DT elitedivision indl. • Odense atletikstadion • Odense
21 maj, 2017
Arrangør: Odense Atletik
K-Københavns IF
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.32 | 5 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | #1 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 |
2 | 12.79 | 10 | Signe Boelsmand -91 | #2 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 |
3 | 25.06 | 5 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | #1 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:10 |
4 | DNS | Liv D. Pedersen -97 | #2 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:10 | |
5 | 1.02.74 | 8 | Anna Krab Scheibelein -97 | #1 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:10 |
6 | 2.10.96 | 2 | Louise W. Jørgensen -91 | #1 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 |
7 | 4.48.18 | 4 | Therese Jansson -86 | #2 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:35 |
8 | 4.40.02 | 3 | Maria Larsen -96 | #1 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:35 |
9 | DNS | Caroline Christiansen -93 | #2 | 5000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:20 | |
10 | 17.05.02 | 1 | Maria Larsen -96 | #1 | 5000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:20 |
11 | 14.44 | 2 | Annemarie Nissen -94 | #1 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 |
12 | 1.04.52 | 5 | Annemarie Nissen -94 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:15 |
13 | 1.34 | 13 | Liv D. Pedersen -97 | #1 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:50 |
14 | DNS | Jessie Ipsen -83 | #1 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:50 | |
15 | 3.04 | 5 | Annette Juma -96 | #2 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 |
16 | 2.29 | 11 | Signe Boelsmand -91 | #1 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 |
17 | 5.29 (w:+0.4) | 4 | Annette Juma -96 | #2 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 |
18 | 5.85 (w:+2.1) | 1 | Jessie Ipsen -83 | #1 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 |
19 | 11.47 | 3 | Annette Juma -96 | #1 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:15 |
20 | 10.31 | 8 | Anne Sofie Hyldtoft -94 | #1 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:15 |
21 | 9.28 | 12 | Jessie Ipsen -83 | #2 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:15 |
22 | 24.22 | 9 | Anne Sofie Hyldtoft -94 | #1 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 |
23 | 26.94 | 8 | Anne Sofie Hyldtoft -94 | #1 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 |
24 | 24.05 | 10 | Signe Boelsmand -91 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 | |
25 | 30.09 | 6 | Louise Busk Nielsen -97 | #1 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 |
26 | 49.74 | 4 | Københavns IF – 1 | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 |
27 | DNS | Københavns IF – 2 | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 | |
28 | 4.09.99 | 4 | Københavns IF – 1 | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 |
29 | DNS | Københavns IF – 2 | #2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 |