Kronborg Games - afdeling 3 • Snerkersten Idrætscenter • Snerkersten
17 mar., 2013
Arrangør: Helsingør IF
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 224 | 10.69 | 5 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 10.64 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
2 | 224 | 10.51 | 5 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 10.69 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 14:15 | |
3 | 224 | DNS | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |||
4 | 224 | 2.83 | 7 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 2.99 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
5 | 431 | 10.40 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 10.17 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
6 | 431 | 10.51 | 4 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 10.40 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 14:15 | |
7 | 431 | 0.90 | 4 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 0.91 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |
8 | 431 | PB | 3.25 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 3.17 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 533 | 13.63 | 23 | Clea Quist Møller -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | ||
10 | 533 | DNS | Clea Quist Møller -05 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |||
11 | 533 | 2.35 | 19 | Clea Quist Møller -05 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
12 | 237 | 13.88 | 24 | Elvira Livadiva Gammelby- -05 | 13.59 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
13 | 237 | 1.91 | 23 | Elvira Livadiva Gammelby- -05 | 2.19 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
14 | 237 | PB | 3.67 | 6 | Elvira Livadiva Gammelby- -05 | 3.54 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |
15 | 239 | 11.35 | 16 | Emilie Kirst -04 | 11.07 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
16 | 239 | PB | 1.00 | 1 | Emilie Kirst -04 | 0.95 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 |
17 | 239 | 2.70 | 10 | Emilie Kirst -04 | 2.93 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
18 | 252 | 10.20 | 2 | Ingrid Gram Jensen -05 | 10.13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
19 | 252 | 10.35 | 2 | Ingrid Gram Jensen -05 | 10.20 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 14:15 | |
20 | 252 | 0.95 | 3 | Ingrid Gram Jensen -05 | 1.03 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |
21 | 252 | 2.95 | 5 | Ingrid Gram Jensen -05 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
22 | 439 | 10.44 | 4 | Josephine Hansen -04 | 10.39 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
23 | 439 | 10.39 | 3 | Josephine Hansen -04 | 10.44 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 14:15 | |
24 | 439 | 3.18 | 2 | Josephine Hansen -04 | 3.43 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
25 | 261 | 11.34 | 14 | Kajsa Salomonsen -05 | 11.13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
26 | 261 | PB | 2.62 | 14 | Kajsa Salomonsen -05 | 2.59 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 261 | PB | 4.07 | 5 | Kajsa Salomonsen -05 | 3.78 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |
28 | 265 | 2.68 | 11 | Klara Thers-Sonne -04 | 2.93 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
29 | 265 | 6.14 | 1 | Klara Thers-Sonne -04 | 6.85 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
30 | 536 | 12.88 | 21 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 12.98 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
31 | 536 | 2.24 | 22 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 2.26 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
32 | 447 | 10.70 | 6 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 10.72 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
33 | 447 | 2.98 | 4 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 3.14 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
34 | 537 | 11.04 | 10 | Naomi Illima Jensen -04 | 12.12 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
35 | 537 | 2.63 | 13 | Naomi Illima Jensen -04 | 2.69 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
36 | 452 | 11.31 | 12 | Signe Juhl Laursen -05 | 11.97 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
37 | 452 | PB | 2.52 | 17 | Signe Juhl Laursen -05 | 2.29 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
38 | 452 | DNS | Signe Juhl Laursen -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |||
39 | 304 | 10.86 | 9 | Sofia Thøgersen -05 | 11.07 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
40 | 304 | 2.90 | 6 | Sofia Thøgersen -05 | 3.03 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
41 | 304 | DNS | Sofia Thøgersen -05 | 4.15 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |