DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 214 | 15.01 | 5 | Alberte Ulrik -03 | 14.27 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
2 | 214 | 53.62 | 3 | Alberte Ulrik -03 | 52.42 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 215 | SB | 5.37 (w:+1.3) | 2 | Annette Nielsen -96 | 5.29 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:20 |
4 | 215 | 11.73 | 1 | Annette Nielsen -96 | 11.88 | Trespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:25 | |
5 | 216 | =PB | 1.86 | 2 | Christoffer Åndahl -00 | 1.86 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 |
6 | 217 | DNS | Ellen Balslev -01 | 17.20 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | ||
7 | 218 | 41.24 | 7 | Emanuel Hammann -99 | 45.76 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:25 | |
8 | 219 | 2.12.37 | 4 | Gustav Bendsen -03 | 2.10.53 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
9 | 219 | PB | 4.26.27 | 6 | Gustav Bendsen -03 | 4.34.23 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
10 | 220 | 1.56.35 | 3 | Jonathan M. Adamsen -95 | 1.55.66 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:50 | |
11 | 220 | 4.02.93 | 3 | Jonathan M. Adamsen -95 | 4.02.54 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:45 | |
12 | 221 | 5.22.46 | 12 | Laura Rotschild -02 | 5.21.60 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 | |
13 | 221 | 12.03.86 | 12 | Laura Rotschild -02 | 11.44.86 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | |
14 | 222 | 5.74 (w:+3.9) | 4 | Lukas M. Sørensen -03 | 6.09 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
15 | 222 | 11.76 | 2 | Lukas M. Sørensen -03 | 11.86 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
16 | 223 | 14.70 | 2 | Mads Ringsted -99 | 15.10 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 | |
17 | 223 | 38.51 | 3 | Mads Ringsted -99 | 42.51 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | |
18 | 224 | DNS | Maria Brorsen -03 | 2.28.05 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | ||
19 | 224 | DNS | Maria Brorsen -03 | 5.14.14 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 | ||
20 | 225 | 20.85 | 9 | Mik Resen Lønborg -03 | 22.16 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |
21 | 226 | PB | 2.29.90 | 8 | Nanna Elmer -03 | 2.34.20 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
22 | 226 | PB | 5.21.53 | 11 | Nanna Elmer -03 | 5.24.41 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 |
23 | 227 | PB | 25.80 | 15 | Neloo Falck -03 | 26.34 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
24 | 227 | PB | 40.57 | 6 | Neloo Falck -03 | 41.15 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 |
25 | 228 | 4.00 | 1 | Peter M. Adamsen -00 | 4.10 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
26 | 229 | 31.31 | 5 | Rebekka Holsting -03 | 31.40 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
27 | 230 | 5.12 (w:+2.3) | 6 | Sofie Rasmussen -00 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |
28 | 231 | 4.55 (w:+3.3) | 10 | Vibha Soren -01 | 4.70 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |
29 | 231 | 10.32 | 4 | Vibha Soren -01 | 10.44 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 | |
30 | 232 | DNS | Villads Schou -01 | 2.05.27 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | ||
31 | 233 | PB | 41.07 | 10 | William Elsner -03 | 42.02 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 |
32 | 233 | 2.13.48 | 5 | William Elsner -03 | 2.12.09 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |