ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | 13.05 | 5 | Esther Arce -02 | 13.38 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
2 | 18 | NM | Liva Munksgaard -04 | 1.18 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 15 | 4.30 | 2 | Kristian Kolbye -96 | 4.40 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 7 | 3.94 | 7 | Esther Arce -02 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
5 | 26 | 14.97 | 2 | Sebastian Larsen -01 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:30 | |
6 | 12 | DNF | Joachim Munksgaard -97 | 16.59 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | |
7 | 7 | DNS | Esther Arce -02 | 13.05 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:15 | |
8 | 5 | 41.42 | 4 | Casper Jørgensen -99 | 42.55 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:15 |
9 | 18 | 9.59 | 1 | Liva Munksgaard -04 | 9.56 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 |
10 | 20 | 9.98 | 6 | Magnus Herche -03 | 10.20 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:15 |
11 | 13 | 9.29 | 2 | Johan Christian Holst -03 | 9.25 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:15 |
12 | 11 | 24.54 | 2 | Helena Ring -02 | Hammerkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:40 | |
13 | 24 | 23.32 | 2 | Rebekka Andersen -01 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:40 | |
14 | 18 | 6.36 | 4 | Liva Munksgaard -04 | 6.50 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:50 |
15 | 5 | 39.02 | 7 | Casper Jørgensen -99 | 46.83 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
16 | 26 | 28.59 | 5 | Sebastian Larsen -01 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 | |
17 | 7 | DNS | Esther Arce -02 | 31.62 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 | |
18 | 4 | 32.50 | 12 | Anna Enevoldsen -02 | 32.69 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
19 | 9 | DNS | Frederikke Hessels -01 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
20 | 18 | 9.53 | 2 | Liva Munksgaard -04 | 9.59 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:15 |
21 | 5 | 14.80 | 1 | Casper Jørgensen -99 | 15.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
22 | 22 | DNS | Mikkel Jørgensen -95 | 50.28 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:15 | |
23 | 27 | 1.23 | 3 | Sebastian Monneret -03 | 1.23 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:20 |
24 | 13 | 9.22 | 6 | Johan Christian Holst -03 | 9.29 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 |
25 | 6 | 11.64 | 2 | Daniel Henriksen -96 | 11.48 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:55 |
26 | 26 | 4.78 | 3 | Sebastian Larsen -01 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:35 | |
27 | 20 | 6.45 | 6 | Magnus Herche -03 | 5.41 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:45 |
28 | 27 | 8.79 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 8.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:45 |
29 | 18 | 1.15.19 | 2 | Liva Munksgaard -04 | 1.17.49 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:50 |
30 | 14 | DNS | Kasper Bjerg Andersen -04 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 | ||
31 | 20 | 1.19.22 | 10 | Magnus Herche -03 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:10 | |
32 | 27 | 1.09.17 | 3 | Sebastian Monneret -03 | 1.08.79 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:10 |
33 | 13 | 1.06.19 | 2 | Johan Christian Holst -03 | 1.07.83 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:10 |
34 | 12 | 55.08 | 3 | Joachim Munksgaard -97 | 5.40 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 |
35 | 22 | 15.20 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 16.15 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:20 |
36 | 11 | 20.99 | 1 | Helena Ring -02 | 21.31 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:20 |
37 | 4 | 2.01.02 | 7 | Anna Enevoldsen -02 | 1.58.69 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
38 | 11 | 1.55.60 | 5 | Helena Ring -02 | 1.51.16 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
39 | 24 | 16.22 | 3 | Rebekka Andersen -01 | 16.96 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:00 |
40 | 30 | 4.25.55 | 1 | Victor Thomsen -99 | 4.15.39 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 |
41 | 29 | 4.35.62 | 7 | Thor Skifte -97 | 4.24.87 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:40 |
42 | 28 | 4.24.94 | 5 | Simon Holst -98 | 4.31.58 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:40 |
43 | 10 | 14.12 | 6 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
44 | 7 | 1.28 | 1 | Esther Arce -02 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
45 | 4 | 1.15 | 5 | Anna Enevoldsen -02 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
46 | 19 | 4.68 | 7 | Mads Flindt -99 | 5.04 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
47 | 31 | 11.28 | 3 | Viktor Bech Petersen -03 | 12.07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 |
48 | 26 | 10.05 | 3 | Sebastian Larsen -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:05 | |
49 | 18 | 12.09 | 1 | Liva Munksgaard -04 | 12.93 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 |
50 | 10 | 2.94 | 12 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 3.19 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
51 | 14 | 2.94 | 13 | Kasper Bjerg Andersen -04 | 2.98 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
52 | 19 | 26.40 | 9 | Mads Flindt -99 | 26.42 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
53 | 25 | 11.42 | 7 | Regitze Friis -02 | 12.34 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
54 | 11 | 19.42 | 2 | Helena Ring -02 | 19.71 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
55 | 9 | 1.15 | 7 | Frederikke Hessels -01 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
56 | 5 | 53.99 | 1 | Casper Jørgensen -99 | 54.49 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
57 | 23 | 23.41 | 1 | Nicholas Schrøder -95 | 23.26 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:25 |
58 | 31 | 11.27 | 3 | Viktor Bech Petersen -03 | 11.28 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 |
59 | 27 | 4.26 | 4 | Sebastian Monneret -03 | 4.35 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 |
60 | 13 | DNS | Johan Christian Holst -03 | 4.22 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 | |
61 | 31 | 3.62 | 14 | Viktor Bech Petersen -03 | 3.53 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:30 |
62 | 26 | 11.46 | 3 | Sebastian Larsen -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
63 | 14 | 23.40 | 7 | Kasper Bjerg Andersen -04 | 24.60 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:40 |
64 | 7 | 12.09 | 3 | Esther Arce -02 | 12.13 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
65 | 4 | 12.62 | 5 | Anna Enevoldsen -02 | 12.54 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
66 | 25 | 12.82 | 5 | Regitze Friis -02 | 12.95 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
67 | 11 | 11.96 | 3 | Helena Ring -02 | 12.17 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
68 | 21 | 11.04 | 1 | Mathilde Yttesen -01 | 10.92 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 |
69 | 16 | 11.81 | 3 | Line Roer Nielsen -01 | 11.59 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 |
70 | 9 | 12.42 | 5 | Frederikke Hessels -01 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
71 | 7 | 6.33 | 12 | Esther Arce -02 | 7.39 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
72 | 25 | 7.27 | 5 | Regitze Friis -02 | 7.32 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
73 | 11 | 9.21 | 1 | Helena Ring -02 | 9.35 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
74 | 17 | 49.53 | 1 | Lisa Brix -96 | 47.55 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 |
75 | 15 | 1.65 | 2 | Kristian Kolbye -96 | 1.68 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 |
76 | 30 | 2.05.60 | 1 | Victor Thomsen -99 | 1.57.78 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
77 | 8 | 2.04.43 | 4 | Frederik Mogensen -98 | 2.08.09 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:30 |
78 | 18 | 3.96 | 2 | Liva Munksgaard -04 | 3.75 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:40 |
79 | 19 | 3.20 | 3 | Mads Flindt -99 | 3.20 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
80 | 22 | 45.66 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 46.10 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:05 |
81 | 24 | 7.52 | 8 | Rebekka Andersen -01 | 8.03 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 |
82 | 27 | 37.86 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 41.69 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |
83 | 7 | 12.13 | 5 | Esther Arce -02 | 12.09 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
84 | 11 | 11.99 | 4 | Helena Ring -02 | 11.96 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
85 | 26 | 1.20 | 2 | Sebastian Larsen -01 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
86 | 21 | 11.03 | 1 | Mathilde Yttesen -01 | 11.04 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:40 |
87 | 26 | DNS | Sebastian Larsen -01 | 11.46 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:45 | |
88 | 10 | 3.55.68 | 3 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 14:25 | |
89 | 14 | 3.59.94 | 5 | Kasper Bjerg Andersen -04 | 1000 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 14:25 | |
90 | 13 | 3.16.92 | 1 | Johan Christian Holst -03 | 3.20.32 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:25 |
91 | 31 | 3.43.45 | 6 | Viktor Bech Petersen -03 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:25 | |
92 | 4 | 3.39.02 | 8 | Anna Enevoldsen -02 | 3.30.07 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
93 | 15 | 5.90 | 3 | Kristian Kolbye -96 | 5.83 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:10 |
94 | 29 | 17.05.94 | 4 | Thor Skifte -97 | 17.43.89 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 |
95 | 28 | 16.57.51 | 3 | Simon Holst -98 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | |
96 | 24 | 23.92 | 2 | Rebekka Andersen -01 | 23.44 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:50 |
97 | 15 | 12.67 | 1 | Kristian Kolbye -96 | Vægtkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:50 | |
98 | 11 | 12.11 | 8 | Helena Ring -02 | 11.99 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:10 |
99 | 12 | 1.00.18 | 2 | Joachim Munksgaard -97 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |
100 | 3 | 35.70 | 2 | Amager AC | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 16:50 | |
101 | 3 | DNF | Amager AC | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 17:05 |