ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 134 | 5.02.03 | 2 | Alma Søttrup -03 | 4.58.72 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
2 | 134 | 11.12.34 | 5 | Alma Søttrup -03 | 10.48.26 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
3 | 133 | 11.97 | 2 | Amalie Pfeiffer -01 | 12.10 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
4 | 133 | 36.06 | 2 | Amalie Pfeiffer -01 | 36.66 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
5 | 133 | 35.49 | 1 | Amalie Pfeiffer -01 | 31.98 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
6 | 149 | 30.36 | 5 | Andreas Bossow Hinrichsen -05 | 32.77 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
7 | 149 | 4.42 (w:+0.8) | 4 | Andreas Bossow Hinrichsen -05 | 4.52 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:40 | |
8 | 120 | 3.44.19 | 3 | Anna Toft Boesen -07 | 4.03.88 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:50 | |
9 | 120 | 26.66 | 4 | Anna Toft Boesen -07 | 23.18 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:40 | |
10 | 131 | 3.39.39 | 4 | Annika Holther Olesen -05 | 3.46.18 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:50 | |
11 | 131 | 17.06 | 3 | Annika Holther Olesen -05 | 17.84 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:15 | |
12 | 101 | 10.88 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 11.32 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
13 | 101 | 10.82 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 10.88 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
14 | 101 | 30.20 | 6 | Ashley Gnanogoh -05 | 29.69 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
15 | 101 | PB | 4.74 (w:+0.9) | 2 | Ashley Gnanogoh -05 | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 |
16 | 101 | PB | 9.97 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 9.25 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:50 |
17 | 121 | 11.19 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 11.59 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
18 | 121 | 1.37 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 1.33 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 | |
19 | 43.80 | 1 | Ballerup AK | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:10 | |||
20 | 57.25 | 2 | Ballerup AK | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |||
21 | 2.26.44 | 2 | Ballerup AK | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:30 | |||
22 | 150 | 2.27.36 | 5 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | 2.28.65 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | |
23 | 150 | 5.08.67 | 4 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | 5.07.93 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
24 | 102 | 27.25 | 1 | Caroline Vammen -04 | 28.25 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | |
25 | 102 | 1.46 | 1 | Caroline Vammen -04 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 | |
26 | 102 | PB | 5.06 (w:+0.2) | 2 | Caroline Vammen -04 | 5.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
27 | 102 | 27.64 | 4 | Caroline Vammen -04 | 28.30 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:15 | |
28 | 112 | 13.26 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 13.44 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
29 | 112 | 13.10 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 13.26 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
30 | 112 | 26.44 | 4 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 27.59 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
31 | 112 | 5.04 (w:+0.9) | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 4.80 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
32 | 138 | DNS | Cecilie Spangsberg Christ -03 | 16.46 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
33 | 118 | 4.98 | 16 | Christine Hansen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
34 | 135 | PB | 5.08.35 | 6 | David Romney Lauridsen -01 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 | |
35 | 135 | 19.57.48 | 3 | David Romney Lauridsen -01 | 19.10.77 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |
36 | 108 | 15.38 | 8 | Ella Kreisby-Pedersen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
37 | 108 | PB | 3.83 (w:+0.1) | 28 | Ella Kreisby-Pedersen -03 | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
38 | 107 | =PB | 2.80 | 5 | Emil Boesen -03 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
39 | 107 | PB | 5.07 (w:-1.1) | 6 | Emil Boesen -03 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
40 | 117 | PB | 7.29 (w:+1.9) | 1 | Emil Ipsen -99 | 7.12 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:55 |
41 | 122 | 29.89 | 5 | Filippa Roug -05 | 31.07 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
42 | 122 | 2.01.54 | 4 | Filippa Roug -05 | 1.58.05 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
43 | 123 | 13.24 | 2 | Frederikke Mortensen -98 | 13.41 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:25 | |
44 | 542 | 29.22 | 5 | Ida k. Jensen -02 | 28.81 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
45 | 136 | 13.29 | 4 | Ida L. Jespersen -00 | 13.37 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
46 | 136 | 13.20 | 4 | Ida L. Jespersen -00 | 13.29 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | |
47 | 136 | 27.14 | 7 | Ida L. Jespersen -00 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:25 | ||
48 | 136 | PB | 1.57 | 3 | Ida L. Jespersen -00 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 |
49 | 136 | PB | 5.15 (w:-0.7) | 4 | Ida L. Jespersen -00 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
50 | 110 | 11.80 | 4 | Ida Marie Andresen -04 | 12.11 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:55 | |
51 | 110 | 29.79 | 8 | Ida Marie Andresen -04 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
52 | 110 | 1.28 | 4 | Ida Marie Andresen -04 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 | |
53 | 137 | DNS | Joachim Rønsholt -99 | 4.09.03 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:20 | ||
54 | 124 | 2.42.55 | 3 | Kamilla Kajbæk -99 | 2.44.25 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |
55 | 124 | 5.14.17 | 2 | Kamilla Kajbæk -99 | 5.16.06 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | |
56 | 541 | 3.45.58 | 3 | Kirsa Wirth -06 | 3.45.31 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:55 | |
57 | 541 | 3.50 (w:+0.0) | 10 | Kirsa Wirth -06 | 3.80 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:30 | |
58 | 541 | 25.38 | 5 | Kirsa Wirth -06 | 29.54 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:40 | |
59 | 111 | 12.87 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.96 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
60 | 111 | 12.89 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.87 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
61 | 111 | 12.42 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.46 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
62 | 111 | 12.23 | 3 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.42 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:05 | |
63 | 111 | 3.10 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 3.30 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
64 | 125 | 4.41.66 | 5 | Kristian Brammer Carstens -01 | 4.38.58 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 | |
65 | 125 | DNS | Kristian Brammer Carstens -01 | 17.41.15 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | ||
66 | 146 | 13.03 | 6 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 13.60 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
67 | 146 | 3.56 (w:-1.7) | 15 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 3.49 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
68 | 114 | 11.86 | 3 | Magnus Elsted -01 | 12.22 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
69 | 114 | 12.03 | 6 | Magnus Elsted -01 | 11.86 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
70 | 114 | 24.30 | 6 | Magnus Elsted -01 | 25.08 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | |
71 | 114 | PB | 54.35 | 4 | Magnus Elsted -01 | 55.03 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:52 |
72 | 114 | 1.77 | 4 | Magnus Elsted -01 | 1.79 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:05 | |
73 | 130 | 2.15.86 | 1 | Majken Lützen -03 | 2.17.40 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | |
74 | 109 | 14.22 | 6 | Marie Kaare Nordstrøm -03 | 14.44 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
75 | 109 | 4.16 (w:-0.1) | 23 | Marie Kaare Nordstrøm -03 | 4.25 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
76 | 143 | 12.18 | 6 | Mathias B. Rasmussen -02 | 11.59 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
77 | 143 | 33.03 | 6 | Mathias B. Rasmussen -02 | 39.12 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
78 | 143 | 42.22 | 3 | Mathias B. Rasmussen -02 | 44.44 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
79 | 143 | DNS | Mathias B. Rasmussen -02 | 32.61 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
80 | 143 | 14.06 | 2 | Mathias B. Rasmussen -02 | 13.01 | Vægtkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | |
81 | 144 | 12.88 | 2 | Mathias P. Kveiborg -00 | 12.96 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
82 | 144 | 44.21 | 1 | Mathias P. Kveiborg -00 | 41.51 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
83 | 144 | 59.01 | 1 | Mathias P. Kveiborg -00 | 59.70 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | |
84 | 144 | 50.00 | 3 | Mathias P. Kveiborg -00 | 44.19 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
85 | 144 | 17.85 | 1 | Mathias P. Kveiborg -00 | 17.53 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 | |
86 | 126 | 11.59.66 | 8 | Mathilde Grønlund Rasmuss -03 | 10.52.27 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
87 | 126 | 8.21.19 | 5 | Mathilde Grønlund Rasmuss -03 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
88 | 147 | 2.34.91 | 2 | Mathilde Riis -99 | 2.34.86 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |
89 | 141 | 2.06.29 | 6 | Maya Shabtai Hai -05 | 2.12.61 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
90 | 127 | 8.27 | 6 | Mette Marie Jensen -01 | 8.04 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
91 | 127 | 21.57 | 5 | Mette Marie Jensen -01 | 21.17 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
92 | 127 | 33.18 | 4 | Mette Marie Jensen -01 | 32.06 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
93 | 127 | 11.11 | 1 | Mette Marie Jensen -01 | 9.30 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
94 | 128 | PB | 2.22.88 | 1 | Mia Leerbeck Van Wagenen -99 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |
95 | 128 | 4.44.17 | 1 | Mia Leerbeck Van Wagenen -99 | 4.50.39 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | |
96 | 104 | DNS | Mylisa Kerwhen -03 | 15.46 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
97 | 104 | PB | 7.57 | 9 | Mylisa Kerwhen -03 | 7.55 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
98 | 105 | 10.84 | 1 | Nanna Grubert -04 | 10.95 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:55 | |
99 | 105 | 10.91 | 3 | Nanna Grubert -04 | 10.84 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:55 | |
100 | 105 | 27.49 | 2 | Nanna Grubert -04 | 28.31 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | |
101 | 105 | 1.25 | 5 | Nanna Grubert -04 | 1.37 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 | |
102 | 105 | PB | 5.06 (w:+0.6) | 3 | Nanna Grubert -04 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
103 | 139 | DNS | Nikoline D. Lund -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |||
104 | 139 | 3.70 (w:+0.5) | 29 | Nikoline D. Lund -03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
105 | 115 | 12.84 | 6 | Oliver Lumholdt -01 | 12.76 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
106 | 115 | PB | 2.70 | 3 | Oliver Lumholdt -01 | 2.50 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
107 | 132 | PB | 4.17.06 | 2 | Rasmus Baltzersen -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | |
108 | 132 | PB | 9.36.24 | 1 | Rasmus Baltzersen -02 | 10.01.70 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:05 |
109 | 106 | 10.78 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 11.01 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
110 | 106 | 10.96 | 4 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 10.78 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:48 | |
111 | 106 | PB | 1.41 | 4 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 1.40 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:50 |
112 | 106 | PB | 5.21 (w:-0.8) | 4 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 4.83 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
113 | 106 | PB | 22.83 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 18.69 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 |
114 | 129 | 12.08 | 3 | Rasmus Jensen -99 | 11.98 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | |
115 | 129 | 51.73 | 2 | Rasmus Jensen -99 | 51.98 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 | |
116 | 129 | 18.70 | 2 | Rasmus Jensen -99 | Vægtkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:55 | ||
117 | 145 | 9.54 | 5 | Rebecca Nielsen -00 | 8.23 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
118 | 145 | 37.70 | 2 | Rebecca Nielsen -00 | 35.58 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
119 | 145 | 10.65 | 2 | Rebecca Nielsen -00 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | ||
120 | 116 | =PB | 2.90 | 2 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 2.82 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
121 | 116 | PB | 10.72 | 4 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 10.60 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
122 | 116 | 32.34 | 2 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 34.69 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
123 | 142 | 5.50 (w:+0.0) | 4 | Robin Tirkov -02 | 5.34 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
124 | 142 | 13.03 | 4 | Robin Tirkov -02 | 12.94 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
125 | 142 | 37.23 | 3 | Robin Tirkov -02 | 37.98 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
126 | 142 | 43.91 | 3 | Robin Tirkov -02 | 41.55 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
127 | 140 | 13.36 | 4 | Selma Bertram -03 | 13.80 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
128 | 140 | 27.62 | 9 | Selma Bertram -03 | 28.14 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
129 | 140 | 44.49 | 2 | Selma Bertram -03 | 47.33 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
130 | 119 | 12.12 | 6 | Sigrid Fog -04 | 12.85 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:55 | |
131 | 113 | 14.79 | 8 | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | 15.22 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
132 | 113 | PB | 4.06 (w:+0.7) | 26 | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | 3.99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
133 | 148 | 51.26 | 3 | Stefan Lehnert -99 | 53.36 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 | |
134 | 148 | 17.70 | 3 | Stefan Lehnert -99 | 16.70 | Vægtkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:55 | |
135 | 552 | 29.56 | 3 | Stine B Tindbæk -05 | 29.80 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
136 | 552 | 4.63 (w:-0.5) | 3 | Stine B Tindbæk -05 | 4.38 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
137 | 103 | 32.91 | 9 | Tobias Zorning -04 | 33.92 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
138 | 103 | PB | 4.12 (w:+1.3) | 11 | Tobias Zorning -04 | 4.06 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
139 | 103 | 6.68 | 9 | Tobias Zorning -04 | 6.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:55 | |
140 | 103 | PB | 24.02 | 6 | Tobias Zorning -04 | 23.05 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |