DTU finale • Østerbro Stadion • København
23 sep., 2017
Arrangør: Sparta
P15 - Ballerup AK
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.24 | 4 | Klara Loessl -02 | #1 | 80 meter hæk • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
2 | DNS | Freja Koerstz Madsen -02 | #2 | 80 meter hæk • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
3 | 18.26 | 9 | Helena Bundsgaard Matz -02 | #1 | Spydkast • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 11:15 |
4 | 17.76 | 10 | Margaret Darkwa -02 | #2 | Spydkast • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 11:15 |
5 | 13.27 | 3 | Cecilie Færge -03 | #1 | 100 meter • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
6 | 13.58 | 5 | Ashley Gnanogoh -05 | #2 | 100 meter • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
7 | 1.53 | 2 | Caroline Vammen -04 | #1 | Højdespring • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
8 | 1.30 | 10 | Nanna Grubert -04 | #2 | Højdespring • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
9 | DNS | Freja Koerstz Madsen -02 | #1 | Diskoskast • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
10 | 15.69 | 9 | Mylisa Kerwhen -03 | #2 | Diskoskast • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
11 | 11.02.62 | 3 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | #1 | 3000 meter • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
12 | 11.35.44 | 7 | Mathilde Rasmussen -03 | #2 | 3000 meter • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
13 | 10.12 | 4 | Rebecca Spiegelhauer -02 | #1 | Kuglestød • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
14 | 8.09 | 9 | Margaret Darkwa -02 | #2 | Kuglestød • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
15 | 3.20 | 2 | Klara Loessl -02 | #1 | Stangspring • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
16 | 5.08 (w:+0.0) | 5 | Caroline Vammen -04 | #1 | Længdespring • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
17 | 4.82 (w:+1.6) | 7 | Nanna Grubert -04 | #2 | Længdespring • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
18 | 33.35 | 5 | Rebecca Spiegelhauer -02 | #1 | Hammerkast • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
19 | 22.58 | 7 | Ida Jensen -02 | #2 | Hammerkast • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
20 | 43.50 | 6 | Cecilie Færge -03 | #1 | 300 meter • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
21 | 45.15 | 10 | Selma Bertram -03 | #2 | 300 meter • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
22 | 2.22.40 | 3 | Alma Søttrup -03 | #2 | 800 meter • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 16:00 |
23 | DNS | Majken Lützen -03 | #1 | 800 meter • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
24 | 50.45 | 2 | Ballerup AK - A | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 17:15 |
25 | 54.02 | 7 | Ballerup AK - B | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 12-15 år | Lørdag kl. 17:15 |