ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 495 | 14.99 | 6 | Malou Celia Postvang -99 | 14.76 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
2 | 510 | 14.70 | 7 | Nana Birch Krull -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
3 | 415 | 13.35 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 13.13 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
4 | 464 | 14.33 | 6 | Jasmin Pedersen -99 | 14.41 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
5 | 488 | 14.56 | 7 | Louise Wessel Leroy -99 | 14.57 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
6 | 509 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | 13.40 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
7 | 411 | 14.54 | 4 | Ane Kjærgaard -98 | 14.77 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
8 | 508 | DNS | Mille Lindholm Pedersen -99 | 15.16 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
9 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 14.78 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
10 | 445 | 13.26 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.94 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
11 | 500 | 13.16 | 1 | Maria Selck -99 | 12.89 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
12 | 467 | 14.70 | 5 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 14.69 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
13 | 443 | 15.30 | 6 | Emilie Persson -99 | 14.82 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
14 | 476 | 13.35 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 13.15 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
15 | 415 | 13.48 | 3 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 13.35 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
16 | 445 | 13.09 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 13.26 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
17 | 500 | 13.11 | 2 | Maria Selck -99 | 13.16 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
18 | 476 | 13.35 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 13.35 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
19 | 415 | DNS | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 13.48 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
20 | 445 | 13.19 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 13.09 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
21 | 500 | 13.29 | 3 | Maria Selck -99 | 13.11 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
22 | 476 | 13.61 | 5 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 13.35 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
23 | 495 | 31.86 | 17 | Malou Celia Postvang -99 | 31.25 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
24 | 482 | DNS | Leonora Hede -98 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
25 | 464 | 29.51 | 11 | Jasmin Pedersen -99 | 30.51 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
26 | 488 | 30.26 | 13 | Louise Wessel Leroy -99 | 31.84 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
27 | 474 | DNS | Karla Sonne Søndergaard -99 | 28.69 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
28 | 411 | 29.94 | 12 | Ane Kjærgaard -98 | 30.81 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
29 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |||
30 | 445 | 27.33 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 26.50 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
31 | 476 | 28.09 | 4 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 27.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
32 | 444 | 28.25 | 5 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 28.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
33 | 407 | 44.14 | 5 | Andrea Steen Sørensen -99 | 44.05 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
34 | 482 | DNS | Leonora Hede -98 | 44.03 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
35 | 415 | 40.01 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 40.12 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
36 | 466 | 48.33 | 8 | Johanna Munch Skyvl -99 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
37 | 499 | 43.55 | 3 | Maria H. B. Andersen -98 | 42.28 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
38 | 513 | 43.76 | 4 | Natalja Norius-Pedersen -98 | 43.55 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
39 | 407 | 2.30.44 | 7 | Andrea Steen Sørensen -99 | 2.24.83 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
40 | 419 | 2.39.18 | 11 | Astrid Bager -99 | 2.40.11 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
41 | 466 | 2.35.89 | 8 | Johanna Munch Skyvl -99 | 2.33.35 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
42 | 499 | 2.16.75 | 1 | Maria H. B. Andersen -98 | 2.12.68 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
43 | 513 | 2.19.20 | 3 | Natalja Norius-Pedersen -98 | 2.17.76 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
44 | 419 | 5.37.58 | 9 | Astrid Bager -99 | 5.30.36 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
45 | 434 | 4.49.25 | 3 | Clara Kall -99 | 4.52.30 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
46 | 499 | DNS | Maria H. B. Andersen -98 | 4.42.61 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | ||
47 | 418 | 4.46.96 | 1 | Asta Kielgast -99 | 4.52.19 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
48 | 434 | 10.22.94 | 1 | Clara Kall -99 | 10.11.53 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
49 | 418 | 10.35.87 | 2 | Asta Kielgast -99 | 10.46.08 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
50 | 482 | 15.98 | 7 | Leonora Hede -98 | 13.12 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
51 | 488 | 14.53 | 5 | Louise Wessel Leroy -99 | 14.52 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
52 | 475 | 12.30 | 1 | Karoline Mangor -98 | 12.31 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
53 | 500 | 12.54 | 1 | Maria Selck -99 | 12.67 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
54 | 451 | 13.87 | 5 | Freja Lomholt -99 | 13.67 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
55 | 444 | 13.27 | 2 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 12.73 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
56 | 475 | 12.14 | 2 | Karoline Mangor -98 | 12.30 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
57 | 500 | 12.01 | 1 | Maria Selck -99 | 12.54 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
58 | 444 | 12.88 | 3 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 13.27 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
59 | 414 | 53.76 | 5 | Anne Krarup Knudsen -98 | 54.35 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
60 | 415 | 44.16 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 44.76 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
61 | 527 | 1.65 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.65 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
62 | 475 | 1.41 | 7 | Karoline Mangor -98 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
63 | 508 | DNS | Mille Lindholm Pedersen -99 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
64 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |||
65 | 445 | 1.44 | 6 | Emma Beiter Bomme -98 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
66 | 443 | DNS | Emilie Persson -99 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
67 | 451 | 1.38 | 10 | Freja Lomholt -99 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
68 | 444 | 1.50 | 3 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
69 | 509 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | 3.45 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
70 | 500 | 2.80 | 2 | Maria Selck -99 | 2.83 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
71 | 495 | 3.54 | 17 | Malou Celia Postvang -99 | 3.71 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
72 | 527 | 5.09 | 2 | Rikke Andersen -98 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
73 | 464 | 3.99 | 15 | Jasmin Pedersen -99 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
74 | 474 | DNS | Karla Sonne Søndergaard -99 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
75 | 411 | 4.37 | 13 | Ane Kjærgaard -98 | 4.56 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
76 | 508 | DNS | Mille Lindholm Pedersen -99 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
77 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
78 | 445 | 4.92 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
79 | 467 | 4.38 | 12 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
80 | 443 | DNS | Emilie Persson -99 | 4.21 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
81 | 451 | 4.13 | 14 | Freja Lomholt -99 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
82 | 444 | 4.45 | 10 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
83 | 447 | 8.95 | 9 | Emma Larsen -98 | 8.35 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
84 | 475 | 12.71 | 1 | Karoline Mangor -98 | 12.70 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
85 | 476 | 10.71 | 5 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 10.94 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
86 | 451 | 9.94 | 6 | Freja Lomholt -99 | 10.99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
87 | 444 | 11.42 | 2 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 11.57 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
88 | 447 | 16.38 | 8 | Emma Larsen -98 | 18.70 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
89 | 475 | 25.41 | 4 | Karoline Mangor -98 | 32.56 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
90 | 414 | 29.40 | 3 | Anne Krarup Knudsen -98 | 29.07 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
91 | 447 | 31.38 | 2 | Emma Larsen -98 | 33.32 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
92 | 527 | 31.03 | 2 | Rikke Andersen -98 | 31.39 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
93 | 475 | 35.89 | 1 | Karoline Mangor -98 | 42.59 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
94 | 474 | NM | Karla Sonne Søndergaard -99 | 31.48 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
95 | 476 | 23.47 | 7 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 22.39 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
96 | 451 | 18.97 | 8 | Freja Lomholt -99 | 16.65 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
97 | 444 | 24.63 | 6 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 24.65 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
98 | 540 | DQ | Sparta III | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
99 | 539 | 52.91 | 1 | Sparta II | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | ||
100 | 538 | DQ | Sparta I | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
101 | 541 | DQ | Sparta IV | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
102 | 539 | 2.29.91 | 2 | Sparta II | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:00 | ||
103 | 538 | DUR | 2.19.07 | 1 | Sparta I | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:00 |