mik Resen Lønborg -03 | 2.60 | Stangspring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 10:00 |
153 | 502 | 6.29 (w:+0.9) | 1 | Lukas Medina Sørensen -03 | 6.14 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 15:25 |
154 | 502 | 12.25 | 2 | Lukas Medina Sørensen -03 | 11.43 | Kuglestød • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:45 |
155 | 509 | 34.85 | 4 | Mik Resen Lønborg -03 | 31.85 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:00 |
156 | 504 | DNS | Markus Jonstrup Simonsen -02 | 100 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
157 | 504 | DNS | Markus Jonstrup Simonsen -02 | Længdespring • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 14:40 | ||
158 | 480 | 1.83 | 1 | Christoffer Åndahl -00 | 1.91 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:15 |
159 | 483 | 48.80 | 3 | Emanuel Hammann -99 | 45.96 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 |
160 | 484 | 12.03 | 4 | Endre Røsaker -96 | 11.50 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:05 |
161 | 491 | 11.56 | 2 | Jacob Wolfgang -81 | 11.20 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:05 |
162 | 491 | DNS | Jacob Wolfgang -81 | 11.56 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
163 | 495 | 37.73 | 12 | Jonathan Kure -97 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |
164 | 484 | DNS | Endre Røsaker -96 | 37.38 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | |
165 | 465 | 35.25 | 2 | Albert Ranning -98 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |
166 | 491 | 36.86 | 7 | Jacob Wolfgang -81 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 |
167 | 494 | 2.03.71 | 2 | Jonathan Adamsen -95 | 1.55.66 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:05 |
168 | 476 | 9.04.95 | 5 | Bo Sterup Abrahamsson -76 | 9.00.00 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 |
169 | 492 | 8.55.17 | 4 | Jesper Pedersen -75 | 8.41.00 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:45 |
170 | 505 | 17.51 | 1 | Martin Panduro -94 | 17.42 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:50 |
171 | 511 | 44.47 | 1 | Mikkel Hansen -93 | 44.58 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:15 |