DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Aalborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 507 | 43.96 | 7 | Mille B. Olesen -02 | 42.35 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
2 | 507 | 2.21.80 | 3 | Mille B. Olesen -02 | 2.19.40 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
3 | 502 | 13.81 | 5 | Mai R.Wærness -02 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
4 | 505 | 13.30 | 4 | Mathilde Gregersen -03 | 12.50 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
5 | 496 | SB | 47.93 | 1 | Johanne Westergaard -02 | 50.52 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 501 | 4.33 (w:+0.4) | 18 | Mai R. Wærness -02 | 4.89 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
7 | 505 | 4.48 (w:+1.9) | 17 | Mathilde Gregersen -03 | 5.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
8 | 496 | SB | 10.57 | 2 | Johanne Westergaard -02 | 10.12 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
9 | 501 | =SB | 9.61 | 7 | Mai R. Wærness -02 | 9.61 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
10 | 2.23.10 | 1 | Aalborg | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:10 | |||
11 | 498 | 13.75 | 7 | Katrine Hoelgaard -01 | 13.18 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
12 | 506 | 12.32 | 1 | Mathilde Prietzel Nielsen -00 | 12.20 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
13 | 506 | 12.35 | 1 | Mathilde Prietzel Nielsen -00 | 12.32 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
14 | 490 | 26.55 | 6 | Freja Wærness -00 | 26.45 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
15 | 509 | 25.28 | 3 | Nathalie Richter-Mikkelsen -00 | 25.86 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
16 | 498 | NT | Katrine Hoelgaard -01 | 26.84 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||
17 | 506 | 24.84 | 1 | Mathilde Prietzel Nielsen -00 | 24.79 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
18 | 490 | 57.45 | 3 | Freja Wærness -00 | 56.32 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
19 | 509 | SB | 56.95 | 1 | Nathalie Richter-Mikkelsen -00 | 56.98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
20 | 486 | 1.00.82 | 7 | Anne B. Andersen -01 | 1.00.62 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
21 | 508 | SB | 1.02.26 | 11 | Nanna Muurholm -01 | 1.03.08 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
22 | 509 | 2.16.02 | 3 | Nathalie Richter-Mikkelsen -00 | 2.10.56 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
23 | 492 | SB | 2.18.80 | 5 | Ida Jørgensen -01 | 2.19.85 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
24 | 486 | SB | 2.16.89 | 4 | Anne B. Andersen -01 | 2.18.73 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
25 | 508 | 2.27.41 | 10 | Nanna Muurholm -01 | 2.24.54 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
26 | 492 | SB | 4.57.35 | 4 | Ida Jørgensen -01 | 4.57.91 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 |
27 | 499 | SB | 11.41.06 | 6 | Liv L. Nielsen -01 | 11.50.73 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
28 | 497 | 17.29 | 6 | Julie Kalstrup Schulz -00 | 16.32 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
29 | 509 | DNS | Nathalie Richter-Mikkelsen -00 | 1.02.87 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
30 | 497 | 1.12.32 | 2 | Julie Kalstrup Schulz -00 | 1.08.42 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
31 | 498 | DNS | Katrine Hoelgaard -01 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
32 | 497 | DNS | Julie Kalstrup Schulz -00 | 1.54 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
33 | 489 | 10.10 | 8 | Freja Krog -01 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
34 | 489 | DNS | Freja Krog -01 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 | |||
35 | 489 | 30.06 | 6 | Freja Krog -01 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 | ||
36 | 2.26.07 | 5 | Aalborg | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:20 | |||
37 | 2.21.61 | 2 | Aalborg | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:20 | |||
38 | 488 | 12.61 | 3 | Caroline Elkjær -95 | 12.54 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:15 | |
39 | 488 | SB | 25.68 | 3 | Caroline Elkjær -95 | 25.99 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:25 |
40 | 503 | 12.41 | 2 | Marie Aagaard -96 | 13.72 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 16:25 | |
41 | 503 | 43.90 | 3 | Marie Aagaard -96 | 46.00 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:35 | |
42 | 503 | 44.03 | 2 | Marie Aagaard -96 | 45.15 | Hammerkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 13:45 | |
43 | 49.41 | 1 | Aalborg | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:20 | |||
44 | 487 | DNS | Carl August Allerød -03 | 43.56 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
45 | 487 | DNS | Carl August Allerød -03 | 2.18.44 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | ||
46 | 511 | SB | 1.59.80 | 2 | Oliver Bjørslev -00 | 2.01.40 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
47 | 511 | SB | 3.58.82 | 2 | Oliver Bjørslev -00 | 4.01.80 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 |
48 | 504 | SB | 4.31.89 | 15 | Martin Haals Stenvang -01 | 4.41.10 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 |
49 | 511 | 16.22.92 | 1 | Oliver Bjørslev -00 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | ||
50 | 504 | 18.19.70 | 8 | Martin Haals Stenvang -01 | 18.08.20 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |
51 | 485 | DNS | Andreas Rebstrup -00 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |||
52 | 485 | DNS | Andreas Rebstrup -00 | 6.29.60 | 2000 meter forh. • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
53 | 513 | 11.18 | 4 | Zaki Dhamac -99 | 11.16 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | |
54 | 513 | 11.29 | 5 | Zaki Dhamac -99 | 11.18 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
55 | 513 | DNS | Zaki Dhamac -99 | 22.65 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | ||
56 | 510 | DNS | Noel Mono -98 | 4.11.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
57 | 512 | SB | 14.45 | 2 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 15.3 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 |
58 | 512 | 1.87 | 1 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 1.92 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:25 | |
59 | 491 | SB | 2.02.81 | 8 | Habtom Misghina -97 | 2.05.40 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:50 |
60 | 491 | SB | 4.13.74 | 5 | Habtom Misghina -97 | 4.15.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:45 |
61 | 495 | 16.07 | 1 | Jakob Aagaard Jensen -97 | 15.86 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:40 | |
62 | 495 | 4.10 | 4 | Jakob Aagaard Jensen -97 | 4.50 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 | |
63 | 493 | 4.20 | 1 | Jakob Holt Jensen -97 | 4.50 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 | |
64 | 494 | 6.18 (w:+3.0) | 3 | Jakob Plaschke -96 | 6.50 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:10 | |
65 | 500 | DNS | Magnus Ugilt -97 | 6.46 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:10 | ||
66 | 494 | 12.82 | 3 | Jakob Plaschke -96 | 13.27 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:35 | |
67 | 500 | DNS | Magnus Ugilt -97 | 13.73 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
68 | 493 | 47.45 | 2 | Jakob Holt Jensen -97 | 51.24 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:25 |