DT elitedivision indl. • Odense atletikstadion • Odense
21 maj, 2017
Arrangør: Odense Atletik
M-Skive AM
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.79 | 13 | Laurits Holm Olesen -01 | #2 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 |
2 | 11.36 | 8 | Dennis Skødt -94 | #1 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 |
3 | 23.41 | 9 | Rene Kaastrup -75 | #1 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:50 |
4 | DNS | Noah H Meissner -03 | #2 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:50 | |
5 | 52.95 | 7 | Rasmus Rose Hansen -99 | #1 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 |
6 | DNS | Noah H Meissner -03 | #2 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
7 | DNS | Jakob Rose-Hansen -02 | #2 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:50 | |
8 | 1.58.39 | 4 | Rasmus Rose Hansen -99 | #1 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:50 |
9 | 3.59.72 | 6 | Sebastian Stensvig -99 | #1 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
10 | 4.19.74 | 11 | Jeppe Risvig -01 | #2 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
11 | 15.38.04 | 8 | Rene Nielsen -74 | #1 | 5000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:55 |
12 | 12.18.74 | 8 | Ole Svenningsen -74 | #1 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 |
13 | 17.70 | 5 | Søren Rahbæk -97 | #1 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:50 |
14 | 1.01.75 | 8 | Søren Rahbæk -97 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
15 | 1.06.63 | 9 | Noah H Meissner -03 | #2 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
16 | 1.74 | 10 | Laurits Holm Olesen -01 | #1 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:40 |
17 | 3.34 | 11 | Klaus Andersen -59 | #1 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
18 | 3.14 | 12 | Mathias Eithias -95 | #2 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
19 | 5.81 (w:+2.0) | 14 | Dennis Skødt -94 | #1 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
20 | 6.37 (w:+1.5) | 5 | Martin Lynderup -91 | #2 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
21 | 11.03 | 11 | Bjarke M Pedersen -99 | #1 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
22 | 11.91 | 9 | Jacob Strand -83 | #1 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
23 | 9.52 | 16 | Rene Kaastrup -75 | #2 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
24 | 35.15 | 7 | Jacob Strand -83 | #1 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:15 |
25 | 49.85 | 5 | Jacob Strand -83 | #1 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
26 | 45.93 | 10 | Bjarke M Pedersen -99 | #2 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
27 | 49.18 | 7 | Sebastian Garbrecht -95 | #1 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
28 | 43.61 | 3 | Skive AM - 1 | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:20 |
29 | DNS | Skive AM - 2 | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:20 | |
30 | 3.41.14 | 8 | Skive AM - 1 | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:20 |
31 | DNS | Skive AM - 2 | #2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:20 |