Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 150 | PB | 7.04 | 2 | Esther Falck -08 | 7.18 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 |
2 | 150 | PB | 7.10 | 3 | Esther Falck -08 | 7.04 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
3 | 150 | 10.39 | 1 | Esther Falck -08 | 10.19 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:40 | |
4 | 148 | PB | 10.88 | 3 | Elma Chang Bjørnlund -08 | 11.22 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:40 |
5 | 149 | PB | 11.20 | 4 | Elsa Kyster Hvelplunde -08 | 11.39 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:40 |
6 | 140 | PB | 10.98 | 3 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 11.23 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:40 |
7 | 164 | 11.12 | 3 | Louise Lehman Jensen -08 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:40 | ||
8 | 150 | 10.33 | 3 | Esther Falck -08 | 10.39 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:05 | |
9 | 148 | PB | 10.88 | 1 | Elma Chang Bjørnlund -08 | 10.88 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:05 |
10 | 149 | PB | 11.26 | 4 | Elsa Kyster Hvelplunde -08 | 11.20 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:05 |
11 | 140 | PB | 10.93 | 2 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 10.98 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:05 |
12 | 164 | 11.07 | 3 | Louise Lehman Jensen -08 | 11.12 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:05 | |
13 | 150 | PB | 36.97 | 2 | Esther Falck -08 | 37.69 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 |
14 | 164 | DNS | Louise Lehman Jensen -08 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | |||
15 | 150 | 1.32.59 | 8 | Esther Falck -08 | 1.28.91 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 | |
16 | 148 | PB | 1.30.66 | 6 | Elma Chang Bjørnlund -08 | 1.34.77 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
17 | 149 | 1.37.60 | 10 | Elsa Kyster Hvelplunde -08 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 | ||
18 | 140 | PB | 1.21.36 | 3 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 1.30.00 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
19 | 164 | DNS | Louise Lehman Jensen -08 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 | |||
20 | 150 | PB | 0.96 | 4 | Esther Falck -08 | 0.95 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 |
21 | 164 | 0.96 | 5 | Louise Lehman Jensen -08 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
22 | 150 | 3.32 (w:+3.6) | 4 | Esther Falck -08 | 3.45 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | |
23 | 148 | 3.57 (w:+3.5) | 1 | Elma Chang Bjørnlund -08 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | |
24 | 149 | 2.79 (w:+0.0) | 9 | Elsa Kyster Hvelplunde -08 | 3.16 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | |
25 | 140 | 2.84 (w:+3.2) | 8 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 2.93 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | |
26 | 164 | 2.74 (w:+1.0) | 10 | Louise Lehman Jensen -08 | 2.85 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | |
27 | 150 | PB | 4.38 | 6 | Esther Falck -08 | 4.07 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 |
28 | 164 | PB | 4.84 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 4.30 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 |
29 | 150 | PB | 25.58 | 1 | Esther Falck -08 | 25.02 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 |
30 | 149 | 14.78 | 6 | Elsa Kyster Hvelplunde -08 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 |