Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
19-20 aug., 2017
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 461 | 9.14 | 10 | Maya Karakis -10 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
2 | 456 | 9.31 | 11 | Antonia Mikkelsen -11 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
3 | 464 | 8.78 | 6 | Frida Gram Jensen -11 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
4 | 462 | 9.68 | 12 | Lupe Rasmussen -10 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
5 | 15 | NT | Annika Prip Buhelt -11 | 11.19 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
6 | 14 | DNS | Ella Christine Vorgaard A -11 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
7 | 458 | DNS | Andrea Laursen -11 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
8 | 13 | 8.26 | 3 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 8.15 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
9 | 10 | 8.91 | 9 | Sarah Falkenberg -11 | 8.55 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
10 | 12 | 7.65 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 7.68 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
11 | 454 | 8.54 | 5 | Tara Rose -10 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
12 | 16 | 7.86 | 2 | Ella F. Vittrup-Bertheuss -10 | 7.79 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
13 | 11 | 8.44 | 4 | Maia Hylling Axelsson -10 | 8.48 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 |
14 | 455 | NT | Isolde Mikkelsen -11 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
15 | 459 | 8.89 | 8 | Ilsa Roome -10 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
16 | 17 | NT | Asta Brøkner Smith -11 | 10.41 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:40 | |
17 | 461 | 2.11 | 10 | Maya Karakis -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
18 | 456 | 1.94 | 12 | Antonia Mikkelsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
19 | 464 | 2.75 | 2 | Frida Gram Jensen -11 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
20 | 462 | 1.95 | 11 | Lupe Rasmussen -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
21 | 15 | 1.93 | 13 | Annika Prip Buhelt -11 | 1.39 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
22 | 14 | DNS | Ella Christine Vorgaard A -11 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
23 | 458 | DNS | Andrea Laursen -11 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
24 | 13 | 2.34 | 7 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 2.25 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
25 | 10 | 2.14 | 9 | Sarah Falkenberg -11 | 2.30 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
26 | 12 | 3.16 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 2.95 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
27 | 454 | 2.51 | 5 | Tara Rose -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
28 | 16 | 2.75 | 3 | Ella F. Vittrup-Bertheuss -10 | 2.81 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
29 | 11 | 2.65 | 4 | Maia Hylling Axelsson -10 | 2.40 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
30 | 455 | 1.41 | 15 | Isolde Mikkelsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
31 | 459 | 2.50 | 6 | Ilsa Roome -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
32 | 17 | 1.59 | 14 | Asta Brøkner Smith -11 | 1.68 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
33 | 461 | 8.59 | 11 | Maya Karakis -10 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | |
34 | 456 | 9.59 | 7 | Antonia Mikkelsen -11 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | |
35 | 464 | 9.33 | 8 | Frida Gram Jensen -11 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | |
36 | 462 | 9.05 | 9 | Lupe Rasmussen -10 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | |
37 | 15 | 2.96 | 15 | Annika Prip Buhelt -11 | 3.64 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 |
38 | 14 | 9.84 | 6 | Ella Christine Vorgaard A -11 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | |
39 | 458 | DNS | Andrea Laursen -11 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
40 | 13 | 8.79 | 10 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 7.69 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 |
41 | 10 | 6.00 | 13 | Sarah Falkenberg -11 | 8.31 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 |
42 | 12 | 17.34 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 16.08 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 |
43 | 454 | DNS | Tara Rose -10 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
44 | 16 | 10.68 | 4 | Ella F. Vittrup-Bertheuss -10 | 9.49 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 |
45 | 11 | 10.87 | 3 | Maia Hylling Axelsson -10 | 9.25 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 |
46 | 455 | 6.22 | 12 | Isolde Mikkelsen -11 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | |
47 | 459 | 10.42 | 5 | Ilsa Roome -10 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 | |
48 | 17 | 5.35 | 14 | Asta Brøkner Smith -11 | 6.23 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:15 |