DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
9-10 mar., 2013
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 361 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 8.22 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
2 | 344 | 8.24 | 2 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 8.19 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
3 | 380 | 8.77 | 7 | Leonora Hede -98 | 8.64 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
4 | 377 | 8.26 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.25 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
5 | 395 | 8.11 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 8.07 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
6 | 390 | 8.17 | 1 | Maria Selck -99 | 8.12 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
7 | 354 | 8.44 | 3 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 8.31 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
8 | 344 | 8.23 | 5 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 8.24 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
9 | 377 | 8.33 | 7 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.26 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
10 | 395 | 8.05 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 8.11 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
11 | 390 | 8.17 | 4 | Maria Selck -99 | 8.17 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
12 | 361 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 26.78 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
13 | 344 | DUR | 25.72 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 26.15 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
14 | 380 | 28.51 | 12 | Leonora Hede -98 | 2.76 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
15 | 377 | 27.93 | 8 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 27.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
16 | 389 | 2.16.74 | 1 | Maria Andersen -98 | 2.13.64 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
17 | 397 | PB | 2.17.76 | 3 | Natalja Norius-Petersen -98 | 2.18.48 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 |
18 | 346 | 2.31.92 | 8 | Asta Kielgast -99 | 2.28.92 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
19 | 340 | 2.33.57 | 9 | Andrea Steen Sørensen -99 | 2.32.26 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
20 | 389 | 4.50.67 | 1 | Maria Andersen -98 | 4.45.02 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
21 | 347 | DNS | Astrid Bager -99 | 5.37.10 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | ||
22 | 356 | PB | 4.52.30 | 4 | Clara Kall -99 | 4.54.04 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
23 | 346 | PB | 4.52.19 | 2 | Asta Kielgast -99 | 4.54.59 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
24 | 347 | DNS | Astrid Bager -99 | 12.33.75 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
25 | 356 | DUR | 10.16.85 | 2 | Clara Kall -99 | 10.31.46 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
26 | 344 | 10.00 | 3 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 9.59 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
27 | 380 | 9.94 | 2 | Leonora Hede -98 | 10.28 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
28 | 359 | 9.66 | 1 | Emilie Hansen -99 | 9.61 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
29 | 340 | 10.54 | 6 | Andrea Steen Sørensen -99 | 10.80 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
30 | 375 | 10.28 | 4 | Karoline Mangor -98 | 9.62 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
31 | 377 | 10.06 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 10.03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
32 | 395 | 9.20 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 9.35 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
33 | 390 | 9.64 | 1 | Maria Selck -99 | 9.50 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
34 | 344 | 9.76 | 7 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 10.00 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
35 | 380 | 10.19 | 8 | Leonora Hede -98 | 9.94 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
36 | 359 | 9.62 | 5 | Emilie Hansen -99 | 9.66 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
37 | 395 | 9.26 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 9.20 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
38 | 390 | 9.42 | 2 | Maria Selck -99 | 9.64 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
39 | 360 | 1.47 | 9 | Emilie Persson -99 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
40 | 405 | 1.64 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.63 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
41 | 374 | NQ | Karla Sonne Søndergaard -99 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
42 | 359 | 1.47 | 12 | Emilie Hansen -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
43 | 395 | 3.30 | 3 | Mira Guldbrandsen -98 | 3.45 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | |
44 | 390 | =PB | 2.80 | 4 | Maria Selck -99 | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 |
45 | 361 | 5.48 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.24 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
46 | 405 | 4.86 | 8 | Rikke Andersen -98 | 5.04 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
47 | 374 | 4.22 | 17 | Karla Sonne Søndergaard -99 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
48 | 344 | 5.13 | 5 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
49 | 359 | 4.62 | 12 | Emilie Hansen -99 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 | |
50 | 377 | PB | 5.25 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 5.00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:55 |
51 | 374 | PB | 9.71 | 12 | Karla Sonne Søndergaard -99 | 9.67 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
52 | 359 | PB | 11.57 | 3 | Emilie Hansen -99 | 11.02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
53 | 375 | 12.45 | 2 | Karoline Mangor -98 | 13.04 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
54 | 377 | 9.63 | 13 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 9.98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
55 | 365 | PB | 10.59 | 6 | Freja Lomholt -99 | 10.36 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
56 | 416 | 1.50.78 | 2 | Sparta hold II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:35 | ||
57 | 415 | DUR | 1.45.68 | 1 | Sparta hold I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:35 |