Eurotrack • Frederiksberg Stadion • København
2-3 jun., 2018
Arrangør: Frederiksberg IF
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 210 | DNS | Annika Haldbo -03 | 26.72 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
2 | 210 | 11.76 | 1 | Annika Haldbo -03 | 11.92 | 80 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:20 | |
3 | 211 | 13.89 | 4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
4 | 211 | 28.36 | 8 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 29.69 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | |
5 | 211 | 4.49 (w:-1.4) | 12 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
6 | 211 | 9.52 | 1 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 8.88 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:15 | |
7 | 211 | 26.41 | 3 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 22.15 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
8 | 213 | 589 | 13.59 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 14.03 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 |
9 | 213 | 27.82 | 7 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 28.56 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | |
10 | 213 | 5.03 (w:-1.7) | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
11 | 213 | 8.92 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 9.28 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:15 | |
12 | 214 | DNS | Carla Frandsen -04 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | |||
13 | 214 | 28.58 | 10 | Carla Frandsen -04 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
14 | 214 | 4.26 (w:+0.0) | 13 | Carla Frandsen -04 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
15 | 219 | NM | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 24.09 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
16 | 220 | 13.90 | 3 | Flora Chalmer -03 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
17 | 220 | DNS | Flora Chalmer -03 | 29.30 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | ||
18 | 220 | 1.50 | 1 | Flora Chalmer -03 | 1.54 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:30 | |
19 | 227 | 14.05 | 4 | Ingeborg Falck -04 | 13.83 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
20 | 227 | 28.56 | 9 | Ingeborg Falck -04 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | |
21 | 227 | DNS | Ingeborg Falck -04 | 13.98 | 80 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:20 | ||
22 | 227 | 4.84 (w:-0.1) | 7 | Ingeborg Falck -04 | 5.22 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
23 | 230 | DNS | Josefine Langkjær -04 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | |||
24 | 230 | 4.25 (w:+0.0) | 14 | Josefine Langkjær -04 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
25 | 232 | 12.90 | 1 | Josehine Koch Jacobsen -03 | 12.66 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
26 | 232 | 12.64 | 2 | Josehine Koch Jacobsen -03 | 12.90 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
27 | 232 | 25.64 | 1 | Josehine Koch Jacobsen -03 | 26.08 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | |
28 | 232 | 12.04 | 2 | Josehine Koch Jacobsen -03 | 12.17 | 80 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:20 | |
29 | 232 | 5.39 (w:-0.5) | 2 | Josehine Koch Jacobsen -03 | 5.28 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
30 | 233 | 1.47 | 2 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:30 | |
31 | 233 | 29.08 | 1 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 25.42 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
32 | 234 | DNS | Karla Schärfe -03 | 11.73 | 80 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:20 | ||
33 | 234 | DNS | Karla Schärfe -03 | 1.72 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
34 | 245 | 12.48 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 12.79 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
35 | 245 | 12.52 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 12.48 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
36 | 245 | 25.79 | 2 | Marie Høgh Larsen -03 | 26.68 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | |
37 | 245 | 5.28 (w:-0.5) | 3 | Marie Høgh Larsen -03 | 5.29 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
38 | 245 | 10.87 (w:+2.8) | 2 | Marie Høgh Larsen -03 | 10.76 | Trespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 11:20 | |
39 | 250 | 14.05 | 6 | Nanna Schaldemose -04 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
40 | 250 | 4.49 (w:+0.0) | 11 | Nanna Schaldemose -04 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
41 | 252 | 28.26 | 2 | Olivia Emily Helleskov Batko -03 | 27.28 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
42 | 255 | 14.37 | 5 | Rebekka Schaldemose -03 | 14.34 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
43 | 255 | 2.39.81 | 3 | Rebekka Schaldemose -03 | 2.35.72 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
44 | 256 | 2.43.48 | 4 | Regitze Steenberg -03 | 2.43 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
45 | 257 | 14.61 | 6 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
46 | 257 | 23.19 | 6 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
47 | 263 | 29.11 | 11 | Tsinat Krause -04 | 29.67 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:40 | |
48 | 263 | 24.18 | 5 | Tsinat Krause -04 | 27.29 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 |