Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 114 | 13.87 | 5 | Leonora Hede -98 | 13.42 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 |
2 | 172 | 12.73 | 2 | Laura Tølløse -97 | 12.64 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 |
3 | 170 | 12.91 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.59 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 |
4 | 113 | 14.11 | 4 | Ane Kjærgaard -98 | 14.27 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 |
5 | 169 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | 12.99 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 | |
6 | 114 | DNS | Leonora Hede -98 | 13.87 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
7 | 172 | 12.65 | 3 | Laura Tølløse -97 | 12.73 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 |
8 | 170 | 12.55 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.91 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 |
9 | 64 | 12.20 | 2 | Amanda LillevangRasmussen -97 | 11.81 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
10 | 169 | 3.50 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 3.63 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
11 | 64 | 43.26 | 1 | Amanda LillevangRasmussen -97 | 46.68 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 |
12 | 255 | 11.36.18 | 1 | Isabella Sheldon -97 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
13 | 114 | 28.33 | 7 | Leonora Hede -98 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
14 | 172 | 26.44 | 3 | Laura Tølløse -97 | 26.36 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
15 | 170 | 25.94 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 25.80 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
16 | 67 | 27.20 | 5 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 27.51 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
17 | 64 | 33.18 | 1 | Amanda LillevangRasmussen -97 | 35.51 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
18 | 172 | 5.78 | 1 | Laura Tølløse -97 | 5.81 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
19 | 77 | 4.46 | 6 | Rikke Andersen -98 | 4.83 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
20 | 171 | DNS | Ditte Schmidt -97 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
21 | 170 | 5.27 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.59 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
22 | 113 | 4.62 | 4 | Ane Kjærgaard -98 | 4.61 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
23 | 236 | 17.52 | 1 | Benedicte Heegaard -97 | 15.39 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 |
24 | 114 | 17.81 | 2 | Leonora Hede -98 | 16.95 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:55 |
25 | 77 | 33.51 | 3 | Rikke Andersen -98 | 34.03 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |