Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
29-30 aug., 2015
Arrangør: Sparta
Slagelse Atletik DELTA
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 96 | 4.68 | 13 | Alberte Lodahl -01 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
2 | 105 | 2.70 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 2.90 | Stangspring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:00 |
3 | 106 | 11.02 | 3 | Viktoria Andersen -98 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
4 | 97 | 15.22 | 7 | Simone Lodahl -99 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
5 | 99 | 1.24.65 | 3 | Karoline Kruse -06 | 1.29.61 | 400 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 14:15 |
6 | 97 | 2.40 | 1 | Simone Lodahl -99 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
7 | 105 | 5.03 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | 5.01 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:00 |
8 | 100 | 51.11 | 2 | Kristine Kruse -02 | 50.89 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
9 | 106 | 33.62 | 5 | Viktoria Andersen -98 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 | |
10 | 98 | 1.39.87 | 2 | Lucas Soulier -02 | 1.45.00 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:15 |
11 | 105 | 46.34 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 45.27 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:15 |
12 | 104 | DNS | Mathias Sikora -00 | 9.57.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 | |
13 | 96 | 46.15 | 10 | Alberte Lodahl -01 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |
14 | 100 | 45.49 | 9 | Kristine Kruse -02 | 45.78 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
15 | 99 | 3.50 | 4 | Karoline Kruse -06 | 3.45 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 |
16 | 102 | 27.57 | 1 | Josefine Skifter Andersen -03 | 28.24 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 |
17 | 100 | 28.38 | 1 | Kristine Kruse -02 | 28.09 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 |
18 | 102 | 11.91 | 1 | Josefine Skifter Andersen -03 | 12.16 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:45 |
19 | 103 | 26.40 | 2 | Nickoline Skifter Anderse -98 | 26.13 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 |
20 | 96 | DNS | Alberte Lodahl -01 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
21 | 99 | 5.21 | 4 | Karoline Kruse -06 | 4.61 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 12:00 |
22 | 102 | 5.00 | 1 | Josefine Skifter Andersen -03 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:30 |
23 | 100 | 4.55 | 3 | Kristine Kruse -02 | 4.49 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
24 | 103 | 37.86 | 3 | Nickoline Skifter Anderse -98 | 35.68 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:05 |
25 | 101 | 21.88 | 4 | Marie Kruse -99 | 22.55 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:05 |
26 | 105 | 13.64 | 4 | Nikolaj Grønbech -02 | 13.17 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:15 |
27 | 105 | 11.10 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | 11.76 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:25 |