VEST ungdom • Spar Nord Arena • Skive
15-16 jun., 2013
Arrangør: Skive AM
Aalborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 297 | 11.63 | 1 | Annica Lundtoft | 11.49 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:10 | |
2 | 298 | 10.92 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 11.01 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:10 | |
3 | 296 | 11.22 | 1 | Freja Wærness | 10.94 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:10 | |
4 | 297 | 11.90 | 2 | Annica Lundtoft | 11.63 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
5 | 298 | 11.96 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 10.92 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
6 | 296 | 11.41 | 1 | Freja Wærness | 11.22 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
7 | 297 | 11.61 | 5 | Annica Lundtoft | 11.90 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:35 | |
8 | 298 | 11.07 | 2 | Nathalie Richter Mikkelse | 11.96 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:35 | |
9 | 296 | 11.04 | 1 | Freja Wærness | 11.41 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:35 | |
10 | 297 | 29.06 | 3 | Annica Lundtoft | 28.31 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
11 | 298 | 28.06 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 27.68 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
12 | 296 | 28.63 | 2 | Freja Wærness | 28.27 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
13 | 301 | PB | 29.73 | 8 | Karoline Winther Mortense | 29.99 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
14 | 295 | PB | 31.11 | 14 | Julie Kalstrup Schultz | 31.85 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
15 | 303 | 29.48 | 6 | Mathilde Moberg | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | ||
16 | 298 | PB | 1.41.30 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 1.47.76 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 |
17 | 299 | 1.46.86 | 4 | Heidi Elung Henningsen | 1.56.97 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
18 | 299 | 3.16.35 | 4 | Heidi Elung Henningsen | 3.38.38 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:25 | |
19 | 297 | 10.63 | 1 | Annica Lundtoft | 10.45 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:30 | |
20 | 298 | 10.30 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 10.11 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:30 | |
21 | 301 | DNS | Karoline Winther Mortense | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:30 | |||
22 | 295 | 13.06 | 4 | Julie Kalstrup Schultz | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:30 | ||
23 | 297 | 10.62 | 2 | Annica Lundtoft | 10.63 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
24 | 298 | 10.17 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 10.30 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
25 | 295 | 13.03 | 7 | Julie Kalstrup Schultz | 13.06 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
26 | 303 | DNS | Mathilde Moberg | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |||
27 | 297 | IND | 4.27 | 8 | Annica Lundtoft | 4.33 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
28 | 298 | IND | 4.82 | 2 | Nathalie Richter Mikkelse | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
29 | 296 | IND | 4.47 | 4 | Freja Wærness | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
30 | 301 | IND | 4.24 | 9 | Karoline Winther Mortense | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
31 | 295 | IND | 3.74 | 21 | Julie Kalstrup Schultz | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
32 | 303 | IND | 4.15 | 10 | Mathilde Moberg | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 | |
33 | 299 | IND | 4.15 | 11 | Heidi Elung Henningsen | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
34 | 300 | IND | 4.35 | 6 | Henriette Schnack | 4.63 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
35 | 298 | NM | Nathalie Richter Mikkelse | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 | |||
36 | 296 | 21.67 | 5 | Freja Wærness | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
37 | 300 | 23.39 | 3 | Henriette Schnack | 18.00 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:00 | |
38 | 301 | 27.19 | 2 | Karoline Winther Mortense | 28.81 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
39 | 300 | 18.46 | 6 | Henriette Schnack | 20.05 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
40 | 305 | DNS | Aalborg AM II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 18:35 | |||
41 | 304 | 43.79 | 1 | Aalborg AM I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 18:35 |