Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
29-30 aug., 2015
Arrangør: Sparta
Gentofte IK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 198 | 9.33 | 4 | Alberte Dahlgaard Steenbe -04 | 9.59 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
2 | 198 | 9.78 | 8 | Alberte Dahlgaard Steenbe -04 | 9.33 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 |
3 | 198 | 1.15 | 4 | Alberte Dahlgaard Steenbe -04 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:30 |
4 | 198 | 4.12 | 5 | Alberte Dahlgaard Steenbe -04 | 3.94 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 |
5 | 202 | 1.51.32 | 8 | Andreas Holst Lange -02 | 1.43.80 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:15 |
6 | 202 | 3.28.06 | 5 | Andreas Holst Lange -02 | 3.09.36 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:20 |
7 | 197 | 11.41 | 5 | Aske Hippe Brun -02 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:30 | |
8 | 197 | 11.54 | 7 | Aske Hippe Brun -02 | 11.41 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:35 |
9 | 197 | 28.84 | 7 | Aske Hippe Brun -02 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
10 | 197 | 1.44.74 | 6 | Aske Hippe Brun -02 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:15 | |
11 | 196 | 10.59 | 1 | August Østergaard -03 | 11.02 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:40 |
12 | 196 | 10.62 | 1 | August Østergaard -03 | 10.59 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:40 |
13 | 196 | 26.90 | 1 | August Østergaard -03 | 28.14 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:35 |
14 | 196 | 1.35 | 3 | August Østergaard -03 | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 17:00 |
15 | 199 | 3.59 | 12 | Clara Stenderup Olesen -02 | 3.28 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
16 | 199 | 6.94 | 9 | Clara Stenderup Olesen -02 | 6.81 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
17 | 200 | 6.99 | 1 | Ellen Krogh Vindfeld -06 | 7.44 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:30 |
18 | 200 | 6.85 | 3 | Ellen Krogh Vindfeld -06 | 6.99 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:05 |
19 | 200 | 1.18.59 | 1 | Ellen Krogh Vindfeld -06 | 400 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 14:15 | |
20 | 200 | 24.85 | 2 | Ellen Krogh Vindfeld -06 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:05 | |
21 | 201 | 10.51 | 3 | Emilie Gry -05 | 10.57 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:50 |
22 | 201 | 2.98 | 12 | Emilie Gry -05 | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
23 | 201 | 5.59 | 8 | Emilie Gry -05 | 4.65 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 |
24 | 203 | 3.46.48 | 4 | Jens-Jakob Skøt Ingerslev -03 | 4.10.00 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:15 |
25 | 195 | 3.39 | 20 | Kasper Flensburg -03 | 3.60 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 |