DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Skive AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 323 | 14.81 | 8 | Sura Mukasine -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
2 | 316 | SB | 5.13.04 | 10 | Katrine Risvig -03 | 5.16.40 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 |
3 | 316 | SB | 11.08.02 | 9 | Katrine Risvig -03 | 11.30.71 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 |
4 | 316 | DNS | Katrine Risvig -03 | 54.37 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
5 | 323 | DNS | Sura Mukasine -03 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | ||
6 | 323 | 29.68 | 10 | Sura Mukasine -03 | 30.51 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
7 | 320 | SB | 13.50 | 6 | Sarah Kristensen -00 | 13.54 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
8 | 315 | 1.51 | 5 | Katrine Fjerbæk -01 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
9 | 307 | 26.21 | 5 | Annika Larsen Husted -00 | 28.48 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:40 | |
10 | 315 | SB | 51.77 | 2 | Katrine Fjerbæk -01 | 47.85 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 |
11 | 307 | NM | Annika Larsen Husted -00 | 49.66 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
12 | 315 | SB | 17.87 | 2 | Katrine Fjerbæk -01 | 16.81 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 |
13 | 307 | 13.06 | 4 | Annika Larsen Husted -00 | 15.06 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
14 | 306 | 12.73 | 2 | Amalie Brammer Kristiansen -99 | 12.39 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:55 | |
15 | 306 | 25.71 | 2 | Amalie Brammer Kristiansen -99 | 25.82 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | |
16 | 304 | DNS | Alfred Lildballe -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |||
17 | 305 | DNS | Ali Basim Al-Timimi -03 | 12.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
18 | 303 | .099 | 12.10 | 5 | Ala Alfred Mikkelsen -02 | 11.88 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
19 | 304 | DNS | Alfred Lildballe -03 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |||
20 | 303 | SB | 24.35 | 6 | Ala Alfred Mikkelsen -02 | 24.88 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
21 | 311 | SB | 26.07 | 16 | Jakob Rose-Hansen -02 | 26.22 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
22 | 311 | 41.47 | 12 | Jakob Rose-Hansen -02 | 40.48 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | |
23 | 318 | 2.16.23 | 8 | Oliver Kirial -03 | 2.14.05 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
24 | 318 | 4.38.52 | 10 | Oliver Kirial -03 | 4.37.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
25 | 312 | DNS | Jeppe Larsen -03 | 11.30.78 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | ||
26 | 308 | 11.23.49 | 10 | Anton Wullum -02 | 10.59.93 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
27 | 317 | 15.62 | 4 | Noah Meissner -03 | 16.02 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
28 | 317 | SB | 15.94 | 6 | Noah Meissner -03 | 15.62 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 |
29 | 317 | SB | 43.90 | 2 | Noah Meissner -03 | 44.40 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
30 | 317 | 5.42 (w:+1.8) | 8 | Noah Meissner -03 | 5.44 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
31 | DNS | Skive | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||||
32 | 314 | 11.81 | 4 | Jonas Gregersen -01 | 11.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
33 | 313 | 4.14.28 | 6 | Jeppe Risvig -01 | 4.12.51 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
34 | 313 | SB | 16.23.28 | 2 | Jeppe Risvig -01 | 16.24.60 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:20 |
35 | 313 | 6.39.22 | 1 | Jeppe Risvig -01 | 2000 meter forh. • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
36 | 314 | 5.35 (w:+1.9) | 10 | Jonas Gregersen -01 | 5.38 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
37 | 565 | 10.81 | 1 | Emil Mader Kjær -99 | 10.73 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | |
38 | 565 | 10.81 | 2 | Emil Mader Kjær -99 | 10.81 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
39 | 565 | 22.15 | 4 | Emil Mader Kjær -99 | 21.87 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
40 | 321 | 26.44 | 13 | Sebastian Skoubo -99 | 26.47 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
41 | 319 | 51.89 | 3 | Rasmus Rose-Hansen -99 | 51.80 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 | |
42 | 321 | 59.95 | 7 | Sebastian Skoubo -99 | 59.63 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 | |
43 | 319 | 1.58.05 | 2 | Rasmus Rose-Hansen -99 | 1.56.10 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:40 | |
44 | 322 | 4.01.59 | 3 | Sebastian Stensvig -99 | 3.59.75 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:55 | |
45 | 322 | 15.08.19 | 2 | Sebastian Stensvig -99 | 15.01.34 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:45 | |
46 | 309 | 42.43 | 5 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | 46.83 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:25 | |
47 | 324 | 12.37 | 5 | Søren Rahbæk -97 | 12.20 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:05 | |
48 | 324 | DNS | Søren Rahbæk -97 | 25.20 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 | ||
49 | 324 | 16.56 | 2 | Søren Rahbæk -97 | 16.49 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:40 |